Skocz do zawartości


ydzik

Rejestracja: 30 mar 2018
Poza forum Ostatnio: lut 25 2020 14:56
-----

Moje posty

W temacie: Jakie pożyczki na dowód polecacie w roku 2018

26 czerwiec 2019 - 09:14

Wracając do tematu, wcześniej się sporo wypowiadałem w temacie pożyczek, skorzystałem jednak z fajnej oferty ze strony https://pozyczkalux.pl/ dlatego postanowiłem odświeżyć temat :)  Macie jeszcze jakieś ciekawe firmy z produktami dla zadłużonych lub spóźniających się ze spłatami?


W temacie: Jaki program księgowy jest najbardziej intuicyjny i przyjazny?

10 maj 2019 - 13:44

wFirma jak i iFirma są bardzo intuicyjne z tego co wiem. Korzystałem kilka lat temu i sprawdzały się dobrze. Mimo wszystko polecam zainwestowanie w księgową z którą będziemy w stałym kontakcie. W razie jakichkolwiek problem czy pytań jest się do kogo zwrócić i doradzić a tego nie ma ci przeceniać :)


W temacie: Koszty intercyzy

10 maj 2019 - 13:42

Może być i tak, że strony sobie ufają, ale nie ufają ex partnerom i ich wspólnym dzieciom, przez co chcą zabezpieczyć się przed ewentualną utratą części majątku przez obecnego partnera na wypadek ich śmierci. Niestety w plskim prawie wygląda to następująco, że jeśli nie zrobi się intercyzy przed ślubem, to po ślubie nie ma ona już większego znaczenia. Mówi się, że można wydziedziczyć rodzinę, ale to praktycznie niewykonalne, przez warunki, jakie musi spełniać osoba wydziedziczona. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji jest wzięcie rozwodu bez orzekania o winie (ok 600zł), ponowny ślub (ok 200zł) i przy ślubie zrobić interzyzę, wskazując przy niej partnera jako posiadacza całego majątku. (ok 500zł), czyli jeśli będziecie się ociągać, to będzie was to kosztowało dodatkowe 800zł plus bieganina po urzędach i sądach.

Często właśnie przed ślubem pada pytanie czy warto spisać intercyzę?  Osobiście z żoną nie mamy takowej podpisanej i już nie zamierzamy, jednak rozumiem tych którzy podpisywali taki dokument przed ślubem. Zgadzam się, chroni to nas przed utratą majątku w razie nieprzewidzianych wypadków(komornik itp). Do góry ktoś napisał, że intercyza powinna być obowiązkowa przed ślubem, z tym akurat się nie zgadzam. A dlaczego? Biorąc ślub poniekąd potwierdzamy, że ufamy naszemu partnerowi i będziemy z nim na dobre i na złe.


W temacie: Doradca finansowy? Warto?

11 kwiecień 2019 - 13:02

Chciałbym jeszcze coś wtrącić jeżeli chodzi o doradce finansowego czy też kredytowego. Ważne aby nie był on powiązany z żadnym bankiem a był mimo wszystko jak najbardziej rzetelny i najpierw dbał o nas a nie o swój portfel. Wiele razy można spotkać osoby które biorą pokaźne prowizje od banków i chodzi im w pierwszej kolejności o to aby wyjść na swoje. Korzystam od dłuższego czasu z pomocy ludzi powiązanych z https://twoj-kredyt.com/  jeżeli chodzi o kwestie finansowe. Starają się jak najbardziej rzetelnie podchodzić do swoich zadań i patrzą w głównej mierze na to aby to klient(czyli my) był jak najbardziej zadowolony.


W temacie: Jakie pożyczki na dowód polecacie w roku 2018

09 kwiecień 2019 - 08:30

Szukałem takiego tematu. Potrzebuje dobrej i szybkiej pożyczki.

Rynek jest przepełniony firmami pożyczkowymi. Wszystko zależy od tego czy mamy zdolność finansową oraz w miarę przejrzystą historię w BIKu, Erif, KRD. Jeżeli nie to jedynym sensownym wyjściem jest postaranie się o gwaranta(poręczyciela) który ma lepszą historię od nas. Bez tego może być nam ciężko dostać pożyczkę( a już na pewno niezbyt dużą). Z gwarantem to warto w https://familyloan.pl/ dowiedzieć się dokładnie jak to wygląda. Od wielu lat działają, sam pożyczałem i kłopotu nigdy nie było(staram się jednak oddawać na czas długi).