Skocz do zawartości

Zdjęcie

ubezpieczenie na życie

ubezpieczenie polisa

wróć do serwisu Księgowość 135 odpowiedzi w tym temacie

#1 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 09:33

Chcę się ubezpieczyć na życie. Nie mam jednak w tym temacie zielonego pojęcia, stąd moje pytania: Gdzie się najlepiej ubezpieczyć? Na jaką kwotę?

#2 kokoBongo

kokoBongo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 15:29

Najlepsze sa ubezpieczenia zbiorowe wtedy masz i wieksze sumy i wiecej opcji, jak nie to prywatnie. Ja sie ubezpieczylam w Allianzie i jestem w pracy zbiorowo w PZU to nieporównywalnie lepsze sa warunki...teraz nie pamietam dokladnie kwot, ale róznica jest!

#3 Aniela33

Aniela33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 22:36

A jaka kwota Cie interesuje i ile możesz płacić miesięcznie? Wiele kwestii trzeba przemyśleć, żeby nie podjąć pochopnej decyzji.

#4 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 17:13

Chciałabym ubezpieczyc się wraz z mężem, w przyszłości również chcę by polisa objęła dzieci. Zastanawiam się dość poważnie nad ubezpieczeniem z inwestycją. Sądzę, że zawsze dobrze jest coś zainwestować już w przyszłośc.

#5 maaggda

maaggda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:31

Musisz wybrać polisę, którą można rozszerzyć w późniejszym czasie. Też wydaje mi się, że ubezpieczenie z inwestycją jest dobrą opcją, o ile zależy Ci na ochronie i dodatkowych środkach np. na emeryturę. Poszukiwania warto chyba zacząć od zastanowienia się jaką składkę możesz płacić miesięcznie?

#6 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 11:03

A jak to wygląda przy takim ubezpieczeniu z inwestycją? Są to dwie osobne umowy? Czy przy umowie inwestycyjnej wysokość składki można zmieniać?

#7 Guest_jeżozwierz

Guest_jeżozwierz
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 15:14

Składki są jakby rozdzielone: składka ochronna idzie na część ochronną a inwestycyjną na inwestycyjną. Wydaje mi się, że to dobry pomysł, bo w takim wypadku (polisy na życie połączonej z inwestycją) zabezpieczamy swoją przyszłość na dwa sposoby: część ochronna zapewnia ochronę życia, a część inwestycyjna zabezpiecza przyszłe potrzeby finansowe.

#8 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 12:12

faktycznie to dobry pomysł z tą polisą i ubezpieczeniem jednocześnie. Zastanawiam się tylko gdzie ja wykupić...?

#9 Guest_lena

Guest_lena
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 12:38

Ja miałam ubezpieczenie grupowe w pracy w PZU, ale zrezygnowałam z powodu niewielkich możliwości. Za taką samą składkę ubezpieczyłam się w ING. Wykupiłam polisę Sposób na Przyszłość, która chroni moją rodzinę ale również zabezpiecza na przyszłość.

#10 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1133 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 27 styczeń 2013 - 13:23

faktycznie to dobry pomysł z tą polisą i ubezpieczeniem jednocześnie. Zastanawiam się tylko gdzie ja wykupić...?

Swojego czasu szukałem takiego ubezpieczenia i na szczęście trafiłem do tzw. multiagenta (z którego usług korzystam nadal przy kupnie AC i OC) facet miał w ofercie 12 towarzystw ubezpieczenowych - ich oferty w zakresie ubezpieczeń na życie- zrobił porównanie tych towarzystw biorąc od uwagę stawkę i warunki wypłaty ubezpieczenia - wybrałem to które najbardziej mi odpoiwadało (nazwa firmy nie istotna)- dąże do tego że takie osoby są naprawde nastawione na pomoc a co ważniejsze w sposób obiektywny przedstawiają te oferty - i tak zarobią i tak zarobią.Inaczej ma się sprawa w sytuacji gdy dany agent jest związany tylko z jednym ubezpieczycielem wtedy bedzie zachwalał i stawał na glowie żeby tylko wcisnąć Ci to ubezpieczenie niezależnie od tego czy jest ono dla Ciebie korzystne.Jeśli jesteś z mazowasza mogę Ci podać namiary na priv.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

#11 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 08:53

Ja miałam ubezpieczenie grupowe w pracy w PZU, ale zrezygnowałam z powodu niewielkich możliwości. Za taką samą składkę ubezpieczyłam się w ING. Wykupiłam polisę Sposób na Przyszłość, która chroni moją rodzinę ale również zabezpiecza na przyszłość.

Muszę w takim razie zapoznać sie z tą polisą. A jak wyglądają składki? Ile mogę ubezpieczyć osób?

#12 maaggda

maaggda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 20:36

Co do agentów, to zgadzam się, że czasami można trafić na kogoś z dużą wiedzą, potrafiącego rozmawiać z klientem, doradzać i wyjaśniać. Warunki umów ubezpieczeniowych są czasami tak zagmatwane, że bez specjalisty nie ruszy. Umowa musi być jasna i zrozumiała a dobra obsługa to teraz podstawa.

#13 Guest_lena

Guest_lena
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 22:06

Muszę w takim razie zapoznać sie z tą polisą. A jak wyglądają składki? Ile mogę ubezpieczyć osób?

Składka obliczana jest dla każdej osoby indywidualnie biorąc pod uwagę jej wiek, rodzaj wybranej umowy oraz czas, na jaki jest zawierana. Dodatkowo możesz skorzystać ze zniżek wybierając pakiety, dodając kolejną osobę do polisy lub wybierając częstotliwość opłacania składki inną niż miesięczna. Maksymalnie można ubezpieczyć 10 osób.

#14 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 09:17

Składka obliczana jest dla każdej osoby indywidualnie biorąc pod uwagę jej wiek, rodzaj wybranej umowy oraz czas, na jaki jest zawierana. Dodatkowo możesz skorzystać ze zniżek wybierając pakiety, dodając kolejną osobę do polisy lub wybierając częstotliwość opłacania składki inną niż miesięczna. Maksymalnie można ubezpieczyć 10 osób.

Czyli dla mnie jest to dobra opcja, kiedy w przyszłości planuję równiez ubezpieczyć swoje dzieci. W takim razie muszę umówić się z przedstawicielem ING.

#15 Guest_Klaudynia

Guest_Klaudynia
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 21:03

To nic prostszego, wystarczy wypełnić i wysłać formularz na stronie internetowej ING, a przedstawiciel sam się z Tobą skontaktuje.

#16 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 02 luty 2013 - 11:55

Co do agentów, to zgadzam się, że czasami można trafić na kogoś z dużą wiedzą, potrafiącego rozmawiać z klientem, doradzać i wyjaśniać. Warunki umów ubezpieczeniowych są czasami tak zagmatwane, że bez specjalisty nie ruszy. Umowa musi być jasna i zrozumiała a dobra obsługa to teraz podstawa.

Rozmawiałam ostatnio z koleżanką i chwaliła sobie ING pod względem obsługi jak i właśnie przejrzystości umowy, którą podpisywała. Wszystko było dla niej bardzo zrozumiałe.

#17 maaggda

maaggda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 08 luty 2013 - 23:00

ING to dość często firma kojarzona z ubezpieczeniami. Na rynku sa już dość dług i maja dobrą pozycję. Każda umowa powinna być tak napisana, żeby osoba nie znająca się na ubezpieczeniach była w stanie ją zrozumieć.

#18 stefanka

stefanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 09 luty 2013 - 12:49

Wiadomo. Te wszystkie haczyki w umowach... Przeciętny człowiek może się w tym wszystkim po prostu pogubić.

#19 Guest_Zuzanna

Guest_Zuzanna
  • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 21:27

Zgadza się, czasami potrzebna jest nawet pomoc specjalisty, a co się z tym łączy jakieś dodatkowe koszty. Czytelne umowy w ING przyniosą korzyści dla obu stron gdyż my je zrozumiemy, a ubezpieczyciel pozyska nowych klientów, więc taka rzecz im się opłaca.

#20 Guest_miśka

Guest_miśka
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 21:15

Czy w momencie podpisania polisy na życie konieczne jest badanie lekarskie i czy ewentualnie muszę za takie badanie zapłacić z własnej kieszeni?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ubezpieczenie, polisa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych