Skocz do zawartości

regulamin fakturowania

wróć do serwisu Księgowość 50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:33

Od 1 stycznia 2013 roku należy sporządzić instrukcję fakturowania, która ma zapewnić autentyczność pochodzenia i integralność treści faktury. Czy ktoś mógłby mi pomóc ja ten regulamin powinien wyglądać? Z góry dziękuję za pomoc.

#2 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 09 styczeń 2013 - 14:25

podaj adres to ci prześlę

#3 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 14:30

Dziękuję bardzo. Podaję swój adres : iwonaandrzej-23@o2.pl

#4 kroma

kroma

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 14:38

pirewsze słyszę o takim regulaminie. Mógł by ktoś szerzej to opisać. Dzięki

#5 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 14:09

ze strony MFhttp://www.mf.gov.pl/documents/766655/1402295/Broszura+fakturowanie_21+grudnia_ost.pdfKontrola biznesowa spełnia wymogi omawianych przepisów, jeśli daje pewną ścieżkękontrolną, dzięki której można powiązać fakturę ze stanowiącą podstawę jej wystawienia dostawą/usługą. Można tego dokonać w ramach odpowiednio ugruntowanej wiedzy z zakresurachunkowości, ale np. także poprzez ręczne porównanie faktury z istniejącymi dokumentami handlowymi (np. kopią zamówienia, zleceniem, umową kupna, świadectwem dostawy, potwierdzeniem przelewu lub realizacji płatności). Przedsiębiorca nie jest obowiązany do stosowania żadnych technicznych procesów oraz wdrażania jakichkolwiek regulaminów. Kontrola biznesowa nie podlega bowiem obowiązkowi osobnego dokumentowania.

#6 Guest_mira

Guest_mira
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 12:40

Od 1 stycznia 2013 roku należy sporządzić instrukcję fakturowania, która ma zapewnić autentyczność pochodzenia i integralność treści faktury. Czy ktoś mógłby mi pomóc ja ten regulamin powinien wyglądać? Z góry dziękuję za pomoc.

ja też serdecznie poproszę o regulamin fakturowania mira_bastian@poczta.onet.pl

#7 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 22:28

Dziś otrzymałam mailem oświadczenie Instytutu Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy, że informacja o treści "Przedsiębiorca nie jest obowiązany do stosowania żadnych technicznych procesów oraz wdrażania jakichkolwiek regulaminów " zamieszczona w broszurze na stronie MF jest nieprawdą i wprowadza w błąd podatników (oświadczenie wraz z uzasadnieniem).

#8 Guest_aas

Guest_aas
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 14:27

Chyba wole zaufac MF niz Modzelewskiemu...

#9 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:41

Czas pokaże, MF czasem zmienia swoje stanowisko:-)

#10 Guest_gosia

Guest_gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2013 - 15:37

Witam.Gdyby Ktoś z Was był tak miły to ja również proszę o regulaminmój adres:malgosia_s1@op.plZ góry bardzo dziekujePozdrawiam.

#11 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 12:22

witamjeśli ktos ma ten regulamin będe wdzięczna za przesłaniemój adresiwonazmijewska@poczta.onet.plpozdrawiam

#12 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 22 styczeń 2013 - 12:35

wydawnictwo oddk wydało "Faktura vat2013 - wzorcowa instrukcja....." musielibyście tam popatrzeć ale nie wiem czy czasami również infor nie wydał takiej instrukcji

#13 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 17:28

WitamJa też prosiłabym o przesłanie takiego regulaminumój adres ak72@onet.eu

#14 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 11:31

Witam

Ja również prosiłbym o przesłanie takiego regulaminu

darius.kar@wp.pl

#15 Mirasek

Mirasek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 28 styczeń 2013 - 11:45

Podaję jeszcze raz link, który przesłała Vatis.

http://www.mf.gov.pl...grudnia_ost.pdf

.... Przedsiębiorca nie jest obowiązany do
stosowania żadnych technicznych procesów oraz wdrażania jakichkolwiek regulaminów...

Kontrola biznesowa nie podlega bowiem obowiązkowi osobnego dokumentowania.

Ludzie, nie wymyślajcie sobie roboty i problemów.
No.. chyba, że ktoś ma za mało Dołączona grafika

Proponuje tez poczytać w temacie.
Jest tego dużo.

http://grantthornton...in_fakturowania

#16 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 styczeń 2013 - 12:48

Wszyscy, którzy oferują tego typu regulaminy podpierają się zapewne na przepisie § 20a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2011 r. Nr 68, poz. 360), w którym to przepisie podatnik określa - sposób zapewnienia autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury. Co ciekawe nie dotyczy to tylko faktur wystawianych w wersji elektronicznej.
Artykuł 233 DYREKTYWA RADY 2010/45/UE z dnia 13 lipca 2010 r.
Autentyczność pochodzenia, integralność treści i czytelność faktury, niezależnie od tego, czy wystawiono ją w formie papierowej czy elektronicznej, zapewnia się od momentu wystawienia faktury aż do końca okresu jej przechowywania.

Stąd może te regulaminy.
Skoro MF, nie nakazuje stosować wewnętrznych procedur, to takie procedury nie będą wymagane przy ewentualnych kontrolach podatkowych. Tak zagmatwanych przepisów już dawno nie wprowadzano.

#17 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 15:28

Witam,

Bardzo proszę także o przesłanie wzoru takiego regulaminu na mój adres mailowy: kasiuniam@poczta.onet.pl.
Z góry dziekuję.

#18 Guest_Ania 55

Guest_Ania 55
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 09:19

Bardzo proszę także o przesłanie wzoru takiego regulaminu na mój adres mailowy: zgkim@onet.pl

Z góry bardzo dziekuję.

#19 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 10:30

Witam,Bardzo proszę o przesłanie wzoru takiego regulaminu także na mój adres mailowy: kathelin@wp.plZ góry dziekuję

#20 Guest_daniel

Guest_daniel
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 10:41

Bardzo proszę także o przesłanie wzoru takiego regulaminu na mój adres mailowy: zgkim@onet.pl

Z góry bardzo dziekuję.

bardzo proszę o przesłanie wzoru na adres: daniel.wegrzyniak@ath.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych