Skocz do zawartości


magda0

Rejestracja: 08 gru 2017
Poza forum Ostatnio: wrz 25 2018 20:20
-----

Moje posty

W temacie: Zwolnienie lekarskie po końcu umowy o pracę

14 grudzień 2017 - 18:35

Jesli 8 był twoim ostatnim dniem pracy to od 9 zasiłek rozlicza ZUS i jeśli twoje zwolnienie było po 8 to do ZUS-u oddajesz zwolnienie, a ZUS wezwie pracodawcę do dostarczenia Z-03

Byłam w Zus zaniosłam z-10, kazali wypełnić jeszcze zas 53 i dokładnie powiedzieli to co ty, a jak mi zależy zeby zasiłek był o czasie a pani z kadr nie kwapi się zeby wysłać z-3 to mogę to sama od niej zabrac i przynieśc do zus, Bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich świtecznie przedsiwatecznie 


W temacie: Zwolnienie lekarskie po końcu umowy o pracę

14 grudzień 2017 - 09:58

Jeżeli były pracownik nie otrzymał od pracodawcy zaświadczenia ZUS Z-3, to dostarcza do ZUS tylko posiadane przez siebie dokumenty, tj. zaświadczenie lekarskie ZUS ZLA oraz wypełnione oświadczenie ZUS Z-10, natomiast okres ostatniego zatrudnienia dokumentuje świadectwem pracy.

ZUS zwróci się na piśmie do byłego pracodawcy o wystawienie zaświadczenia na formularzu ZUS Z-3.

Jeśli chcesz sprawę przyspieszyć, idź do pracodawcy po ten druk, w końcu to w twoim interesie, aby otrzymać szybciej zasiłek.

oczywiście mogę pójść choć jak rozumiem jest to obowiązkiem pracodawcy, później się zaczęłam zastanawiać ze moze chodzić o to że uznają ze skoro byłam w tym czasie w zakładzie pracy to ich moje zwolnienie nie dotyczy tak jak ktoś pisał wyżej, chcą zebym zasiłek rozliczył mi już Zus jako byłemu pracownikowi?


W temacie: Zwolnienie lekarskie po końcu umowy o pracę

13 grudzień 2017 - 22:13

przepraszam miało być zwalnia z obowiązku świadczenia pracy

Dziwne dzwoniłam do kadr a kobieta mi mówi że sama mam sobie przyjśc po wypelniony druk z3 i zanieśc do zus bo jestem byłym pracownkiem , nie ogarniam


W temacie: Zwolnienie lekarskie po końcu umowy o pracę

09 grudzień 2017 - 19:15

Nie obowiązuje cię 30 dni, ale nie może być przerwy między zwolnieniami po zakończeniu umowy

Bardzo dziękuję.


W temacie: Zwolnienie lekarskie po końcu umowy o pracę

09 grudzień 2017 - 11:14

Dziekuję za odpowiedź. Czy jeśli bedzie kolejne zwolnienie po 15.12 to wtedy mam wysłać do ZUS? rozumiem ze zwolnienie nadal jest wystawiane na byłego pracodawcę?

czy dobrze rozumię ze skoro niezdolność do pracy powstała w ostatni dzień pracy to nie obowiązuje mnie 30 dniowy okres zwolnienia po rozwiązniu umowy?