Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kurs w Stowarzyszeniu księgowych-warto???

wróć do serwisu Księgowość 53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marysia04

Marysia04

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 09:44

Bardzo proszę o opinie czy warto poświęcić czas i pieniądze na kurs organizwoany przez Stowarzyszenie księgowych w Krakowie. Jestem póki co bez pracy, cena dla mnie wysoka (3250 zł). Chodzi mi o drugi st. certyfikacji. Z tego co pytałam na miejscu to grupa liczna 40 osób. zajęcia dwa razy w tygodniu popołudniami. Chcę ukończyć kurs bo liczę na pracę w tym zawodzie. Czy to, da mi praktyczną wiedzę potrzebną do pracy np w BR.????Będę wdziećzna za jakieś opinie.Maria

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:28

Zdecydowanie polecam- Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Księgowy jako członek Międzynarodowej Federacji Księgowych (IFAC) jest zobowiązane do przestrzegania jej wymogów. Certyfikacja zawodu księgowego stanowi jeden z warunków wynikających z opracowanych przez IFAC Międzynarodowych Standardów Edukacyjnych.Wykładowcy to księgowi/prawnicy PRAKTYCY również urzędnicy skarbówki posiadający znakomite kwalifikacje, ich rękojmią są m.in. certyfikaty bądź dyplomy. Niemniej najważniejsza jest praktyka w zawodzie jak i zdolności w przekazywaniu wiedzy.Jeśli się zdecydujesz pilnie się ucz (systematycznie), nie opuszczaj zajęć i nie obawiaj się zadawać pytań!Certyfikat (zaświadczenie) zdobyty w SKwP często stanowi dla pracodawców potwierdzenie posiadanych umiejętności przez osoby poszukiwane do pełnienia kluczowych funkcji w firmie.

#3 Marysia04

Marysia04

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 16:32

Czy ktoś jeszcze może podzielić się swoją opinią???

#4 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 16:43

ja kończyłam i byłam bardzo zadowolona, sa prowadzone na naprawde wysokim poziomie a wykladowcy bardzo merytoryczni i praktycy.

#5 Guest_green

Guest_green
  • Goście

Napisano 09 luty 2013 - 17:56

A jak myślicie czy warto zapisać się na to szkolenie http://www.gowork.pl...ymfonia-120h-11? Jakies opinie?

#6 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2013 - 19:11

szczerze? gowork odpada, ludzie idą na to głównie dla legitymacji, wykładowcy tacy sobie, sama po roku zrezygnowałam, bo nauczyłam się dużo więcej pracując w tym i podpytując starsze księgowe. Zresztą nikt cię nie przyjmie z papierkiem ukończenia takiej szkoły. Lepiej zainwestować w coś porządnego

#7 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 19:51

Czy ktoś jeszcze może podzielić się swoją opinią???

kończyłam kurs ze stowarzyszenia w innym mieście, ale samą organizację, podejście do słuchaczy i prezentowany program mogę polecić w stu procentach. na moim kursie zdarzyło się tak, że było wiele osób początkujących, wykładowcy poświęcali im czas na przerwach, tłumaczyli induywidualnie i co najważniejsze nie ucierpiała na tym reszta grupy.

Co do pracy: koleżanka ze szkolenia kończyła właśnie kurs na księgowego - bodajrze skończyła dwa stopnie, trzeci zaczęła, egzamin ją przerósł, ale pracę znalazła taką jaką chciała.

#8 Guest_Termita

Guest_Termita
  • Goście

Napisano 05 marzec 2014 - 15:44

Jak dla mnie bardziej opłaca się kurs w Goworku - jest tańszy, a znalazłam pracę jako samodzielna księgowa i nie narzekam na zarobki. Od Ciebie zależy, jak wykorzystasz wiedzę zdobytą na kursie. Na kursach Goworku jest dużo praktyki, co jest dla mnie na duży plus, a nie gotowe skrypty do czytania, z których niewiele można czasem wynieść.

#9 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:42

Bardzo proszę o opinię, chcę zacząc pracę w księgowości. Mam ukończone studia podyplomowe w tym zakresie i zastanawiam się nad kursem w STwP. Nie mam w tym zawodzie doświadczenia, ale wydaje mi się, że bez kursu nie będę mieć większych szans na znalezienie pracy w tej branży?

#10 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2014 - 20:44

Bardzo proszę o opinię, chcę zacząc pracę w księgowości. Mam ukończone studia podyplomowe w tym zakresie i zastanawiam się nad kursem w STwP. Nie mam w tym zawodzie doświadczenia, ale wydaje mi się, że bez kursu nie będę mieć większych szans na znalezienie pracy w tej branży?

(*) SKwP

#11 UrszulaUla

UrszulaUla

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 01 wrzesień 2014 - 08:09

W SKwP ukończyłam dwa stopnie kursu i jestem bardzo zadowolona, że wybrałam to miejsce. Wykładowcy świetnie przygotowani, potrafią wytłumaczyć wszystko i wszystkim. Nie poddają się, jeżeli ktoś czegoś nie zrozumiał i próbują do skutku. Chętnie pomagają w czasie przerw w prywatnych sprawach.

Ja miałam już doświadczenie w tej pracy, ale nie znałam żadnej teorii (księgowałam, a nie wiedziałam co to znaczy Wn i Ma) i dzięki temu kursowi wszystko mi się przejaśniło. Trudno mi powiedzieć, jak odbierze ten kurs osoba bez żadnego doświadczenia, ale z reguły większość to osoby bez znajomości rachunkowości w teorii i praktyce.

Najważniejsze to systematyczne uczęszczanie na zajęcia, bo program biegnie w zastraszającym tempie. Jedna nieobecność i można mieć problem z nadrobieniem materiału.

I uwaga, ten kurs nie jest tylko dla zdobycia papierka, bo jeżeli się nie przygotujesz i nie napiszesz egzaminu na odpowiednim poziomie,to nikt za piękne oczy go nie wyda. Trzeba się naprawdę dobrze do niego przygotować, bo to nie jest formalność.

Aktualnie jestem księgową i wydaje mi się, że kurs dobrze przygotował mnie do tego stanowiska. 

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2015 - 12:58

Hej,

Właśnie kończę studia magisterskie specjalizacja rachunkowość. Pracuję od 5 lat w księgowości, ale to mała firma i 'wielkimi' rzeczami się nie zajmuję, bilansów nie robię,  poza tym ze studiów poza podstawami wiele nie wyniosłam.

Zastanawiam się czy nie pójść na III stopień do SKwP, czy ma to sens? Chciałąbym usystematyzować swoją wiedzę, dowiedzieć się czegoś nowego, dokształcić.

#13 Guest_Anna K.

Guest_Anna K.
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 13:58

Na początku mojej przygody z księgowaniem skończyłam kurs w Stowarzyszeniu - I stopień i szczerze mówiąc wiele zależy od wykładowcy...Teraz szukam bezpłatnych szkoleń.Czasami zaproszenia na takie szkolenia przychodzą do biur rachunkowych, czasami na stronach firm, które tworzą programy finansowe. Oferują profesjonalne szkolenia dotyczące zamknięcia roku. Uczestniczyłam w takim kursie organizowanym przez Novatora.Program bardzo ciekawy, intuicyjny a na szkoleniu dużo wiedzy praktycznej i omawiane były wszystkie zmiany dotyczące sprawozdań finansowych

#14 Guest_Alicja

Guest_Alicja
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 12:36

Witam, Kończyłam 2 lata temu kurs w Polbi a potem w SKwP. Z obu jestem bardzo zadowolona. Bardzo dużo wiadomości i kadra na bardzo wysokim poziomie. Obie firmy są od lat na rynku i mają duże doświadczenie - a to się bardzo liczy. Wiele tematów stało się dla mnie zrozumiałych i bardzo mi pomogło w pracy (pracowałam i pracuję jako księgowa w średniej firmie). I Polbi i SKWP mogę polecić z całą odpowiedzialnością.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 23:37

ja byłam w polbi i skwp - polbi w moim przypadku to jakieś 5% tego co miałam na kursie 2 stopnie w skwp (ale polbi na głwnego mialam z ue)

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 23:38

Hej,

Właśnie kończę studia magisterskie specjalizacja rachunkowość. Pracuję od 5 lat w księgowości, ale to mała firma i 'wielkimi' rzeczami się nie zajmuję, bilansów nie robię,  poza tym ze studiów poza podstawami wiele nie wyniosłam.

Zastanawiam się czy nie pójść na III stopień do SKwP, czy ma to sens? Chciałąbym usystematyzować swoją wiedzę, dowiedzieć się czegoś nowego, dokształcić.

raczej na 2

#17 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 14:18

witam; właśnie zastanawiam się nad kursem z księgowości I stopnia; skończyłam administracje; czy ten kurs w sumie dla laika będzie dobry?

#18 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 14:57

ja kończyłam i byłam bardzo zadowolona, sa prowadzone na naprawde wysokim poziomie a wykladowcy bardzo merytoryczni i praktycy.

zgadzam się z powyższą wypowiedzią, polecam kursy w SKwP

#19 Guest_Lena

Guest_Lena
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 10:29

Którego wykładowcę ze SKwP polecacie?

Pani Henryka Makowska czy Wiesława Moczydłowska?

#20 główek79

główek79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 14:00

na kurs warto iść, osobiście polecam jeszcze studia podyplomowe organizowane przez skwp w porozumieniu z akademią krakowska tzn ekonomiczną. dr dadak czy prof. micherda to sa topowi wykładowcy i promotorzy. pozdrawiam ps 3250zł dobrze wydane:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych