Skocz do zawartości

Zdjęcie

główna księgowa

wróć do serwisu Księgowość 29 odpowiedzi w tym temacie

#21 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 22:32

Jeśli się to lubi i umie szukać i interpretować przepisy to wszystko można ogarnąć, ale jak nie chce nawet komuś poszukać podstawowych przepisów i bezmyślnie wpisuje pytania na forum i na tym chce opierać swoją pracę to kariery nie wróżę.Jak chodzi o awans to w zasadzie ma on niewiele wspólnego ze stażem pracy. Można z księgowej na specjalistę, ale żeby zostać GK musi przede wszystkim zwolnić się stanowisko, a tego można nie doczekać. Czasem łatwej po prostu zmienić pracę.

#22 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 08:23

Jestem z-cą głównego, robię całe kadry i płace. Moja główna (nie lubię tego określenia "główna księgowa" tylko - jak w ustawie "główny księgowy") ma całą księgowość.Dostałam teraz ofertę pracy na głównego na 1/8 etatu do małej, wiejskiej szkółki. Zastanawiam się. Logistycznie mam zapewnienie że dostanę komp do domu, a i dokumenty pewnie też.Jedyny niepokój to że nie ogarnę sprawozdawczości, o samo księgowanie się nie boję.Jak myślicie?

no ja bym się zastanowiła bardziej nad tym "logistycznym" rozwiązaniem, ponieważ nie wolno wynosić dokumentów poza siedzibe jednostki, a za każdym razem będziesz żądała zgody kierownika jednostki (na piśmie) na taką operację?

#23 monia22

monia22

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 22:25

Myślę, że warto jednak trzeba sie również zastanowić czy czasem nie warto otworzyć czego własnego. Waidome więcej jest na głowie ale z drgiej strony im więcej będziesz pracowała tym większe zyski i nie musisz się z nikimi dzielić. Moja koleżanka ma biuro rachunkowe dębica i sobie chwali. Wiadome musi wykazać się aby zarobić ale jeśli ktoś ma "gadane" to klientów przyciągnie no i zależy również od konkurencji...

#24 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 08:48

Myślę, że warto jednak trzeba sie również zastanowić czy czasem nie warto otworzyć czego własnego. Waidome więcej jest na głowie ale z drgiej strony im więcej będziesz pracowała tym większe zyski i nie musisz się z nikimi dzielić. Moja koleżanka ma biuro rachunkowe dębica i sobie chwali. Wiadome musi wykazać się aby zarobić ale jeśli ktoś ma "gadane" to klientów przyciągnie no i zależy również od konkurencji...

Monia, po co zamieszczasz tutaj reklamę? Trochę inwencji i zaistniej gdzieś indziej

#25 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2013 - 09:19

To nie jest reklama, to antyreklama. Takie praktyki "reklamowe" świadczą o braku profesjonalizmu i z góry takie biura skreślam z listy potencjalnego usługodawcy.

#26 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 14 marzec 2013 - 14:22

jak już pracujesz w księgowości w budżetówce, to i sprawoazadczość ogarniesz -spokojnie.Powodzenia- Teresa.Jak coś -pisz::tergar1@onet.pl

#27 Guest_patrycja

Guest_patrycja
  • Goście

Napisano 15 marzec 2013 - 21:00

Główny księgowy...hmmmm to wspaniały zawód dla wielbicieli papiórków. Jestem skarbnikiem od 1, 5 roku...mam 27 i uwielbiam tę pracę. Odpowiedzialność....hmmm... na miarę Głównego księgowego. Wynagrodzenie..hmmm wszystko zależy od ludzi z którymi będziesz współpracować. Czy warto...? Nigdy się nie przekonasz jak sama nie spróbujesz...? Pozdrawiam Dołączona grafika

#28 Guest_patrycja

Guest_patrycja
  • Goście

Napisano 15 marzec 2013 - 21:04

Czasami wystarczy odrobina szczęścia.... pozdrawiam...27-letnia skarbniczka Dołączona grafika

#29 Guest_patrycja

Guest_patrycja
  • Goście

Napisano 15 marzec 2013 - 21:07

Główny księgowy...hmmmm to wspaniały zawód dla wielbicieli papiórków. Jestem skarbnikiem od 1, 5 roku...mam 27 i uwielbiam tę pracę. Odpowiedzialność....hmmm... na miarę Głównego księgowego. Wynagrodzenie..hmmm wszystko zależy od ludzi z którymi będziesz współpracować. Czy warto...? Nigdy się nie przekonasz jak sama nie spróbujesz...? Pozdrawiam Dołączona grafika

#30 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 15:22

Witam!

Zgadzam się z tym, że praca w budżecie daje pewien komfort, bo dziś mieć wynagrodzenie na czas, odprowadzone składki, jakiś pakiet socjalny i do tego 13-tą pensję - DWR,  to jest zapewne komfort psychiczny. 

Ja też pracuje już od 11 lat na stanowisku głównego księgowego ale trze przyznać, że zarobki nie są współmierne z rodzajem pracy i odpowiedzialnością jaką mamy nałożoną piastując te stanowisko, w naszym kraju!!!

Wymagania duże, obwarowane przepisami, jest to stanowisko kierownicze sprawując opiekę nad finansami publicznymi. Staramy się być pracownikami sumiennymi, wyrozumiałymi, mamy do tego  odpowiednie kwalifikacje!!,  ale to się tak ładnie nazywa "budżetówka" tylko w administracji na tym stanowisku naprawdę pieniądze są za małe. My z roku na rok po prostu ubożejemy!!! Czy ktoś o Nas w końcu pomyśli, nauczyciele chociaż swoje związki mają a my nie, kto ma za nami się wstawić.

obserwuje się, że4 dziś jak wzrasta wynagrodzenie minimalne, to referent z wyższym wykształceniem ma zaraz takie samo wynagrodzenie jak sprzątaczka, właśnie w takiej budżetówce, zaraz będzie tak jak księgowi. 

Ale się rozpisałam, ale jak to wszystko widzę ręce opadają, i brak motywacji do pracy. 

Pewnie nie można narzekać,  bo dzisiaj jak to się wkoło mówi: należy się cieszyć że ma się pracę, OK!!!  ale każdy chce Normalnie żyć, a nie tylko przetrwać od 1 do 1 danego m-ca!!!        

Pomimo to, dziś w Polsce  też bym nie wróciła do pracy w prywatnej firmie na stanowisko księgowej, praca zbyt nie pewna, dlatego idź do tej pracy, a początki zawsze są trudne jak wszędzie i w każdej pracy. 

Masz możliwość to pracuj, ja też tak kiedyś zrobiłam i pracuje do dziś. 

Pozdrawiam !!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych