Skocz do zawartości

Zdjęcie

ubezpieczenie na życie

ubezpieczenie polisa

wróć do serwisu Księgowość 148 odpowiedzi w tym temacie

#21 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 17 luty 2013 - 11:02

przy zakupie ubezpieczenia zawsze wypełnić trzeba specjalnie przygotowaną ankietę medyczną. Co raz częściej jest jednak tak, że występuje w wersji skróconej.

#22 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 16:10

przy zakupie ubezpieczenia zawsze wypełnić trzeba specjalnie przygotowaną ankietę medyczną. Co raz częściej jest jednak tak, że występuje w wersji skróconej.

WItam.Jeśli zdarzy się, że firma wysyła na badania, to są one przeprowadzane na koszt ING. Jeśli miałby ktoś jakieś dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu na elzbieta.lyskawa@ingfinanse.pl Chętnie odpowiem i wyjaśnię poszczególne ubezpieczenia.

#23 Guest_miśka

Guest_miśka
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 23:12

Czytałam warunki umowy dodatkowej ona i on w 'sposób na przyszłość', że konieczna jest wizyta u lekarza orzecznika w sytuacji, kiedy potrzebują stwierdzenia, czy zdiagnozowana choroba nowotworowajest objęta ubezpieczeniem. Wizyta odbywa się w wyznaczonych przez nich placówkach medycznych na ich koszt.

#24 forumka

forumka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 20 luty 2013 - 10:36

Jak jest z dzisiejszym lecznictwem, każdy wie, ale ubezpieczyć sią warto, nawet jeśli przychodnie wyznaczają odległe terminy.Mam kilku znajomych, którzy są ubezpieczeni od samego początku w PZU, ale to kwestia wyboru samego ubezpieczającego się.

#25 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 21 luty 2013 - 13:22

Czytałam warunki umowy dodatkowej ona i on w 'sposób na przyszłość', że konieczna jest wizyta u lekarza orzecznika w sytuacji, kiedy potrzebują stwierdzenia, czy zdiagnozowana choroba nowotworowajest objęta ubezpieczeniem. Wizyta odbywa się w wyznaczonych przez nich placówkach medycznych na ich koszt.

Ja dowiadywałam się, że ta umowa dodatkowa oprócz wypłaty pieniędzy na różnych etapach choroby zawiera również szeroki pakiet assistance, który zapewnia pomoc osobie ubezpieczonej a także jej rodzinie (m.in wsparcie psychologa, opieke na dziećmi, transport medyczny)

#26 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1133 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 21 luty 2013 - 15:14

Witajcie !Ubezpieczenie nowotworowe więc zapewne chodzi o pewną firmę z pomarańczowym lwem w logo.Napiszę wam jedno: musicie mieć na uwadze że to nie jest ubezieczenie na raka wogóle tylko na konkretny typ nowotworu, który jeśli nie wystąpi to nie będzie rónież wypłaty odszkodowania. Chcę Państwa przestrzec, że w chwili podpisywania umowy wszytko wygląda pięknie i wszystko w tym ubezpieczeniu jest. Dopiero w momencie gdy zgłosicie szkodę sprawy zaczynają sie mocno komplikować. - Okazuje się np. że macie prawo do jednego bezpłatnego badania - kolejne są już pełnopłatne, albo że ubezpieczenie przewiduje tylko jedna konsultację kolejne płatne itd. itd. zresztą pokażcie swojemu lekarzowi katalog tych nowotworów i sami zobaczycie ze tylko z pozoru wygląda to fajnie - bo jak powiedział mój te zapisy są tak niejasne że w zasadzie nowotwór który by wystapił mógłby być szybko zdyskwalifikowany jako taki który nie jest objęty ubezpieczeniem.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

#27 maaggda

maaggda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 22 luty 2013 - 22:35

Każdą umowę trzeba dwa razy przeczytać i się zastanowić nad jej treścią. Ubezpieczenie na wypadek nowotworu mogło by sporo ułatwić, ale też nie ma chyba ubezpieczyciela który ubezpiecza od każdego nowotworu. Dla mnie najistotniejsze jest podstawowe ubezpieczenie na wypadek śmierci. Wszystko co dodatkowe to już kwestia indywidualna, ale warta rozpatrzenia.

#28 Guest_Julcia

Guest_Julcia
  • Goście

Napisano 22 luty 2013 - 23:58

Zgadza się, każdy kto decyduje się na polisę musi ją dostosować do swoich oczekiwań. Jednak trzeba przyznać, że my Polacy raczej nie jesteśmy skorzy do czytania obszernych i często zagmatwanych umów, co często odnosi zły skutek.

#29 maaggda

maaggda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 25 luty 2013 - 23:34

Później są z tego tytułu problemy. Ktoś nie doczytał, ktoś nie zrozumiał, ktoś zrobił błąd w danych. Umowę podpisuje się na kilkanaście-kilkadziesiąt lat, więc po co samemu sobie szkodzić.

#30 pomocnik

pomocnik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 10:49

Witam, umowę się podpisuje na kilka, kilkanaście lat - to jest fakt. Ale to nie jest abonament telefoniczny, gdzie jak zerwiesz umowę to płacisz karę a w kwestii ubezpieczeń na życie działa to inaczej - nie chcesz się ubezpieczyć to się nie ubezpieczasz, jesteś ubezpieczony i nie chcesz już korzystać z ubezpieczeń to nie płacisz i umowa się sama rozwiązuje ;) prosty temat.

#31 martau

martau

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 14:41

Gorzej jest kiedy nie doczyta zasad umowy ubezpieczeniowej, ulegnie urazowi i okaże się, że jego umowa nie dotyczy tego typu wypadków, warto więc dokłądnie czytać OWU. W linku poradnik, na co zwrócić szczególną uwagę: www.na-zycie.ubezpieczeniaonline.pl/a/jak-czytac-ogolne-warunki-ubezpieczenia-owu/23.html

#32 martau

martau

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 12:59

Ogólnie umowa jest w ubezpieczeni unajważniejszym elementem.

#33 maaggda

maaggda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 20:54

Wiem, że umowę na ubezpieczenie można rozwiązać bez płacenia kary, ale myślę, że jak ktoś chce się ubezpieczyć na życie, to raczej nie bierze tego ubezpieczenia na dwa lata, tylko dłużej, no chyba, że ktoś z góry założy, że pewnie umrze w tym czasie (odpukać).

#34 Aniela33

Aniela33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 12:36

Nawet jeśli tak jest, że umowę można rozwiązać w każdej chwili to i tak uważam, że każdy ubezpieczony powinien znać szczegóły produktu ubezpieczeniowego, który zakupił, aby wiedzieć jaką rzeczywistą ochroną jest objęty on sam oraz jego rodzina.

#35 maaggda

maaggda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 06:13

No właśnie zauważyłam nawet wśród swoich znajomych, że ludzie często się ubezpieczają i nie znają dokładnie zakresu swojego ubezpieczenia, albo nie pamiętają, że dane zdarzenie również podlega wypłacie odszkodowania. Wiadomo, że to też kwestia ustalenia szczegółów z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, ale to w naszym interesie jest zapoznać się dokładnie z ofertą.Ostatnio dość głośno się mówi o ubezpieczeniach ochronnych w przypadku nowotworu, nie wiem czy zauważyliście. Podkreśla się pozytywne atuty ubezpieczenia, ale także przypomina o koniecznej profilaktyce.

#36 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 11:28

No właśnie zauważyłam nawet wśród swoich znajomych, że ludzie często się ubezpieczają i nie znają dokładnie zakresu swojego ubezpieczenia, albo nie pamiętają, że dane zdarzenie również podlega wypłacie odszkodowania. Wiadomo, że to też kwestia ustalenia szczegółów z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej, ale to w naszym interesie jest zapoznać się dokładnie z ofertą.Ostatnio dość głośno się mówi o ubezpieczeniach ochronnych w przypadku nowotworu, nie wiem czy zauważyliście. Podkreśla się pozytywne atuty ubezpieczenia, ale także przypomina o koniecznej profilaktyce.

Wczoraj w telewizji mignęła mi właśnie ta reklama. Masz na myśli kampanię "Rakowi wspak"? Uważam, że to ubezpieczenie na wypadek nowotworu jest warte uwagi. Sama się nad nim zastanawiam. Lepiej dmuchać na zimne, zwłaszcza, że w mojej rodzinie nowotwór już się pojawił...

#37 Aniela33

Aniela33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 20:43

Rzeczywiście, zachorowań jest coraz więcej i nie zapowiada się na jakąś poprawę zwłaszcza, że ludzie prowadzą mało aktywny styl życia, w którym dodatkowo gości masa stresu. Takie ubezpieczenie daję nam pewność, że nie w razie zachorowania nie zostaniemy z tym sami.

#38 maaggda

maaggda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 20:28

Nawet jak nikt w rodzinie nie chorował, to mając takie ubezpieczenie człowiek jakoś bardziej przywiązuje uwagę do swojego zdrowia. Tak mi się przynajmniej wydaje. Nasze zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych, ale dodatkowa ochrona w tym przypadku też się przyda.

#39 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 29 marzec 2013 - 21:55

Witam,

Ubezpieczyciel, celem oszacowania ryzyka śmierci przyszłego ubezpieczonego z reguły podejmuje pewne czynności celem zabezpieczenia się przed nieoczekiwaną śmiercią klienta - służy temu np. kwestionariusz ubezpieczeniowy. W przypadku względnie wysokich kwot ubezpieczenia ( w przypadku niskich ryzyko ubezpieczyciela jest, rzecz oczywista - mniejsze) częstą praktyką jest równiez pozyskiwanie dodatkowych informacji, w tym zlecanie dodatkowych badań lekarskich - często przeprowadzanych na koszt firmy ubezpieczeniowej przez lekarza współpracującego z danym ubezpieczycielem.

#40 kalka

kalka

Zaawansowany użytkownik

• Sprawdzany
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 14:16

ciekawa jestem na jakiej podstawie ubezpieczyciel jest w stanie takie coś oszacować...jakby nie było wypadki chodzą po ludziach

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ubezpieczenie, polisa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych