Skocz do zawartości

jaki program księgowy?

wróć do serwisu Księgowość 135 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_AD

Guest_AD
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2013 - 14:47

Witam,

mam podobny problem co powinnam wybrać. Pracowałam na Raksie i jakoś nie bardzo mam na niego chęc. Pracował tez na Insercie, ale tylko do PKPiR i było super mimo, że zaczynałm przygodę z księgowaniem. Nie wiem jak sie sprawdza przy pełnej księgowości.  Teraz myślę o biurze rachunkowym, a wiec muszę być gotowa na różne ewentualności i nie wiem co będzie najlepsze. Mam znajomych, którzy pracują na SYMFONII, ale tu czytam , że to już historia, że są lepsze...może OPTIMA?

Proszę pomóżcie! 

#22 Guest_Gabrysia maraza

Guest_Gabrysia maraza
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 08:06

Przetestuj sobie wersje bezpłatną lefthandu, do interfacu każdy ma inne podejście ale ich wsparcie i aktualizacje nie budzą u mnie żadnych zastrzeżeń, polecam !

#23 mKsiegowa.pl

mKsiegowa.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 14:41

co jak się zatnie ? albo internet padnie ? albo po prostu internetu ktoś nie ma w domu a tam musi przenieść cześć pracy?

Rzeczywiście, księgowość online jest uzależniona od podłączenia do internetu.

W tej sprawie jest nieustanny postęp i w niedalekiej już przyszłości internet będzie dostępny wszędzie.

Nasz program nie jest wymagający, jeśli chodzi o wydajność łącza.

Można bez problemu pracować w programie posiadając np. darmowy internet Aero, który jest dostępny na dużym obszarze kraju.

W razie dalszych pytan służymy pomocą pod adresem biuro@mksiegowa.pl.

Zespół mKsiegowa.pl

#24 enkidu

enkidu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 12:26

Na początek zanim rozkręcisz działalność możesz wypróbować coś tańczego niż symfonia, lefthand, insert

. Sprawdź http://24easyaudit.pl/, mozna wybrać poszczególne moduły i tylko za ie zapłącić, a najkrótszy czas dostępu to tydzień. Warto przetestować różne programy zanim zdecydujesz się na któryś. 

#25 Guest_staszek

Guest_staszek
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:00

albo programy na start od reset2 które na początek są darmowe. wcale nie trzeba się w online pchać Dołączona grafika

#26 Guest_AD

Guest_AD
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:53

dziekuje bardzo za wskazówki. 

#27 Guest_MIDO

Guest_MIDO
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 20:42

Ja polecam Optimę - wszystko w jednym miejscu KH, KPiR, Ryczałt, ŚT, Kadry i Płace. Bardzo dużo biur rachunkowych korzysta z Optimy i wg oficjalnych badań poziomu zadowolenia ok. 90% użytkowników jest z niej zadowolonych - to o czymś świadczy.

Jest to program bardzo dobry, ma dużo dobrych funkcji. Praca na nim jest łatwa. My jako Partner Comarch, przy wdrożeniach przeprowadzamy zawsze szkolenia, aby potem użytkownicy już łatwo poruszali się po programie.

Ważne, że Optima jest często aktualizowana, ulepszana i zawsze zgodna z wszelkimi nowościami w przepisach.

Polecam ściągnąć DEMO, by samemu zobaczyć jak ten program wygląda (www.midosoftware.pl/optima.html).

#28 Guest_Staszek

Guest_Staszek
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 16:34

Programy na start Reset2 polecam. Wg mnie to bardzo fajna inicjatywa. No i jest to dobrze pomyslane bo przywiazuje sie klienta od poczatku do programu a wiec jest wiecej niz pewne ze ten sam klient predzej czy pozniej rozszerzy licencje. Ale skoro to dziala dobrze to czemu nie? Dołączona grafika

#29 marcin_wroblewski

marcin_wroblewski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 07 luty 2014 - 13:00

ja korzystam z systemu finansowo-księgowego [color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]Rewizor GT i polecam go, łatwy w obsłudze[/color]

#30 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 22:52

A ja właśnie rozglądam się za programem dla biura rachunkowego i zainteresowałem się mocniej Lefthandem, czy ktoś tu może z niego korzystał albo coś o nim słyszał i może się podzielić opinią?

#31 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 16:26

LeftHand mogę polecić. Jest bardzo w porządku. Testowałem też Reset2 - również. Zostałem przy Rewizorze bo był u mnie chyba najbardziej odpowiedni pod kątem intuicyjności.

#32 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 09:54

co jak się zatnie ? albo internet padnie ? albo po prostu internetu ktoś nie ma w domu a tam musi przenieść cześć pracy?

Księgowość internetowa i tak jest bezpieczniejsza i wygodniejsza, niż program księgowy w komputerze. W przypadku braku internetu/"jak się zatnie" w pilnej sytuacji zawsze można przesiąść się na inny komputer, czy to u znajomego czy w kafejce. No i serwisy księgowości internetowej zawsze mają kopie zapasowe Twoich danych na wypadek jakiejś awarii. Natomiast w przypadku programu komputerowego wystarczy wirus, brak prądu czy inne nieszczęśliwe zdarzenie losu i jesteś uziemiony, wszystkie dane przepadają, bo przecież nie możesz się przesiąść na inny komputer. Warto się nad tym zastanowić.

W Internecie jest dużo programów do księgowości internetowej, przejrzyj rankingi, fora, recenzje i wybierz ten, który najbardziej Ci się spodoba. A jak szukasz darmowego programu, to polecam Ci ifirma.pl, bo mają darmowy program do faktur.

Plusem księgowości internetowje jest też to, że nie płacisz za aktualizacje oprogramowania. Dołączona grafika

Pozdrawiam!

#33 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 07:02

Zgadzam się z przedmówcą, dlatego ja wybrałem program MerSoft FK(www.meritus.pl) działający przez przeglądarkę, a w razie braku internetu w biurze (co czasami się zdarza) mogę obsługiwać program z telefonu komórkowego. Program jest dla mnie intuicyjny.

#34 Guest_Rico

Guest_Rico
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 20:03

A ja właśnie rozglądam się za programem dla biura rachunkowego i zainteresowałem się mocniej Lefthandem, czy ktoś tu może z niego korzystał albo coś o nim słyszał i może się podzielić opinią?

Mogę spokojnie dla B.R. polecić RAKSA wiem ,że z powodzeniem pracuje w wielu B.R. Jak nie masz przekonania do RAKSa to wybierz jakiś soft znanej ogólnopolskiej marki/ nie pakuj się w żadne rozwiązanie niszowe/ kłopoty wyjdą przy pierwszej zmianie przepisów i aktualizacji. We wcześniejszych postach ktoś narzekał na Raksa ale przypuszczam, że nie pracował na RAKSSQL a to jest kompletna różnica. Namiar na dobrą firmę wdrożeniową www.sukcesit.pl

#35 Guest_yasiek

Guest_yasiek
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 22:03

Księgowość internetowa i tak jest bezpieczniejsza i wygodniejsza, niż program księgowy w komputerze. W przypadku braku internetu/"jak się zatnie" w pilnej sytuacji zawsze można przesiąść się na inny komputer, czy to u znajomego czy w kafejce. No i serwisy księgowości internetowej zawsze mają kopie zapasowe Twoich danych na wypadek jakiejś awarii. Natomiast w przypadku programu komputerowego wystarczy wirus, brak prądu czy inne nieszczęśliwe zdarzenie losu i jesteś uziemiony, wszystkie dane przepadają, bo przecież nie możesz się przesiąść na inny komputer. Warto się nad tym zastanowić.

W Internecie jest dużo programów do księgowości internetowej, przejrzyj rankingi, fora, recenzje i wybierz ten, który najbardziej Ci się spodoba. A jak szukasz darmowego programu, to polecam Ci ifirma.pl, bo mają darmowy program do faktur.

Plusem księgowości internetowje jest też to, że nie płacisz za aktualizacje oprogramowania. Dołączona grafika

Pozdrawiam!

Proszę Cię... Nie wierz w to... To bzdura i marketing SZEMRANY ifirmy. Aż wstyd bo ifirma faktycznie nie jest zła a ich aplikacja mobilna jest nawet nawet. Ale.... No wyobraź sobie sytuację, że masz klienta na hali, nagle "internet ci się zatnie" jak pisze ten specjalista wyżej, a ty lecisz sobie do kafejki 20 km dalej żeby wystawić fakturę (czy przyjąć towar, whatever). Sorry ale to tak nie działa. Dla poważnych biznesów tylko poważne programy jak reset2,insert,enova,comarch. ifirma spoko, ale dla malych.

#36 Guest_Mercedes

Guest_Mercedes
  • Goście

Napisano 29 marzec 2014 - 21:35

Zgadzam się z przedmówcą, dlatego ja wybrałem program MerSoft FK(www.meritus.pl) działający przez przeglądarkę, a w razie braku internetu w biurze (co czasami się zdarza) mogę obsługiwać program z telefonu komórkowego. Program jest dla mnie intuicyjny.

Popieram wszystko co powyżej. Jeśli Twoje biuro księgowe chce np. prowadzić księgowość hybrydową, to polecam platformę szybkafaktura.pl, która bardzo dobrze współpracuje właśnie z tradycyjnymi biurami księgowymi.

#37 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 13:25

Oferta specjalna dla Biur rachunkowo - księgowych 0 zł za Program MerSoft Finanse i Księgowość, jego bieżącą aktualizacje i wsparcie techniczne przez okres 6 miesięcy z możliwością wydłużenia okresu promocji o kolejne okresy 6 miesięczne.

Dodatkowo każde z biur księgowych w okresie promocyjnym otrzymuje 30% rabat na zakup Programu MerSoft ŚT Środki Trwałe i MerSoft ZF Zestawienia Finansowe.

Po co płacić jak można mieć za darmo : )

Program w nowej technologii web, to rozwiązanie dzięki któremu usprawnisz proces zarządzania biurem rachunkowym, zapewniając wysoki standard obsługi Klientów .                                                                                                                      
MerSoft FK - wybrana funkcjonalność:

• Automatycznego księgowania wielu dokumentów
  • Edycji standardowego planu kont
  • Importu dokumentów z innych systemów
  • Automatycznej generacji wyciągów bankowych i raportów księgowych
  • Usuwania i korygowania księgowań w okresach otwartych
  • Prowadzenia zapisów i rozliczeń w obcej walucie opartych na dowolnie definiowanych tabelach kursów.

Wypróbuj już dziś, to naprawdę nic nie kosztuje  http://www.meritus.pl/ 

#38 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 13:26

Oferta specjalna dla Biur rachunkowo - księgowych 0 zł za Program MerSoft Finanse i Księgowość, jego bieżącą aktualizacje i wsparcie techniczne przez okres 6 miesięcy z możliwością wydłużenia okresu promocji o kolejne okresy 6 miesięczne.

Dodatkowo każde z biur księgowych w okresie promocyjnym otrzymuje 30% rabat na zakup Programu MerSoft ŚT Środki Trwałe i MerSoft ZF Zestawienia Finansowe.

Po co płacić jak można mieć za darmo : )

Program w nowej technologii web, to rozwiązanie dzięki któremu usprawnisz proces zarządzania biurem rachunkowym, zapewniając wysoki standard obsługi Klientów .                                                                                                                      
MerSoft FK - wybrana funkcjonalność:

• Automatycznego księgowania wielu dokumentów
  • Edycji standardowego planu kont
  • Importu dokumentów z innych systemów
  • Automatycznej generacji wyciągów bankowych i raportów księgowych
  • Usuwania i korygowania księgowań w okresach otwartych
  • Prowadzenia zapisów i rozliczeń w obcej walucie opartych na dowolnie definiowanych tabelach kursów.

Wypróbuj już dziś, to naprawdę nic nie kosztuje  http://www.meritus.pl/ 

#39 Guest_rex

Guest_rex
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:49

Proszę Cię... Nie wierz w to... To bzdura i marketing SZEMRANY ifirmy. Aż wstyd bo ifirma faktycznie nie jest zła a ich aplikacja mobilna jest nawet nawet. Ale.... No wyobraź sobie sytuację, że masz klienta na hali, nagle "internet ci się zatnie" jak pisze ten specjalista wyżej, a ty lecisz sobie do kafejki 20 km dalej żeby wystawić fakturę (czy przyjąć towar, whatever). Sorry ale to tak nie działa. Dla poważnych biznesów tylko poważne programy jak reset2,insert,enova,comarch. ifirma spoko, ale dla malych.

Równie dobrze komputer może ci szlag trafić i na jedno wyjdzie. Tylko ból większy bo jak go cholera weźmie, to od razu z wszystkimi danymi i baw się płyteczkami, odzyskiwaniem plików itd. Wiem co mówię, bo mi kiedyś pracownica w biurze tak załatwiła komputer z wszystkimi danymi. Dobrze, że kopie miałem, ale scalanie tych danych, daj mi spokój. No i lataj już nie za internetem do kafeji, tylko za nowym komputerem. Dlatego sam korzystam teraz z programów online (choć akurat nie ifirma, tylko szybkafaktura.pl bo pracownicy bardziej go chwalą). Jeśli mi net siądzie, jak piszesz, to od biedy wsadzę wifi w prywatnego laptopa i też pójdzie.

#40 Guest_Michasz

Guest_Michasz
  • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 13:30

Równie dobrze komputer może ci szlag trafić i na jedno wyjdzie. Tylko ból większy bo jak go cholera weźmie, to od razu z wszystkimi danymi i baw się płyteczkami, odzyskiwaniem plików itd. Wiem co mówię, bo mi kiedyś pracownica w biurze tak załatwiła komputer z wszystkimi danymi. Dobrze, że kopie miałem, ale scalanie tych danych, daj mi spokój. No i lataj już nie za internetem do kafeji, tylko za nowym komputerem. Dlatego sam korzystam teraz z programów online (choć akurat nie ifirma, tylko szybkafaktura.pl bo pracownicy bardziej go chwalą). Jeśli mi net siądzie, jak piszesz, to od biedy wsadzę wifi w prywatnego laptopa i też pójdzie.

IMO nie masz racji. Po pierwsze dlatego, że ZAWSZE robi się backup ważnych danych i to niezależnie od tego czy masz tam dokumenty księgowe czy swoje własne pliki firmowe. Po drugie dlatego, że każdy dobry program wspierający działalność MŚP działa na bazie danych SQL, a zatem bazę danych możesz i powinieneś mieć zewnętrznie, np. gdzieś na komputerze w sieci lokalnej. Kwestia zrozumienia tematu a nie zachwalania w ciemno szybkiej faktury.

I tak jak napisalem, wszyscy producenci takie rozwiazania oferuja - Reset2, Insert, Comarch, Enova. Mozna im zaufac, bo pracuja dla najwiekszych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych