Skocz do zawartości

jaki program księgowy?

wróć do serwisu Księgowość 120 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_eva

Guest_eva
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 14:40

właśnie noszę się z zamiarem założenia biura rachunkowego i proszę doświadczone księgowe o opinię, który z programów jest najlepszy: symfonia, lefthand, insert, a może coś innego? dodam, że zamierzam prowadzić: książkę przychodów i rozchodów, pełną księgowość i ryczałt

#2 Guest_nollena

Guest_nollena
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 18:45

właśnie noszę się z zamiarem założenia biura rachunkowego i proszę doświadczone księgowe o opinię, który z programów jest najlepszy: symfonia, lefthand, insert, a może coś innego? dodam, że zamierzam prowadzić: książkę przychodów i rozchodów, pełną księgowość i ryczałt

Polecam WF-Fakir Asseco Wapro do ksiąg handlowych a do KP i R KaPerZ całą odpowiedzialnością polecam te programy.Jestem księgową z 25 letnim doświadczeniem i pracowałam na wielu programach takich jak Raks, Symfonia . Polsystem, Rewizor.R-2Żaden nie dorównuje Fakirowi.Jest SUPER .Jest bardzo przyjazny, szybki i łatwy w obsłudze.

#3 basia123

basia123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 18:27

Ja proponuję coś czego używam sama i z czego jestem bardzo zadowolona. A mianowicie lefthand.pl. Program bardzo profesjonalny a zarazem bardzo prosty w obsłudze. W dodatku firma co jakiś czas organizuje kursy dotyczące obsługi, także w razie jakichkolwiek problemów jest i pomoc.

#4 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2013 - 11:11

Fakt, program księgowy radzi sobie z nadmiarem zleceń. Obecnie pracuję na KPiR firmy Verico - jest też możliwość testowania trailu. Służy do prowadzenia uproszczonej księgowości małych i średnich firm i jest na prawdę łatwy w obsłudze.

#5 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 00:14

Może ktoś poleci mi program obsługujący transakcje WDT - fakturowanie i kpir. Ostatnio korzystłam z Symfonii ale faktury eksportwane do kpir zapisują mi się z niewłaświą stawką VAT w deklaracjach. Poza tym firma Sage ma skomplikowany system aktualizacji programu i kosztowną formę rozwiązywania zgłaszanych problemów.

#6 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 17:28

tak naprawdę nie ma ideału i wszystko, każdy program czy każda firma ma swoje mocne i słabe strony. generalnie trzeba odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań i dobrać program który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

osobiście sądzę że z programów firm, które wymieniłaś będziesz bardzo zadowolona i się sprawdzą. sam znam co najmniej kilka biur rachunkowych w mojej okolicy które pracują na insercie i świetnie im to idzie.

możesz jeszcze sprawdzić ofertę comarchu lub enovy. ta druga jest tworzona przez byłych programistów comarchu więc na pewno jest to solidne i warte swojej ceny oprogramowanie. ewentualnie na rynku jest jeszcze kilku innych, równie mocnych graczy. i tak np wroclawska firma reset2 rownież tworzy ciekawe i z cala pewnoscia warte uwagi programy

tak ze podsumowując ten krótki wywód, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Dołączona grafika ofert jest dużo i jest w czym wybierać. najpierw zastanów się zatem na czym najbardziej ci zależy jakie parametry powinno mieć to oprogramowanie a później poszukaj konkretnych ofert i je porównaj

w razie czego - pomożemy! Dołączona grafika)

#7 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2013 - 21:47

Sugeruję przyjrzeć się ofercie Insertu i Reset2. I proszę się nie bać. Insert to większy gracz, ale nawet niewielkie biura rachunkowe pracują na ich programach.

#8 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2013 - 10:25

Parafrazując można zadać pytanie "poszukuję najlepszego samochodu - co możecie polecić?"Co dla Pani jest wyznacznikiem jakości?Cena? Najlepszy najdroższy czy najtańszy?Funkcjonalność? Spełnia podstawowe wymagania i jeszcze wiele innych, które może kiedyś się przedadzą.Skalowalność? Program daje duże możliwości rozbudowy włączając w to niestandardowe funkcje i integracje z zewnętrznymi systemami.Szybkość? Działa tak jak stary dobry DOS.Intuicyjność? Program osbługuje się bez potrzeby szkolenia ani wsparcia firmy zewnętrznej.Stabilność? Nigdy się nie zawiesza, a dane są wiarygodne.Aktualność? Program jest na bieżąco aktualizowany.Wsprarcie? Zawsze można liczyć na skuteczną pomoc producenta lub dystrybutora.Ładny i nowoczesny wygląd?Tania obsługa serwisowa?Prostota? Łatwość obsługi w obrębie pewnych często wykonywanych zadań.W odniesieniu do wymienionych cech nie zdarza się, aby wszystkie występowały w ramach jednego programu. Nawet w przypadku programu dla biura rachunkowego odpowiedź nie jest prosta.Ja jestem dystrybutorem Optimy. Spełnia ona pozytywnie większość tych cech. Korzystają z niej biura rachunkowe. Czy jest najlepsza? Każdy producent twierdzi tak o swoim programie. Optima jest dobra.

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#9 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 11:23

WitamProponuję program Rewizor GT.

#10 Guest_Zenon

Guest_Zenon
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 16:06

Zdecydowanie WF FAKIR firmy Asseco Wapro. Świetny program - łatwy w obsłudze a jak wykorzysta się automaty to bardzo dużo pracy mamy z głowy.

#11 Guest_jerzy

Guest_jerzy
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 17:43

te posty tutaj nie maja zadnego uzasadnienia. ludzie polecaja program ale na jakiej podstawie??? skad wiedza ze sie sprawdzi? w przypadku programu ksiegowego chyba nie wystarczy zwykle polecam?ale jezeli juz to na rynku jest cala masa dobrych programow ksiegowych. poczynajac sobie od Optimy przez Sage i Enove na Resecie i Insercie konczac. A to przeciez nie wszystko.uwazam ze kazdy producent dysponuje solidnym oprogramowaniem. roznice wychodza dopiero w trudnosci lub kosztach wdrozenia. warto jednak wybrac solindego producenta zeby miec pozniej spokojna glowe ze w razie czego ma sie support itd.

#12 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 11:54

Ja np. wiem, że dobry jest JetInvent , na podstawie tego, że korzystamy z niego w firmie od kilku lat i nie mamy żadnych problemu. Natomiast przestrzegam, przed oszczędzaniem na inwentaryzacji, gdyż wiele firm z tej branży, próbując zdobyć rynek (m.in. IS) oferuje bardzo atrakcyjne ceny... ale nie ma nic do zaoferowania i nie potrafi doprowadzić spisów do końca.

#13 Guest_tadeusz

Guest_tadeusz
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 16:45

@Krzysztof: Czy my tutaj rozmawiamy o programach księgowych, czy o inwentaryzacji? Cały czas wydawało mi się, że o tym pierwszym.Wracając jednak do tematu, ze swojej strony polecam Rewizor GT oraz R2fk.

#14 Guest_Zenon

Guest_Zenon
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2013 - 20:58

nova-vision BIT

#15 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 401 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 24 sierpień 2013 - 20:11

Ja pracuje na Rewizorze firmy Insert i zostałem zaskoczony ostatnio odpowiedizą od producenta, a reklamują się że są liderem nr 1 wśród firm z oprogramowaniem dla firm- mianowice zadałem pytanie jak mam wprowadzić transakcję vat wg. procedury uproszczonej zgodnie z art.33a, dotyczy to konkretnie transakcji importu z poza krajów unii europejskiej, i otrzymałem odpowiedź że nie można i nie mają w ogóle zamiaru czegoś takiego wdrożyć i muszę ręcznie do deklaracji sobie wpisywać i do rejestrów też to sie wkurzyłem, powiem szczerze olewają klientów, w innej firmie pracuje na KPiR i jest dużo mniejszy producent i jak zadzwoniełm że takich transakcji brakuje tylko w ewidencji sprzedaży bo reszta jest ok i pojawia się na dejl.Vat7 to zapytano się mnie czy zależy mi na czasie bo jeżeli tak to w ciągu 7 dni to mi poprawią i wyślą aktualizację, a jak nie to w ciągu 30 dnia będzie aktualizacja,widać duża firma dyktuje warunki i ma gdzieś potrzeby klientów.

#16 asica

asica

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 październik 2013 - 10:44

Mi się dobrze na Insercie pracuje. Jest prosty w obsłudze. Mnóstwo opcji. Na pewno można sobie poradzić nawet jak dopiero się zaczyna pracę w księgowości.

#17 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 401 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 04 październik 2013 - 18:02

Mi się dobrze na Insercie pracuje. Jest prosty w obsłudze. Mnóstwo opcji. Na pewno można sobie poradzić nawet jak dopiero się zaczyna pracę w księgowości.

No tak, zgadzam się że program nie jest trudny w obsłudze, tylko po co zgłaszać im sugestie i informować że czegoś brakuje skoro zakładają z góry że pewnych rzeczy i tak nie będzie.  

#18 księgowość

księgowość

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 14 październik 2013 - 13:47

Witam,

Naprawde polecam programy księgowe LeftHand. Jest łatwy w obsłudzę, a poza tym producent udostępnia wsparcie techniczne. W danym momencie oferują możliwośc bezpłatnego 35 dniowego przetestowania oprogramowania, a także możliwość uczestniczenia w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym obsługi programu (normalnie cena takiego szkolenia wynosi ok. 1000zł).

W razie pytań zachęcam do kontaktu z firmą (tel.: 22 427 37 65; e-mail: demofk2@lefthand.com.pl)

Pozdrawiam serdecznie

#19 mKsiegowa.pl

mKsiegowa.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 17:40

Witam,

zakładając biuro rachunkowe warto zastanowić się nad rozpoczęciem księgowania w programie księgowości online. Takim programem jest mKsiegowa.pl.

Ważnym udogodnieniem takiego programu jest:

[*]możliwość pracy z dowolnego miejsca
    [*]automatyczna archiwizacja danych - nie ma obawy, że coś się stanie z danymi klientów
    [*]dostęp do skanów dokumentów w wersji elektronicznej
    [*]wiele innych
    [/list]

Zainteresowanym biurom rachunkowym oferujemy nieodpłatne prezentacji.

Zespół mKsiegowa.pl

#20 Guest_Bończyk Kamil

Guest_Bończyk Kamil
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 11:43

Witam,

zakładając biuro rachunkowe warto zastanowić się nad rozpoczęciem księgowania w programie księgowości online. Takim programem jest mKsiegowa.pl.

Ważnym udogodnieniem takiego programu jest:

[*]możliwość pracy z dowolnego miejsca
    [*]automatyczna archiwizacja danych - nie ma obawy, że coś się stanie z danymi klientów
    [*]dostęp do skanów dokumentów w wersji elektronicznej
    [*]wiele innych
    [/list]

Zainteresowanym biurom rachunkowym oferujemy nieodpłatne prezentacji.

Zespół mKsiegowa.pl

co jak się zatnie ? albo internet padnie ? albo po prostu internetu ktoś nie ma w domu a tam musi przenieść cześć pracy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych