Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konieczność rozliczenia kosztów energii a faktury brak


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 *zuzia

*zuzia

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 20 styczeń 2013 - 18:42

Cykl rozliczeń za energię przez zakład energetyczny w naszym jednostce obejmuje miesiące nieparzyste, tak więc fakturę za zużytą energie od 15 listopada do 15 stycznia otrzymamy w styczniu. Żeby prawidłowo sporządzić taryfy ściekowe konieczne jest rozliczenie memoriałowe kosztów na oczyszczalni ścieków. Do tej pory na nasz wniosek energetyka wyjątkowo w grudniu dokonywała odczytów liczników więc faktura wpływała na początku stycznia. Obecnie nie ma takiej możliwości. Czas jest na sporządzanie taryf a jeszcze nie otrzymaliśmy faktury za energię. Nie mamy już czasu na oczekiwanie na fakturę. Czy w takim przypadku prawidłowo by było, żeby PK ująć prognozowane koszty energii za ostatni cyk rozliczeniowy na podstawie ostatniego okresu rozliczeniowego?

#2 Guest_BDMB

Guest_BDMB
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2013 - 22:26

W tym przypadku za zezwoleniem kierownika jednostki można sporządzić dowód zastępczy o którym mowa w uor art.20 ust.4. który będzie określał szacunkową ilość zużytej energi. Na podstawie tego dowodu dokonać zapisu 401/300 .Patrz KSR Nr 6 2.3b.

#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2013 - 08:43

W jednostkach sektora finansów publicznych nie funkcjonuje pojęcie "szacunek,prognozowanie" i księgowanie dowodami wewnętrznymi tego typu kosztów.Koszty powinny być rzeczywiste "mierzalne" na podstawie FV



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych