Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

umberto

Rejestracja: 31 sty 2018
Poza forum Ostatnio: lip 30 2018 07:04
-----

Moje posty

W temacie: OC kupowane w CUK , ktoś ma?

27 lipiec 2018 - 07:33

Dodam jeszcze, że kupując aut, kupujemy je z ubezpieczeniem. Jeżeli chcemy, aby auto nadal było ubezpieczone w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, to w zasadzie nic nie musimy robić. Jedynie podać informacje na temat ewentualnych zniżek które mogą nas dotyczyć. Np za bezszkodową jazdę itd.

Można również wypowiedzieć umowę.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://wygodnie.pl/...trzeba-wiedziec- można tam znaleźć trochę więcej informacji na temat szczegółów.


W temacie: Jaki zarządca nieruchomości - Warszawa

19 lipiec 2018 - 11:06

Jest wielu zarządców którzy zajmują się zarówno obsługą techniczną jak i finansową nieruchomości, bloków mieszkalnych itd.

Raz w roku (lub częściej jeżeli jest taka konieczność), zbiera się rada, składająca się z mieszkańców, która wyznacza kierunki na najbliższy rok: niezbędne remonty, docieplenia itd.

Przykłady firm świadczących usługi w zakresie obsługi technicznej nieruchomości: https://www.inwemer....a-nieruchomosci


W temacie: Jakie taxi w Warszawie?

11 lipiec 2018 - 06:02

Zależy gdzie, kiedy i o której.

Dobrą robotę, ze względu na stosunkowo niską cenę robi Uber, w którym mniej więcej z góry wiadomo ile się zapłaci za przejechaną trasę.

Płatność jest zwykle bezgotówkowa, co moim zdaniem też jest ciekawym rozwiązaniem, z tego względu nie trzeba posiadać większej gotówki przy sobie.

Jest też szereg firm przewozowych dysponujących autami w każdym rozmiarze, autami o podwyższonym standardzie, dla bardziej wymagających klientów. Tak więc możliwości z tego zakresu jest całkiem dużo.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: http://monsters.com....z-vip-warszawa/


W temacie: Wrzucenie kredytu w koszta

04 lipiec 2018 - 12:06

Od podatku możesz odpisać sobie wszystko to, co jest powyżej kwoty kredytu. A więc załóżmy, że pożyczasz 10 tys zł na 1 rok. Do spłaty masz w sumie 14 tys zł.

Od podatku możesz odliczyć sobie 4 tys zł.

 

Jeżeli chodzi o kredyty, to moim zdaniem dużym plusem jest to, że banki oraz firmy pozabankowe maja obowiązek publikacji RRSO, czyli współczynnika który zawiera wszystkie realne koszta.

 

Sprawdź jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.finanovacash.pl/


W temacie: Gdzie wykupić OC

14 czerwiec 2018 - 11:00

No dobra, ale te 100% podwyżki na przestreni ostatnich kilku lat to lekka przesada.

 

Czytałem trochę na ten temat. Po prostu kiedyś koszta ubezpieczenia były sztucznie zaniżane, było to robione na wiele sposobów. To musiało się skończyć. Kolejny powód to rosnące kwoty odszkodowań, w ślad za rosnącymi kosztami napraw. To kolejny powód. No i w końcu konieczność realizowania takich usług jak wynajem przez TU auta zastępczego. Ale i teraz ta sama polisa, o tych samych parametrach potrafi różnić się kosztami od siebie o co najmniej kilkadziesiąt procent. Dlatego przed podjęciem decyzji warto sobie porównać, np na Superpolisa: https://superpolisa.pl/