Skocz do zawartości


Ela Mikołajczak

Rejestracja: 06 mar 2018
Poza forum Ostatnio: kwi 29 2019 08:25
-----

Moje posty

W temacie: odszkodowanie po wypadku samochodowym jako pasazer

04 marzec 2019 - 14:05

Czy pasażerowi poszkodowanemu w wypadku samochodowym przysługuje odszkodowanie?

Oczywiście, że tak! Ale żeby otrzymać należną Ci sumę dobrze mieć kogoś kompetentnego- ja osobiście mogę z czystym sumieniem polecic pana Łukasza z SOS-BPHC. Zadzwoń- mają stronkę w necie. 


W temacie: Jakie odszkodowania należą się poszkodowanemu w wypadku?

04 marzec 2019 - 14:02

Najlepiej jak Pani napisze pismo z określeniem swoich roszczeń i do tego dołączy druk zgłoszenia szkody. Może Pani oczywiście poprzestać na samym druku PZU. Należy jednak pamiętać, że to Pani, jako osoba poszkodowana, ma obowiązek i jednocześnie prawo do sformułowania swoich roszczeń. Określając ich wysokość, ułatwia Pani proces "likwidacji szkody". W piśmie może Pani napisać, że z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę wnosi Pani o wypłatę ..... zł., z tytułu zwrotu kosztów leczenia ....., z tytułu kosztów poniesionych na dojazdy ....., etc.

CYTAT(Adelka25)PZU prosi o dane sprawcy (ja ich nie znam, zna je policja)
Można napisać: dane w posiadaniu policji (podać dane jednostki policji).
CYTAT(Adelka25)proszą o opisanie obraźeń (ja moge napisac tylko na oko, bo nie znam fachowych nazw)
Pisać swoimi słowami. Jeżeli posiada Pani karty informacyjne ze szpitala lub pogotowia, jest tam zawarte fachowe słownictwo. Nie musi Pani jednak go stosować. Wystarczy opis doznanych obrażeń i aktualny stan Pani zdrowia (czy pozostały jakieś komplikacje), etc.
CYTAT(Adelka25)trzeba napisać kto udzielił mi pierwszej pomocy-czy wystarczy, że napisze lekarz w szpitalu, bo nie znam jego personaliów.
Wystarczy jednostka opieki zdrowotnej, np. pogotowie ratunkowe...
CYTAT(Adelka25)Czy będę musiała pozbierac jakieś dodatkowe dokumenty do tego oświadczenia, czy ich wiarygodność sprawdzi PZU?Czy moge w innych obrażeniach wpisac uraz psychiczny po wypadku, choć nie byłam u psychologa?
Jak najbardziej musi Pani udokumentować swoje roszczenia. Tak więc należy zebrać pełną dokumentację lekarską, tj. karty informacyjne, historie choroby, karty zleceń lekarskich, etc. Wszystko uzyska Pani w wydziale administracyjnym jednostki, w której się Pani leczyła (za drobną odpłatnością). W zakresie urazu psychicznego - jak najbardziej. Może Pani również udać się do psychologa o udzielenie porady i w ten sposób będzie Pani już posiadać dokumentację a koszt udzielenia porady zostanie Pani zwrócony na podstawie wystawionego rachunku imiennego.

Chyba najlepiej będzie jak skontaktujesz się z kimś kompetentnym w tej dziedzinie- w internecie wszyscy sa specjalistami :/ Mi bardzo pomógł p. Łukasz z SOS-BPHC- z całego serducha polecam, bo ja sama byłam zielona w tym temacie i ten człowiek naprawdę zna się na rzeczy. Zadzwonić można, to nic nie kosztuje, a bedziesz miała pełny obraz sytuacji. 


W temacie: Uraz psychiczny - odszkodowanie

04 marzec 2019 - 13:59

Kilka tygodni temu miałem wypadek samochodowy nie z mojej winy. Uznano szkodę całkowitą za samochód (oczywiście zaniżoną) i wypłacono odszkodowanie. W zakładzie ubezpieczeń dowiedziałam się, że mogę się jeszcze dochodzić o wypłatę odszkodowania z ubezpieczenia osobowego OC sprawcy. Uszczerbku na zdrowie wielkiego nie poniosłem ale byłem w na kontroli szpitalu i później u neurologa - teraz jest już ok. W tym samym samochodzie byłą ze mną dziewczyna, jej nic się nie stało fizycznie ale uraz psychiczny pozostał. Dowiedziałem się że zwrócą mi za poniesione udokumentowane koszty (leki, koszt dojazdu) jak również za poniesiony uraz psychiczny. Stąd moje pytania:
1. Jakiej kwoty można żądać za uraz psychiczny - wymagają tego we wniosku, co wpisać aby było poprawnie?
2. Czy potrzebne są jakieś zaświadczenia od psychologa czy wystarczy sam fakt uczestnictwa w wypadku?
3. Ile mam czasu aby złożyć taki wniosek?

Dziękuję za pomoc

Polecam skontaktować się z kimś kompetentnym telefonicznie- w internecie dużo domorosłych specjalistów- z ręką na sercu mogę polecić p. Łukasza z sos-bphc. Udzieli Ci tych wszystkich informacji za darmo, wiec zadzwon :) 


W temacie: Odszkodowanie - Miałem wypadek i potrzebuje pomocy

04 marzec 2019 - 13:53

Ja korzystałam z pomocy p. Łukasza Kaźmierczaka z SOS-BPHC- bardzo rzetelny i nigdy nie zostawia bez pomocy. Przeszłam piekło związane z tym całym odszkodowaniem, ale jak się ma u swojego boku osobę kompetentną to wszystko jest dużo prostsze :) Polecam z całego serducha!


W temacie: Niskie odszkodowanie

03 grudzień 2018 - 13:25

Prawnik (uczciwy oczywiscie) to najlepsze rozwiązanie, bo jak sami nimi nie jesteśmy to nie mamy pojęcia o tych wszystkich kruczkach.... Ja jakiś czas temu w sumie pierwszy raz potrzebowałam takiej pomocy i mogę z ręką na sercu polecić pana Łukasza Kaźmierczaka z Bydgoszczy- zajmuje sie odszkodowaniami w Polsce i w UK już od wielu lat i naprawdę pomaga z dobrego serca, a nie z chciwości :P Polecam