Skocz do zawartości

jaki program księgowy?

wróć do serwisu Księgowość 145 odpowiedzi w tym temacie

#101 Guest_Maiszta

Guest_Maiszta
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:49

Ja od niedawna korzystam z darmowego oprogramowania do księgowości online, którego ofertę znalazłam na stronie pod adresem taxweb.pl. Ponieważ dopiero rozpoczęłam swoją przygodę z prowadzeniem własnej firmy niezbyt dobrze poruszam się w przepisach ale serwis jest intuicyjny. Mają też dobre wsparcie. Na wszystkie pytania dostałam szybka odpowiedź. Jest niedrogi i wygląda naprawdę profesjonalnie.

Ja od niedawna korzystam z darmowego oprogramowania do księgowości online, którego ofertę znalazłam na stronie pod adresem taxweb.pl. Ponieważ dopiero rozpoczęłam swoją przygodę z prowadzeniem własnej firmy niezbyt dobrze poruszam się w przepisach ale serwis jest intuicyjny. Mają też dobre wsparcie. Na wszystkie pytania dostałam szybka odpowiedź. Jest niedrogi i wygląda naprawdę profesjonalnie.

Jak dopiero zaczynasz polecam także Pitscan. Ja z niego korzystam już od 4 lat i jestem zadowolona - prosty i też intuicyjny. 

#102 Guest_Maiszta

Guest_Maiszta
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 10:50

Jak dopiero zaczynasz polecam także Pitscan. Ja z niego korzystam już od 4 lat i jestem zadowolona - prosty i też intuicyjny. 

Dodam, że polecała mi go koleżanka, która jest księgową. Myślę, że to najlepszy wybór. 

#103 monika_wp

monika_wp

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 maj 2017 - 18:26

Ja osobiście mogę polecić programy firmy Varico. Firma jest już 28 lat na rynku więc wiedzą jakie potrzeby ma obecny ich klient. Nie musisz się znać na księgowości ich doradcy biznesowi doradzą ci jaki program jest najlepszy dla Twojej firmy. W swojej ofercie mają programy do uproszczonej księgowości, pełnej księgowości jak również moduły do rozliczenia płac. Dodatkowo posiadają darmowy program do wystawiania faktur.

Ceny programów są na każdą kieszeń. Darmowe aktualizacje i darmowe wsparcie techniczne.

#104 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 10:06

U nas korzystamy z SyKOFa i w księgowości i kadrach sprawdza się super. Przede wszystkim większość księgowań jest zautomatyzowana i praktycznie robi się sama - trzba tylko zatwierdzić. I ma świetny moduł do analiz - szybko działa nawet przy danych z kilku lat i można zrobić takie zestawienie jakie trzeba, a nie wybierać z kilku predefiniowanych jak w innych systemach.

My tez korzystamy z SyKOFa. Oprócz księgowości i kadr mamy jeszcze część logistyczną. I naprawdę wszystko działa sprawnie i przede wszystkim program jest zawsze aktualny i dostosowany do zmian w przepisach.

Widzę że ostatnio coraz więcej firm z niego korzysta. I dobrze, bo to naprawdę godny uwagi program. Zwłaszcza w porównaniu z tym co oferuje np. Comarch czy Symfonia.

#105 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 22:20

Ja mam firmę już równe 10 lat i na paru programach do fakturowania już pracowałem. Początki były nawet śmieszne, bo te programy były dość prymitywne w porównaniu do tych dzisiejszych, ale w obecnych czasach na wszystko można mieć jakiś program. Od roku pracuję na systemie bizin i żadnego innego nie chcę. Ten jest najprostszy w obsłudze spośród tych co miałem, a jednocześnie ma najwięcej opcji.

#106 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 29 maj 2017 - 12:02

A jakie ewentualnie inne programy polecacie?

W sensie jestem bardzo zadowolona z obecnej symfonii ale zastanawiam się czy jest na rynku jakakolwiek alternatywa. Tak aby sobie przetetsować albo po prostu wiedzieć o możliwościach :)

Oczywiscie zawierająca również tyle funkcji.....

#107 gobarbara

gobarbara

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:54

Jak chcesz przetestować program do KPiR oraz Ryczałtu to polecam program Mała Księgowość z serii Pakiet Przedsiębiorcy. Program prosty i bardzo intuicyjny. Zawiera wszystkie niezbędne narzędzia oraz umożliwia generowanie danych z programu na potrzeby kontroli i rozliczeń z fiskusem. Program można pobrać ze strony: https://www.pakietpr...mala-ksiegowosc

#108 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 14:13

Jak chcesz przetestować program do KPiR oraz Ryczałtu to polecam program Mała Księgowość z serii Pakiet Przedsiębiorcy.

Do KPiR faktycznie jest fajny i nie ma się do czego przyczepić. Ale odkąd przeszliśmy na pełną księgowość trzeba było poszukać czegoś większego. Teraz pracujemy na programie Sykof FK. Polecam wszystkim którzy boją się że w pełnej księgowości się pogubią. Z tym programem księgowanie jest prawie tak proste jak na KPiR. W wielu miejscach wogóle nie ma potrzeby wpisywania ani pamiętania numerów kont - większość operacji robi się automatycznie. Do tego prosty czytelny interfejs. Czego chcieć więcej

#109 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 26 lipiec 2017 - 15:27

Ja od jakiegoś czasu korzystam z r2księga od RESET2, i póki co jestem zadowolony, warto poznać ich produkty. 

#110 Guest_Janeczek93

Guest_Janeczek93
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2017 - 17:56

Witam. Potrzebuję program do faktur(tylko i wyłącznie do wystawiania faktur VAT bez zbędnych dupereli typu WZ, PZ itp)

Aczkolwiek program musi zapamiętywać historię wpisanych dotąd towarów. Chodzi o to aby jak wpiszę dany towar to przy następnych fakturach przy wpisywaniu np. pierwszej literki (k) pojawiała się podpowiedź jak w przeglądarce interetowaj np. 
Wcześniej wpisałem lektura Lalka Bolesław Prus i po wpisaniu literki (l) pojawiają się podpowiedzi z wszystkimi wcześniej wpisanymi towarami na literkę (l)

Odpadają programy gdzie wpisuje się towary ręcznie gdyż musiałbym ich wpisywać  około miliona albo dwóch. Chciałbym aby historia była pamiętana. Towary jakie wpisuje są o bardzo długich nazwach a dodatkowo są to faktury gdzie jest około 50 pozycji. Dotychczas wypisywałem je ręcznie ale mam dość.

#111 wanda172

wanda172

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 15:11

Ja korzystam z wyslijwezwanie.pl

#112 Guest_Karol-Denc

Guest_Karol-Denc
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2017 - 12:46

moge ci polecic bardzo prosty i mysle, ze intuicyjny program, ktory i ja uzywam juz od lat, moja żona (prowadząca biuro rachunkowe dla 140 firm) i jeszcze moja siostra w spoldzielni tez go uzywa, takze widze, ze program jest do kazdej branzy. Takze smialo polecam, zeby chociaz potestowac i zobaczyc czy podpasuje ci - www.systim.pl

#113 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 716 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 11:03

Jakiś czas temu z ciekawości postanowiłem wypróbować program do księgowości od banku ING:

https://www.ingksieg...je-i-komentarze

I jestem pozytywnie zaskoczony. Początkowo nie byłem przekonany do tego rozwiązania ale słyszałem wiele dobrych informacji o nim i doszedłem do wniosku,że nie przekonam sie jak się to je dopóki nie sprobuję Moje wrażenia

program jest wygodny i dobrze opracowany

trudno o pomyłkę ponieważ wszystko jest zgrane z kontem firmowym

oraz dostaje się możliwość doradztwa podatkowego i kadrowego

#114 Guest_marlena45

Guest_marlena45
  • Goście

Napisano 20 październik 2017 - 14:20

symfonia bardzo fajny program i identyczny z programem systim.pl, ktory ci bardziej polecam bo jest identyczny ale po prostu nieco odswiezony wizualnie i unowoczesniony oraz bardzo prosty. Lata juz na nim pracuje i nie zawiodlam sie ani ja ani kolezanka ktora prowadzi w nim 50 kont firm swoich klientow bo ma biuro rachunkowe. 

#115 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2017 - 12:29

Zależy jakiego programu ptorzebujesz, czy stacjonarny czy online? Ja osobiscie preferuje online, wiec moge podac www.systim.pl . Jezeli chodzi o stacjonarny to juz nie jestem na biezaco, ale kiedys bylem wierny Symfonii. To chyba tyle ode mnie - i tak trzeba samemu potestowac i wybrac

#116 Guest_Wojtek45

Guest_Wojtek45
  • Goście

Napisano 03 listopad 2017 - 15:55

przewija sie tu czesto wfirma i ifirma, a mi wyjatkowo ona nie przypadla do gustu. Testowalem juz duzo programow i wiekszosc ma strasznie duzo nawalonych opcji, grafiki i robi sie ogromny haos w tym wszystkim. Moze w kwestii dzialania to sa to stabilne firmy, ale w uzytkowaniu bylem zawiedziony. No ale prawda jest taka ze jak wybierac z programow online to nie ma nic szczegolnego na rynku, wiec tez wybrzydzac nie mozna.. najlepsza chyba byla ifirma, wfirma i systim.pl . Reszta bardzo niszowa, mało funkcjonalnosci, wyglad sredni itd. Z tradycyjnych programow duzo nie testowalem, wiec duzo nie powiem ale dzialalem na Symfonii i Comarch i sa ok. 

#117 MariuszJanusz

MariuszJanusz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 10:09

Moim zdaniem jakość idzie w parze z ceną - im większa tym lepszy program możemy kupić. Zgodzę się z tym, że wiele programów ma wewnątrz dużo chaosu i nie potrzebnych funkcji 

#118 Guest_Kajetan

Guest_Kajetan
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 11:45

Ja polecam zgłosić się do IT Expert. Oni robią programy na zamowienie i do tego o dziwo niedrogo. My jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nimi.

#119 konat1977

konat1977

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 14:10

Poza samym programem do księgowania warto uzywać pewnych aplikacji zwiększających produktywność całego działu księgowego. U nas od pewnego czasu użytkujemy InvoiceDigitizer który wspomaga nasza księgowość przy wprowadzaniu faktur do systemu. Skanujemy zwykłą fakturę lub paragon a system rozpoznaje pola, w których są istotne dane handlowe i z automatu wprowadza je do systemu fakturowego. Szybko i przyjemnie. Bardzo dużo czasu można na takim systemie zaoszczędzić.

#120 marecki_

marecki_

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 00:45

Sądzę, że warto mieć na uwadze https://wfirma.pl/po...iegowosc-online to bardzo rozbudowany, praktyczny program do prowadzenia zdalnej księgowości. Za jego pomocą można też wystawiać faktury, zarządzać magazynem, jest moduł kadry i płace, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Można sobie przetestować narzędzie za darmo.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy