Skocz do zawartości

kiedy składa się PIT 8AR

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 10:56

witam,prowadzę biuro nieruchomości i zatrudniam na umowę o pracę jedną osobę i na umowę zlecenie 3 osoby. Każda z nich wystawia mi co miesiąc rachunek na kwotę 100zł, od tego odprowadzam ZUS ( zdrowotne) i podatek 18zł. jakie mam wystawić PITy na koniec roku?W zeszłym roku zatrudniłam te sam osoby, ale tylko w grudniu( od grudnia) , więc na koniec był PIT 11 dla każdej z nich, ale na PITie same zera( przy zleceniu), tylko w pozycji ub. zdrowotne 7,75zł. Do tego PIT 8AR.Dla umowy o pracę PIT11 i 4R.Cze teraz daję też dla zlecenia PIT 11 i 8AR?Jak to jest z tym zryczałtowanym podatkiem? Powyżej 200zł, ale miesięcznie, czy cały rok się liczy?

#2 Guest_K.

Guest_K.
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 20:47

Wszystkim dajesz PIT 11 i za wszystkich PIT 8AR

#3 *zuzia

*zuzia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 styczeń 2013 - 21:00

Co do podatku zryczałtowanego to jeżeli kwota należności określona w umowie zlecenia zawartej z osobą nie będącą pracownikiem płatnika nie przekracza 200 zł, to należy pobrać od niej zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 18% przychodu. Konieczne jest, aby umowa została zawarta z osobą, która nie jest pracownikiem zleceniodawcy, a kwota należności z tytułu tej umowy była określona w umowie i nie przekraczała 200 zł. Co istotne, w art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o pdof mowa jest o zawartej umowie, a nie umowach. Oznacza to, że limit 200 zł dotyczy pojedynczej umowy i kwoty z umów zawartych w danym miesiącu nie podlegają sumowaniu.W przypadku gdy umowa zawarta jest na kilka miesięcy to nie jest możliwe opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 18% przychodu. Przed dokonaniem miesięcznej wypłaty z tytułu tej umowy musisz jako płatnik pobrać zaliczkę na podatek dochodowy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych