Skocz do zawartości

ZFŚS

wróć do serwisu Księgowość 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 20:58

Otrzymaliśmy pismo od emerytki ze skargą, że nie przyznaliśmy jej świadczenia socjalnego na święta. Przyznaliśmy wszystkim pracownikom i emerytom, którzy złożyli wniosek. Ona jedyna nie, bo nie złożyła wniosku. Uważa,że to my musimy ja informować o tym za każdym razem. Oskarża kierownika jednostki,że jej o tym nie poinformowano i czuje się dyskryminowana. W piśmie żąda świadczenia, ale nadal nie złożyła wniosku. Straszy PIP. Nadmieniam,że zna regulamin i ustawę ZFŚS, gdyż jest emerytowaną główna księgową naszej jednostki. Czy istnieje przepis, który nakazuje nam informować każdego emeryta o o takich świadczeniach, które są zresztą co rok?

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 17 styczeń 2013 - 23:09

Witaj !

Moim zdaniem kierownik ma obowiązek informowania byłych pracowników jeśli wynika to bezpośrednio z treści regulaminu ZFŚS danej jednostki. Jeśli brakuje takiego zapisu to kierownik mógł (nie musiał) informować byłych pracowników o wszystkich planowanych w danym roku świadczeniach z ZFŚS albo o każdym ze świadczeń z osobna określając jednocześnie procedurę ubiegania się o nie.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#3 Asinta

Asinta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapodkarackie

Napisano 18 styczeń 2013 - 07:46

A czy tak trudno było wykonać telefon do emerytki i poprosić o napisanie wniosku???Ja co roku dzwonię do emerytów i informuję, w jakiej wysokości planujemy świadczenie dla nich, przypominam o napisaniu wniosku, a skoro tylko ona jedna nic nie napisała, to tym bardziej uważam że nikomu z waszej jednostki by nic się nie stało jakby do niej zadzwonił....I to już nie chodzi o przepisy, czy macie tak czy siak napisany regulamin ale o zwykłe zachowanie względem drugiego człowieka.....

#4 Guest_zuzia

Guest_zuzia
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 07:52

Dokładnie zgadzam się z wpisem Asinty. U nas właśnie tak się postępuje, dzwonimy, przypominamy i na pewno nie chcielibyśmy, żeby i nas tak traktowano jak u Gosi kiedy zajdziemy się już na emeryturze bądź rencie ( bardziej realne po zmianach w ustawie emerytalnej)

#5 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 08:00

Asinta masz wiele racji, ale nie do końca, bo czasami rzeczywiście jest trudność w wykonaniu telefonu telefonu do emerytów tak jak ty to robisz, ja mam ich 230!!!!
Gdyby dzwoniono do każdego.......to życzę powodzenia, bo to zajęłoby czasu ho,ho i jeszcze trochę.
Ale za to u mnie co roku organizuje się spotkania emerytów (w grudniu) i każdy dostaje "do łapki" Regulamin świadczeń z ZFŚS, w ten sposób mają wiedzę o co i jak mogą się ubiegać

#6 Asinta

Asinta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapodkarackie

Napisano 18 styczeń 2013 - 08:59

Agnieszko, ale o spotkaniach emerytów też trzeba w jakiś sposób poinformować.....
Poza tym ja wszystko rozumiem, przy takiej ilości jak u Ciebie faktycznie może być trudność :-) ale...nie pracujmy sami w zakładach, u mnie jak ja nie miałam czasu by dzwonić, dyr na konferencji poprosił nauczycieli by każdy wykonał po kilka telefonów. Wszystko jest do załatwienia - wystarczy chcieć, a jak już zostaje 1 osoba która nic nie dostała to nie wierzę w to że to nie była złośliwość, czy zła wola...ja emerytów traktuję tak jak sama kiedyś chciałabym być traktowana, choć to wcale nie znaczy ze wszystkich lubię Dołączona grafika

#7 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 18 styczeń 2013 - 09:07

co roku dostają emeryci zaproszenia pocztą więc nie ma problemu w powiadamianiu ich o spotkaniu, zaproszenia przygotowuje i wysyła komisja zfśs w końcu od czegoś są

#8 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 09:57

Pani odeszła w konflikcie. Zawsze do niej dzwoniłam kilkakrotnie i nigdy nie odbierała połączenia. Za którymś razem udawało się, ale za każdym razem był to jej mąż. Ostatnio był w czerwcu i zapraszałam go tak jak zawsze w grudniu o złożenie wniosku. Nie było z naszej strony złośliwości.

#9 Asinta

Asinta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapodkarackie

Napisano 18 styczeń 2013 - 12:12

Skoro wy ją poinformowaliście o konieczności złożenia wniosku, a ona tego nie zrobiła - to na skargę którą do was złożyła po porostu odpowiedzcie, i poinformujcie ją że takie są u was przepisy i musi się do nich stosować jak każdy inny pracownik czy emeryt.

#10 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 13:39

Przeczytaj dokładnie swój regulamin ZFSS. Z niego powinno wynikać kto co musi a co nie.Świadczenie z socjalu przyznaje kierownik na wniosek komisji a raczej nie ma szans na odwołanie się do PiP

#11 *zuzia

*zuzia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 styczeń 2013 - 22:43

Szans nie ma na odwołanie się do PIP ale niesmak pozostał.

#12 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2013 - 13:41

W regulaminie nie ma nic na temat obowiązku informowania emerytów. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.Dołączona grafika

#13 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 08:05

Emeryt złożył wniosek o dofinansowanie do świąt BN 2012 w tym roku. Czy mamy prawo mu przyznać dofinansowanie? Wiem,że nie mamy obowiązku, ale czy mamy prawo?

#14 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 07 luty 2013 - 19:35

Witaj !Warunki przyznawania świadczeń określa bezpośrednio regulamin ZFŚS - a każdy ma swoj- więc jeśli chcesz znać prawa i obowiązki zapoznaj się z tym dokumentem.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#15 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 13:49

Dofinansowanie dla emerytów jest zwolnione z podatku do 2.280,-. Czy to zwolnienie dotyczy emerytów wszystkich? mamy pracownika, który ma status emeryta, ale pracuje u nas na część etatu. Czy to zwolnienie dotyczy również jego?

#16 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 20 marzec 2013 - 14:00

2280 to kwota graniczna zapomogi losowej, a nie dofinansowań z zfśs.jesli chodzi o wypłaty świadczen z funduszu, wymiar etatu nie ma żadnego znaczenia
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#17 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 14:09

Ale kwota dotyczy emerytów również. To jest próg opodatkowania dla nich. Kwota jest zbieżna, ale to dwie różne podstawy prawne. Od ubiegłego roku emeryci są zwolnieni z podatku do kwoty 2280 od jakichkolwiek świadczeń. Mnie interesuje, czy także to dotyczy emerytów jeszcze czynnych zawodowo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych