Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOREKTA - PŁATNIK. PROBLEM Z WYSŁANIEM

rca dra płatnik korekta

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 William

William

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 11:42

Witam, skonczyl u mnie pracowac pracownik ktory mial umowe od 1.10.2008. kiedy go wyrejestrowalem, zadzwonili z urzedu, ze nie jest on uwzgledniony w RCA za pazdziernik 2008.Naprawiłem szybko ten błąd, dowiedziałem się dlaczego i wszystko już jest ok, tylko nie moge wysłać teraz tego RCA (z DRA i RZA w zestawie, bo samego nie idzie), bo mi mówi, że coś takiego już było wysłane, i jest przy innym dokumencie numer identyfikacji taki sam albo wyższy. No i jest taki sam, w DRA, ale jak ustawiam z jedynki dwójkę to wychodzą mi jakieś chore błędy o złych składkach wyskakują. Jak mam to wysłać?

#2 Glusia

Glusia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 styczeń 2013 - 12:23

A konkretnie jakie to "chore błędy" Ci wychodzą?

#3 William

William

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 12:27

"Kwota składek na ubezpieczenie emerytalne finansowanych przez ubezpieczonego z formularza ZUS DRA powinna być równa sumie Kwot składki na ubezpieczenie emerytalne finansowane przez ubezpieczonego z raportów imiennych zgodnie z zasadami finansowania.".do każdego pracownika.

#4 Glusia

Glusia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 styczeń 2013 - 13:45

Przy tworzeniu korekty dokumentów za dany miesiąc DRA należy sporządzić (wyliczyć) ze wszystkich dokumentów RCA+RZA a wysłać (z kopertką)tylko skorygowany dokument RCA/RZA + DRA

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rca, dra, płatnik korekta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy