Skocz do zawartości

Nowe teczki dla starych pracowników

teczki akta osobowe pracownicy

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 10:55

Witam,Prowadzę firmę od 1996 roku. ostatnio zabrałam się za porządkowanie wszystkich teczek osobowych. Mam też bardzo stare, takie, które nie są zgodne z przepisami dt teczek, czyli nie mają formy ABC.Skoro pracownicy zostali zwolnieni przed nowelizacją przepisów, to czy muszę zakładać nowe teczki w formie ABC, a jeżeli nie, to pracownicy zwolnieni przed którym rokiem mogą "pozostać" w swoich starych teczkach? :)Z góry dzięki za odpowiedz,Agata.

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 17 styczeń 2013 - 11:20

starych akt nie przenosisz do nowych teczek, na pewno nie zakończone stosunki pracy. Możesz odnowić akta obecnych pracowników (uporządkować wg nowego systemu)
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 11:23

Sposób prowadzenia akt osobowych: rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznejz 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacjiw sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowychpracownika

czy to oznacza, że nowy wzór teczek obowiązuje już od 96r?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 13:58

A z jaką datą rozporządzenie wchodzi w życie ? Bo nie chce mi się sprawdzać, a to jest Twoja odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: teczki, akta osobowe, pracownicy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych