Skocz do zawartości

praca w porze nocnej ile nocek pod rząd

wróć do serwisu Kadry 38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 25 listopad 2008 - 16:45

kto wie ile nocek pod rzad moze miec pracownik zatrudniony w porze nocnej czy kodeks pracy to jakos reguluje

#2 Guest_asimin

Guest_asimin
  • Goście

Napisano 25 listopad 2008 - 16:49

kodeks pracy tego nie reguluje, w sumie to max 5 nocek bo w tygodniu jest 5 dni roboczych - jesli to podstawowy system czasu pracy

#3 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 25 listopad 2008 - 17:16

a ile godzin odpoczynku powinien miec potem pracownik? z góry dziekuje za odpowiedz

#4 Guest_marg

Guest_marg
  • Goście

Napisano 25 listopad 2008 - 21:18

w każdej dobie 11 godz plus odpoczynek tygodniowy

#5 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 26 marzec 2009 - 12:46

Moj grafik to piec nocek i dzien wolnego i znowu piec nocek i dzien wolnego,czy to zgodne z prawem?z gory dziekuje za odpowiedz.

#6 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 16:14

Dołączam się do pytania. Pracuję na stacji orlen i mój grafik wygląda podobnie. Pięć nocy z rzędu, dzień przerwy, później znów trzy noce z rzędu. Czy tak może być? Na zmianie jest nas 5 osób, ale dwie z nich to bliscy znajomi kierownika a trzy osoby się uczą. Dla mnie to paranoja, niech więc osoby, które studiują, miały podobny rozkład zajęć w tygodniu?

#7 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2013 - 08:43

pracę w nocy reguluje art. 151 '7 Kp, generalnie z przepisów wynika że praca osób zakwalifikowanych jako "pracujący w nocy" nie może przekraczać 8h na dobę. Z twojego postu wynika że jesteś "pracującym w nocy" w rozumieniu prawa pracy. 

Można ustalić tak grafik że pracujesz na nocną zmianę, ważne aby zostały zachowane normy czasu pracy (8h pracy na dobę, odpoczynki 11h na dobę i odpoczynek tygodniowy 35h), nie mniej jednak możesz poczuć się dyskryminowany jeśli to tylko ty obrabiasz nocki a reszta zmiany dziennie - ze względów zdrowotnych zmiany powinny być naprzemienne; choć powtórzę taki rozkład nie narusza bezpośrednio przepisów o czasie pracy.

Za każdą godz pracy w porze nocnej dodatkowo przysługuje ci dodatek do nocnych - 20% wynagrodzenia godzinowego wyliczonego z minimalnego wynagrodzenia (za 1h nocną).

#8 Markot

Markot

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 październik 2013 - 08:02

Z Twojego opisu wynika jednak, że wszystko jest zgodne z prawem. Jeśli masz zachowane 11to godzinne odstępy (a masz) i jeśli masz dzień wolnego, czyli tygodniowy odpoczynek (24h+11h=35h), to jest to zgodne z prawem. Niestety, ale w tym wypadku wszystko zależy jak się dogadasz z pracodawcą. Może można negocjować zróżnicowanie zmian? (jeden tydzień nocki, drugi poranne zmiany)

#9 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2013 - 23:57

[*]Ja parcuję 7 nocek z rzędu po 8 h. Pierwszą nockę zaczynam w niedziele o 23 a ostanią koncze tez w niedziele o 7 rano. Pozniej 3 dni wolnego. W srode przychodze na 7, w czwartek i piatek tez, sobota wolna. A od niedzieli 7 popołudniowek (15-23). Czy to jest zgone z przepisami? Dodam pracuje w administacji rządowej.
    [/list]

#10 ilona.pawlicka

ilona.pawlicka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 grudzień 2013 - 12:27

[*]Ja parcuję 7 nocek z rzędu po 8 h. Pierwszą nockę zaczynam w niedziele o 23 a ostanią koncze tez w niedziele o 7 rano. Pozniej 3 dni wolnego. W srode przychodze na 7, w czwartek i piatek tez, sobota wolna. A od niedzieli 7 popołudniowek (15-23). Czy to jest zgone z przepisami? Dodam pracuje w administacji rządowej.
    [/list]

Tak, to jest zgodne z przepisami.

