Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa na czas określony a ciąża

umowa ciąża

wróć do serwisu Kadry 148 odpowiedzi w tym temacie

#21 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:26

ale ja nie bardzo rozumiem co to za " wychowawczy płatny " ? Czy masz na mysli obiżony wymiar czasu pracy w czasie prawa do wychowawczego ?

#22 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:27

bardzo dziękuję Dołączona grafika

#23 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:27

w ogóle pomijam tę kwestię, bo dziewczyna najwyraźniej pomyliła zasiłek macierzyński z wynagrodzeniem sprzed urlopu
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#24 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:29

o jakim zasiłku macierzyńskim doriss piszesz? Przeciez jej córeczka kończy w lutym 4 lata !!!!

#25 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:32

ale w okresie urlopu macierzyńskiego kobieta dostawała zasiłek macierzyński i o nim piszę. Chyba, że ona myli zapomogę z MOPS z wynagrodzeniem lub zasiłkiem, w każdym razie i tak kolejny zasiłek chorobowy czy macierzyński będzie liczony z wynagrodzenia
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#26 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:38

ponieważ ona napisała:"czy podstawą by był wychowawczy czy moja pensja która miałam przed wychowaczym", to skojarzyło mi się z wynagrodzeniem za część etatu wypłacanych w czasie obniżenia. To wydaje mi się najbardziej prawdopodobne. A wtedy zasiłek byłby płacony z tego obecnego wynagrodzenia.

#27 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:51

nie , mam urlop wychowawczy od gminny dostaje 400 zł .powiedzcie mi czy mam sie przejmowac lekarzem bo aby wrócic do pracy musze miec ponoc badania okresowe . co jesli wyjdzie ze jestem w ciazy . to chyba nie ma zadnego znaczenia przy takich badaniach??

#28 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:53

ale to przecież dobrze, że jesteś w ciąży! przeczytaj jeszcze raz, co ci napisałam w pierwszej odpowiedzi. Ciąża chroni cię przed wypowiedzeniem umowy, idziesz na zwolnienie (nie wracasz do pracy) i do końca kolejnego zasiłku macierzyńskiego masz jakieś źródło dochodu

#29 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2012 - 13:54

faktycznie pomyliłam zasiłek wychowawczy . potocznie sie tak mówi albo płatny wychowawczy albo niepłatny Dołączona grafika . ten zasiłek faktycznie dostaje z mopsu. stąd zle zinterpretowałam pytanie Przepraszam

#30 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 20 grudzień 2012 - 14:03

zapomoga z MOPS nie ma żadnego znaczenia przy naliczaniu zasiłku macierzyńskiego, ani żadnego innego

#31 sylwia1302

sylwia1302

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:25

Witam:)mam bardzo podobną sytuacje jaka została opisana na górze.tylko mi pracodawca niestety nie przedłuzył umowy:( pisząc, że mój 3 miesiąc ciązy przypada na 2 połowe stycznia.Poinformowałam lekarza ginekologa ze pierwszy dzień miesiączki jest 8.10.2012r. termin porodu mam na 15.07.2013r. W dniu 18.12.2012 zaniosłam zolnienie lekarskie na którym jest napisane ze jestem w 11 tygodniu ciąży.i mi umowa niestety nie została przedłuzona:( proszę o wytłumaczenie mi, bo mi sie wydaje ze według tych 28 dni będe miała w dniu 31.12.12r. 13 tydzień ciąży rozpoczety, czy myle się..??

#32 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:41

jeśli miałaś umowę do 31.12.2012, to na ten dzień wg zaświadczenia przypadłby 13. tydzień ciąży i umowa powinna zostać przedłużona do dnia porodu. Możesz o to zawalczyć sądownie na podst. art. 57 kp w zw. z art. 177 par. 3

#33 sylwia1302

sylwia1302

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 11:57

Ginekolog mi wpisał na zaświadczeniu dzisiaj ze jest to 12 tydzień ( 3 miesiąc) i teraz to już kompletnie zgłupiałam:(

#34 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5339 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 12:09

Czyli musisz zacząć od ustalenia w którym jesteś tygodniu- 12 na dzień dzisiejszy czy 11 na dzień 18 grudnia.Żeby umowa była przedłużona to na dzień rozwiązania trzeba być w 12 tygodniu ciąży- tak jak pisała doriss

#35 sylwia1302

sylwia1302

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 12:17

Na dzień rozwiązania umowy 31.12.2012 mam na zaświadczeniu ze jestem w 12 tygodniu ciąży ( 3 miesiąc) i to zaświadczenie otrzymałam dzisiaj od swojego ginekologa. A Doriss napisała :jeśli miałaś umowę do 31.12.2012, to na ten dzień wg zaświadczenia przypadłby 13. tydzień ciąży i umowa powinna zostać przedłużona do dnia porodu. Możesz o to zawalczyć sądownie na podst. art. 57 kp w zw. z art. 177 par. 3. Nie mam pojęcia co robić w takiej sytuacji:(((

#36 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 13:24

~Sylweia1302, twoje zaswiadczenia są niespójne, bo gdy na 18.12 miałaś 11. tyd. ciąży, to na dziś nie mógłby to być 12. tydzień, nawet przy ruskim kalendarzu!

#37 sylwia1302

sylwia1302

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 15:20

a co najsmieszniejsze w ksiazeczce ciazy na dzien 4.1.2013r mam wpisany 13 tydzien ciazy mam wrazenie ze biore udzia w serialu typu ...dlaczego ja..

#38 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 15:22

no własnie, musisz wziąć najkorzystniejsze dla ciebie zaświadczenie (np. to z 18.12) i z tym składać wniosek o przywrócenie do pracy

#39 sylwia1302

sylwia1302

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 15:49

Takie zaswiadczenie ma tez moj pracodawca, wiec na nim sie opre poprostu....nikt niestety nie moze mi pomoc..chyba musze isc do sadu pracy..nie mam wyjsciaDołączona grafika

#40 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 15:50

a kto ma to zrobić za ciebie? pomoc uzyskałaś - masz ścieżkę postępowania i podstawy prawne.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa, ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych