Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

jurek85

Rejestracja: 27 kwi 2018
Poza forum Ostatnio: maj 25 2018 09:47
-----

Moje posty

W temacie: Jakie auto dla kobiety?

25 maj 2018 - 09:51

Ja będę obstawał za Mercedesem klasy A


W temacie: Jakie opony letnie 17 cali wybrać?

25 maj 2018 - 09:50

Michelin Primacy są dobrym wyborem. Dobrze kleją, a przy okazji stosunkowo wolno się ścieraja.


W temacie: Rejestrator samochodowy - co wybrać?

25 maj 2018 - 09:50

Polecam Blackvue DR650 - nie ma wyświetlacza, więc nie rozprasza podczas jazdy, a oferuje fenomenalną jakość obrazu.


W temacie: Czy okulary przeciwsłoneczne są potrzebne kierowcy?

25 maj 2018 - 09:48

Poza tym, że słońce utrudnia widoczność, to przede wszystkim męczy wzrok. I nawet jeśli przez dłuższy czas będziemy jechać bez okularów to z uwagi na marszczenie oczu będą one co najmniej dwukrotnie bardziej zmęczone, niż w przypadku jazdy z okularami. Marszczenie oczu często też powoduje bóle głowy. Słowem, nie opłaca się jeździć bez okularów.


W temacie: Mercedes: Vito - opinie kierowców

25 maj 2018 - 09:27

Ludzie narzekają na auta, że się psują, bo kupują kilkuletni samochód użytkowy, często sprowadzony zza granicy, z przebiegiem 100 tys km, w dodatku po okazyjnej cenie. Nie widzą w tym nic dziwnego, bo sprzedający twierdzi, że auto jeździło w firmie jako zapasowe albo robiło niewielkie odgległości po mieście.

 

Jest to totalna bzdura! Nie kupuje się przecież auta użytkowego po to, aby stało i traciło na wartości, te auta stale jeźdżą, bo tylko wtedy na siebie zarabiają. Usterki o których mowa? Pojawiają się wtedy, gdy auto z przebiegiem 350 tys km. zostanie w magiczny sposób odchudzone do przebiegu 110 tys km. Po zakupie takiego auta i przejechaniu kolejnych 40-50 tys km, nie ma mocnych, żeby nie trzeba było wymienić oryginalnej turbiny, wtrysków czy sprzęgła. Silnik oczywiście będzie jeździł drugie tyle, ale po 400 tys kilometrów osprzęt zwyczajnie się zużywa.

 

Pamiętajcie, żeby podchodzić do zakupu auta użytkowego jak do auta prywatnego i sprawdźcie go w serwisie. Ceny przeglądu zakupowego, przykładowo w ASO Duda Cars w Poznaniu oscylują w granicach 600 złotych, a po takim przeglądzie będziecie mieli pewność co macie. Poza tym na takim przeglądzie zawsze wyjdzie jakaś duperela, dzięki której będzie argument do negocjacji ceny ze sprzedającym.

 

Pamiętajcie, grunt to rozwaga!