Skocz do zawartości


Sławek0080

Rejestracja: 29 maj 2018
Poza forum Ostatnio: wrz 25 2020 13:39
-----

Moje posty

W temacie: Okna PCV - jaki producent

25 wrzesień 2020 - 13:40

Proponuje zapoznać się z ofertą firmy MarkBud z Łomianek pod Warszawą. Mają w ofercie bardzo dobrej jakości okna na systemach Schuco. Na uwagę zasługują szczególnie energooszczędne i pasywne okna Living https://markbud.pl/okna-pcv-living-md-25. Można je wyposażyć w specjalne pakiety szybowe, które dodatkowo podnoszą izolacyjność cieplną i np. izolacyjność akustyczną, co może być korzystne, jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy. 


W temacie: Marka drzwi

16 wrzesień 2020 - 10:35

Bardzo ciekawe aluminiowe drzwi zewnętrzne można znaleźć w ofercie firmy Mitbau, która produkuje stolarkę w systemach Schuco. Jest w czym wybierać jeśli chodzi o wzory i kolory, a poza tym są bardzo ciepłe, stabilne i trwałe. Tu znajdziecie więcej informacji: http://www.mitbau.pl/CMS/drzwi_wejsciowe/aluminium.html  Gdybyście chcieli znaleźć producenta bliżej siebie, tu można znaleźć listę innych dobrych producentów drzwi w systemach Schuco: http://www.schueco.pl/premium-partner


W temacie: Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

14 lipiec 2020 - 12:48

Ja poleciłbym okna z PVC w systemach Schuco. Mają lepsze parametry, niż wymaga tego prawo budowlane i co ważne – dzięki trwałej konstrukcji i dobrej jakości materiałom zachowują swoje właściwości przez dekady. Osobiście mam dobre doświadczenia z firmą Oknostyl z Jabłonnej, która jest producentem właśnie tych okien. Są bardzo solidne i dopracowane z dbałością o detal, a oszczędności na ogrzewaniu mówią same za siebie :)


W temacie: Jak dobrze wybrać projekt domu?

14 lipiec 2020 - 12:47

Zdecydowanie zgadzam się, dom budujemy z myślą o przyszłości, dlatego wybór parterowych rozwiązań jest jak najbardziej uzasadniony. Ogólnie w takim projekcie należy uwzględnić wszelkiego rodzaju rozwiązania architektury bez barier, jak np. drzwi zewnętrzne i przesuwne z płaskimi progami. To dobre rozwiązanie nie tylko dla starszych osób, ale też jeśli w domu mają mieszkać małe dzieci. Ostatnio właśnie przeglądałem oferty producentów w poszukiwaniu takich rozwiązań i natrafiłem na realizacje firmy Marsel z Goleniowa, która produkuje bezprogową stolarkę z aluminium i PCV w systemach Schuco: http://www.marsel.com.pl/index.php?system_cms=7&jezyk=pl  Ich aluminiowe drzwi przesuwne mogą mieć bardzo duże światło przejścia i zlicowany z posadzką, dobrze uszczelniony próg, który eliminuje ryzyko potknięcia. Gdyby ktoś poszukiwał takich rozwiązań, ich oferta jest warta uwagi.


W temacie: Na jakie drzwi zewnętrzne warto postawić

02 lipiec 2020 - 18:24

Myślę, że warto zwrócić uwagę na drzwi z PVC, które stanowią bardzo interesującą alternatywę dla stalowych. Dają dużą swobodę projektowania – można samemu dobrać wzór przeszklenia, dodatkowe doświetla, ozdoby, uchwyty. Nie wspominając o tym, że są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorów.  Bogatą ofertę drzwi z PVC na znanych systemach Schuco można znaleźć np. w firmie Matplast z Dolnego Śląska