#11 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 08:26

Po 7 nockach (skonczylem w niedziele o 7 rano) dzisiaj ( w poniedziałek) musialem przyjsc na dniówkę. Bo jak sie dowiedzialem dni wolne po nockach to są nadgodziny do wybrania, więc szef decyduje kiedy je wybiore. Jak to się ma do odpoczynku tygoniowego? Pracuje w urządzie na umowę o prace, w której nie ma nic o pracy w nocy itd?

#12 Guest_wit

Guest_wit
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 10:45

Praca w nocy + godziny nadliczbowe. W przyszłym tygodniu wypadają mi w pracy nocki - od pon do pt 22-6. Natomiast w kolejnym tygodniu po tych nockach pracodawca każe nam przyjść pon- pt na 12 h, od 18 do 6 rano. Czy będzie to zgodne z prawem, praca 2 tyg pod rząd na noce plus jeszcze do każdej nocki w drugim tygodniu nadgodziny?

#13 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2015 - 16:09

LALALALAAALALALALALALAALALALALALALA ILLUMINATI CONFIRMED TEMAT DO ZAMKNIECIA

#14 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2015 - 12:00

czy moge pracowac, np. w niedziele koncze o  12 w nocy, w poniedzialek na 10 do 18, we wt. na 17 do 1 w nocy, i znow w sr. na 10 ??

#15 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2015 - 19:48

A jak jest w przypadku pracy "zmianowej" wpadają dyżury np 7-8 dni z rzędu po 12h od 19 do 7... Praca wg umowy to dzień na dzień po 12h. Pracodawca wykręca się że nie należy się 35h odpoczynku... jak się bronić?

#16 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 10 sierpień 2015 - 11:31

Odpoczynek tygodniowy powinien trwać co najmniej 35 godzin, z uwzględnieniem odpoczynku dobowego przypadającego w ostatniej dobie roboczej przed dniem wolnym. Pracownikowi przysługuje w każdym tygodniu prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku, obejmującego co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego (art. 133 § 1 K.p.). Przy czym przez tydzień należy rozumieć 7 kolejnych dni kalendarzowych, poczynając od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego.

Pokaż przepis 

#17 Guest_piekarz

Guest_piekarz
  • Goście

Napisano 30 październik 2015 - 00:28

U mnie bywa ze pracuje 7 nocek z rzedu, koncze w niedziele o 6 rano i musze przyjsc na 14 w ten sam dzien :( oczywiscie jest umowa o prace ale w polsce kodeks pracy sie nie liczy, kazdy zaklad ma swoj:/

#18 nikolinho

nikolinho

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 01 listopad 2015 - 17:23

Guest_piekarz - nie chce mi się wierzyć żebyś był aż tak mocno wykorzystywany. Jeżeli jednak jest tak, jak opowiadasz to moim zdaniem powinna się tym zająć inspekcja pracy, bo jest to zdecydowanie naginanie przepisów prawa pracy i dajesz się wykorzystywać. A niestety wiem (miałem takie przypadki w rodzinie) że taka harówka i w to dodatku w nocy zawsze kończy się poważnymi powikłaniami zdrowotnymi. Dowiedz się, czy tylko Ty jesteś tak wykorzystywany, jeżeli nie to pogadaj z kolegami z pracy co oni na ten temat sądzą

#19 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2015 - 07:07

a co wy na to.A ja mam taki przypadek teraz w okresie przed świątecznym że pracuje 11 nocek pod rząd bez wolnego(w tym zdażają sie nocki z nadgodzinami) a łacznie 15 dni bez wolnego.Czy to jest normalne?Praca mega fizyczna

#20 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 grudzień 2015 - 11:13

Za to potem masz pewnie dużo wolnego, prawda?

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy