Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

powołanie do czynnej służby wojskowej

wróć do serwisu Kadry 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 10:33

Witam. Mam mianowicie taki problem. Nasz pracownik został powołany do czynnej służby wojskowej w formie służby przygotowawczej. Na ten czas wziął urlop bezpłatny, jednak po niecałym miesiącu wrócił ponieważ uległ wypadkowi, i przyniósł zwolnienie lekarskie. Jaki procent wysokości chorobowego bądź zasiłku powinien dostać . Czy jako wypadek ma dostać 100% ... Nie dostałam nawet żadnego pisma ani nic co by to potwierdzało. Oczywiście on nie kłamie tylko nie wiem co i jak mam policzyć i na jakiej podstawie.

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 20 marzec 2012 - 10:43

ale ten wypadek nie jest związany z pracą, moim zdaniem 80%
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 11:10

Ale dlaczego pracownik miał urlop bezpłatny? Jesli miał tzn że jemu nic nie przysługuje od was.Tylko zastanawiam się kto go wprowadził w błąd i na ten okres kazał mu brać bezpłatny

#4 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 11:13

A jak pracownik ma z nami umowę a zostaje powołany na służbe przygotowawczą to co ma wziąść jak nie urlop bezpłatny na ten okres... Jak miał ten wypadek NSR odwołał go ze służby i zwolnienie zostało wypisane na nasz zakład pracy.
" Nie mogą Państwo zwolnić z pracy pracownika powołanego do odbycia służby przygotowawczej. Na okres trwania służby przygotowawczej pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi urlopu bezpłatnego oraz wypłacić odprawę w wysokości 2-tygodniowego wynagrodzenia. W czasie urlopu bezpłatnego pracownik zachowuje prawo do wszystkich uprawnień pracowniczych, z wyjątkiem wynagrodzenia." to jest ze strony http://mojafirma.inf...otowawczej.html

#5 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 11:20

Ok dobra,znalazłam cos na ten temat,rzeczywiście powinien mieć urlop bezpłatny i w tym czasie zachowuje wszystkie uprawnienia pracownicze oprócz prawa do wynagrodzenia.Tylko jesli tak jest to nie wydaje mi się aby mógł przerwać urlop bezpłatny aby wrócic do pracy i korzystać z "chorobowego".W każdym razie jesli już to 100% wypadkowego możesz płacić jak dostaniesz dokumenty poświadczające wypadek.Ja jednak uważam że taką wypłata powinien się zająć ten pracodawca u którego wasz pracownik pełnił służbę przygotowawczą

#6 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 11:33

taaa, Wojsko RP:-))
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#7 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 11:38

Słuzba przygotowawcza nie jest pełniona w wojskuRP, to zazwyczaj urzędy,szkoły,szpitale,pogotowia......

#8 zielonka

zielonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 12:11

Dzwoniłam z ZUS ciężko się było dogadać bo Pani przekierowywały mnie do siebie nawzajem, i dowiedziałam się że takiemu pracownikowi wypłacam wynagrodzenie chorobowe 80% przez 33 dni itd. itd...... Nie płacę 100% bo to nie jest wypadek w pracy.

#9 LENA

LENA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 13:37

W komentarzu do ustawy z dnia 25.06.1999 r. na str. 5 jest napisane, że w przypadku gdy pracownik przebywa na urlopie bezpłatnym, urlopie wychowawczym, odbywa czynną służbę wojskową jako żołnierz niezawodowy albo pobiera zasiłek macierzyński i w czasie pobierania jednego z tych świadczeń staje sie niezdolny do pracy, to prawo do zasiłku chorobowego mu nie przysługuje. Dopiero w momencie ustania w/w przerwy ma prawo do zasiłku chorobowego za okres po zakończeniu przerwy.

#10 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 13:40

dziewczyny, pracownik urlop bezpłatny przerwał, pracodawca go przyjął CHOREGO, więc za zwolnienie płaci 80%, o czym pisałam parę godzin temu

#11 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 13:42

Słuzba przygotowawcza nie jest pełniona w wojskuRP, to zazwyczaj urzędy,szkoły,szpitale,pogotowia......

w szpitalach itd to służba zastępcza, a przygotowawcza to szkolenie na oficerów po odbyciu słuzby zasadniczej

#12 LENA

LENA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 13:52

No to wszysko zostało wyjaśnione Dołączona grafika
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu Dołączona grafika

#13 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 14:06

Może zielonka nam napisze jak to jest u niej, bo coś mi się wydaje że to właśnie słuzba zastępcza.....ale jeśli nie to doriss masz oczywiście racjęDołączona grafika

#14 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 14:08

ale mnie nie intersuje, jak to jest u niej: mieli pracownika, na bezpłatnym odbywał słuzbę, przerwał bezpłatny i jest chory = 80% wynagrodzenia, a potem zasiłku chorobowego

#15 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 15:06

Pytanie: czy pracownik może tak dowolnie przerwać urlop bezpłatny czy też powinien uzyskać na to zgodę pracodawcy.
Przerywa bo zachorował i nie ma mu kto za to płacić?

#16 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 20 marzec 2012 - 15:08

doriss jaka ty jesteś kłótliwa!!! a jaka niegrzeczna!!!!!

#17 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 15:10

nie, oczywiście, że musi być zgoda pracodawcy, ale widocznie się zgodził

#18 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 marzec 2012 - 15:11

doriss jaka ty jesteś kłótliwa!!! a jaka niegrzeczna!!!!!

taaa, nie wchodzę w dyskusje, które nie dotyczą zadawanych pytań - to jest kłótliwość i niegrzeczność?? przemilczę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy