Skocz do zawartości


rita

Rejestracja: 05 mar 2012
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna
-----

Moje posty

W temacie: Staż urlopowy

04 grudzień 2015 - 11:21

zgadza się, tak jak napisała Witch


W temacie: co jest stałym, a co zmiennym składnikiem wynagrodzenia

03 grudzień 2015 - 13:32

moim zdaniem wynagrodzenie urlopowe jest zmiennym składnikiem wynagrodzenia (ale tylko ta część liczona ze zmiennych składników)


W temacie: ustalony kapitał początkowy a ponowne wydanie Rp-7

03 grudzień 2015 - 13:30

W Rp-7 które otrzymał za lata 1994-1998 nic się  nie zmieni a  Rp-7 za lata 1999-2008 nic mu nie da bo, Zus za te lata ma dane w płatniku a wystarczają jedynie świadectwa .

i tu się mylisz, może będę teraz złośliwa, ale ZUS nie ufa Płatnikowi i liczy się tylko Rp-7, bo składki "posiada" wydział rozliczeń, a np. emeryturę nalicza wydział emerytalno-rentowy. A tak poważnie Rp-7 zawiera nieco inne i bardziej szczegółowe informacje, w Rp-7 wykazujesz przychody za dany okres, a składki są odprowadzane wg daty wypłaty


W temacie: Obowiązkowy wyjazd integracyjny?

01 grudzień 2015 - 13:09

a do tego

z tego co się dowiedziałem

oraz

sama jeżdżę


W temacie: Wynagrodzenie chorobowe UoP + zlecenie

26 listopad 2015 - 10:39

jeśli zlecenie jest w innej firmie, to od takiego zlecenia można odprowadzać składki emerytalno-rentowe, jeśli zleceniobioraca się na nie zdecyduje, ale nie ma żadnej możliwości, aby od zlecenia odprowadzać wówczas jeszcze składkę chorobową. Z kwot, jakie podajesz wynika, że ze zlecenia odprowadzana jest wyłącznie składka zdrowotna (nie mylić z chorobową). A to oznacza, że zasiłek opiekuńczy powinnaś dostać tylko z etatu.

 

Byłam w dziale zasiłków, tam mi Pani pokazała, że zarówno ze zlecenia jak i UoP jest potrącenie 6 dni chorobowego.

owszem, jest potrącone za nieobecość, ale to nie oznacza równocześnie, że za nie zapłacone. Powinno być tak, że z umowy o pracę masz wypłacony zasiłek opiekuńczy, a ze zlecenia niepłatną nieobecność