Skocz do zawartości

BADANIA LEKARSKIE PILNE

wróć do serwisu Kadry 38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_AGA

Guest_AGA
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 16:12

WITAM!CZY STANOWISKO PRZEDSTAWICIELA HANDLOWEGO WYMAGA BADAŃ TYPU PSYCHOTESTY, OKULISTA, NEUROLOG ITP?PODOBNO KILKA DNI TEMU WESZŁOJAKIEŚ ROZPORZADZENIE REGULUJACE TĄ KWESTIE!? BEDE WDZIECZNA ZA ODP

#2 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 16:16

Należy pracownika skierowac do lekarza sprawujacego nadzór profilaktyczny nad pracownikami, podając opis stanowiska i zagrożenia wystepujace na stanowisku. Lekarz winien okreslic zakres prowadzonych badań , gdyz podpisuje opinie do zatrudnienia wskazując na predyspozycje pracownika.

#3 Guest_AGA

Guest_AGA
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 16:18

NO TAK I WŁASNIE L;ICZYŁAM NA PROFESJONALIZM ALE SIE PRELICZYŁAM:(BO JEDEN LEKARZ STWIERDZIŁ ZE SĄ POTRZEBNE WSZYSTKIE BADANIA A DRUGI PODWARZYŁ TA DECYZJE

#4 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 16:20

To ilu masz lekarzy sprawujacych opieke profilaktyczną? Podpisuje przeciez jednym i jego opinia jest wiążaca , żadna inna.

#5 Guest_Beta

Guest_Beta
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 16:21

Lekarz Medycyy wystawia zaświadczenie o zdolnośic do pracy i on wie na jakie badania musi skierować pracownika

#6 Guest_AGA

Guest_AGA
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 16:22

JEDNEGO ALE SIE ZDARZA ZE PRACOWNIK IDZIE DO INNEGO ZEBY SZYBCIEJ SZŁO BADANIA...MYŚLAŁAM ZE LEKARZ TO LEKARZ I WAZNE SĄ WSZYSTKIE ZAŚWIADCZENIA A NIE TEGO Z KTÓRYM MAMY UMOWE

#7 Guest_kadróweczka

Guest_kadróweczka
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 16:52

Aga, dobrze myślałaś, ale lekarze to tacy sami ludzie jak inni :)) każdy ma swoje zdanie, kążdy odpowiada za swoje wydawanie orzeczeń, i jeden odwali tylko robotę idąc na ilość a drugi będzie formalistą a do tego super szczegółowym i wskaże wszytkie inne badania na podst. których wyda orzeczenie..... a swoją droga, jak ten pracownik miał już orzeczenie od jednego to po co poszedł po orzeczenie do drugiego lekarza ???

#8 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 16:53

Zdawało mi się, że pisałaś, że wychodzisz na spacer?!

#9 Guest_kadróweczka

Guest_kadróweczka
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 17:08

trzymaj sie tematu, a nie smiecisz w kolejnym watku zołzo !!!! najpierw musiałam zrobic kupę :)))

#10 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 17:14

A z twoim przewodem pokarmowym wszystko w porządku? Bo coś długo to trwało?

#11 Guest_kadróweczka

Guest_kadróweczka
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 17:20

przewód pokarmowy jest ok, ale ja mam hemoroidy.... jakbyś tak dotkneła kazdego hemoroidda języczkiem swoim to na pewno wypaliłoby je na wieki wieków.... i trwałoby to duzo krócej :) pomożesz mi ???

#12 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 19:49

Nie stać cię.

#13 Guest_kadróweczka

Guest_kadróweczka
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 00:58

to az taka droga z ciebie....... hmmmmmmmm kobieta ???? nie martw się, ja tylko zartowałam, zbyt wielbie własna dupe żeby tak ja stresowac hahahahaaaaaaaaa

#14 Guest_mmm

Guest_mmm
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 10:03

szanowne Panie szanujcie siebie i innych :-(

#15 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 11:12

Pracodawca obowiazany jest podpisac umowe z lekarzem medycyny pracy który sprawuje profilaktycznę opieke nad jego pracownikami.Opinia lekarska tylko lekarza z którym podpisana jest uowa jest miarodajna dla pracodawcy.Jeżeli postepujecie inaczej ( pracownicy badani sa przez przypadkowych lekarzy z uprawnieniami ) poniesiecie tego konsekwencje w przypadku wizyty u Was PIP, będzie napewno wystapienie a moze skończyć sie mandacikiem , radze uporzadkowac kwestie bo nie warto.

#16 Guest_do em

Guest_do em
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 18:27

cyt. "Opinia lekarska tylko lekarza z którym podpisana jest uowa jest miarodajna dla pracodawcy"co Ty dziewczyno wypisujesz ????? nie twórz nowych teorii !!! nawet jesli pracodawca ma podpisaną umowę na medycyne pracy z wybraną przychodnią, to pracownik może w dowolnym miejscu wykonać badania profilaktyczne wstępne, z tym, że pracodawca nie ma wówczas obowiązku zwracac mu kosztów, ponieważ udostępnił mu bezpłatne badania w placówce, z którą współpracuje;w związku z powyższym pracownik sam decyduje gdzie wykonuje badania profilaktyczne, a przychodnia którą proponuje pracodawca jest jedynie alternatywą dla niego, a co za tykm idzie w dalszej kolejności - orzeczenie lekarza medycyny z innej przychodni jest tak samo honorowane jak z przychodni z którą masz podpisana umowe o współpracy !

#17 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 21:53

Zanim -em- zarzucisz "tworzenie nowych teorii" (jest to bardzo kompetentna osoba) należy zapoznać się USTAWĄ z dnia 27 czerwca 1997 r.o służbie medycyny pracy (Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 125 poz. 1317 ). Czy Ty jesteś kadrowcem? mam wątpliwości, po tym co napisałeś/aś. Jak zapoznasz się z ww ustawą, wtedy nie będziesz pisać takich bzdur.

#18 Guest_do mm

Guest_do mm
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 22:22

nie wiem czy jestes nią czy nim, ale dobra istoto, zanim powołasz się na przepis którego nie rozumiesz to lepiej nic nie mów;jestem zastepcą naczelnika oddziału NFZ i cieszy mnie Wasza wiedza, ale martwi brak umiejętności interpretacji przepisów korelujących z wcześniejszymi wytycznymi; mniejsza z tym, Wasza sprawa i Wasz problem, tylko jak widzę wciskanie ciemnoty innym i to przez niby "autorytety" to nie mogę milczeć;zapamietaj sobie jedno, żadna ustawa nie ma prawa podważać autorytet, w tym wypadku lekarskich, a zgodnie z wymogami artykularnymi (i konstytucja również) pacjent ma prawo wyboru lekarza i ze znanych tylko sobie powodów może nie zgodzić się na przeprowadzenie badania przez konkretnego lekarza (w tym wypadku konkretnym lekarzem jest specjalista z którym podpisaliscie umowę, przy założeniu że jeden specjalista medycyny pracy wystepuje w waszym ZOZie), wniosek z tego taki, że ustawa nie ogranicza uprawnień pracowników jako pacjentów, ani tez lekarzy jako fachowców, tylko głównym jej przesłaniem jest wymóg podpisania z wybranym ZOZEM umowy gwarantującej pracownikom dostępność opieki medycznej w wyznaczonym miejscu;forum obserwuję od dawna ze względów zawodowych (jakich? nie zdradzę) i coraz bardziej skłaniam sie do mysli,że tego typu fora powinny byc moderowane przez specjalistów w danej dziedzinie, bo własnie brak umiejętności interpretowania aktów prawnych wprowadza ludzi w błą, za który później gorzko inni płacą. nie mam tu na myśli tego, iż Ty kogoś wprowadziłeś/wprowdziłaś w błąd celowo, no ale to co piszesz jest niczym innym jak niedźwiedzia przysługą, więc czasami odpuśćcie sobie kumoterswo i sami zapytajcie, bo niepewność to nie grzech, wręcz przeciwnie, zyczę wszytkim powodzenia w tej ciężkiej pracy jaka wykonujecie, do widzenia.

#19 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 22:36

Nie podszywam się pod żadnym innym nickiem, w przeciwieństwie do innych osób. Teraz już wiem, dlaczego służba zdrowia tak "kuleje"- mamy właśnie takie osoby zatrudnione na nieodpowiednich stanowiskach, które interpretują prawo tak jak chcą i jest im wygodnie. Na tym forum, to już była : minister, podsekretarz stanu, dyrektor personalny i dzisiaj naczelnik NFZ. Fajny przekrój. Wracając do meritum sprawy, to radzę przeczytać i zinterpretować przepis, który jest bardzo jasny i przejrzysty i naprawdę niepotrzebne są dalsze wywody na temat pracy innych osób a zająć się dokształacaniem na swoim odcinku pracy. Zgodnie z art. 12 ustawy o służbie medycyny pracy do obowiązku pracodawcy należy podpisanie umowy o pełnienie opieki profilaktycznej z podstawową jednostką medycyny pracy, wystawienie skierowania, zawierającego pełną informację o czynnikach szkodliwych na stanowisku pracy danego pracownika wraz z aktualnymi wynikami ich pomiarów oraz dane o czynnikach uciążliwych.Pracodawca ma też obowiązek umożliwić lekarzowi przeprowadzenie okresowych wizytacji stanowiska pracy.RADA :nie obserwuj.

#20 Guest_mm do NACZELNIKA

Guest_mm do NACZELNIKA
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 22:46

A to na koniec do poduszki (warto wiedzieć Pani NACZELNIK)Z Prawa Pracy - Komentarz"Współpraca z jednostką medycyny pracy – dobrze zabezpiecz interesy swojej firmyObowiązkiem każdego pracodawcy jest zawarcie umowy z jednostką służby medycyny pracy. Zadaniem takiej jednostki jest m. in. przeprowadzanie badań wstępnych, okresowych i kontrolnych. Oprócz tego możesz uzgodnić wykonywanie przez nią dodatkowych usług na rzecz Twoich pracowników. Przeczytaj ten tekst zanim podpiszesz umowę.Wybierasz firmę – sprawdź nie tylko cenę usługJest wiele okoliczności, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze jednostki służby medycyny pracy. Większość pracodawców, jako główne kryterium wyboru podaje cenę usług. Warto jednak, oprócz ceny, zwrócić uwagę także na:dostępność usług medycznych (liczba lekarzy, ilość placówek na terenie miasta a także całego kraju), szybkość i jakość przeprowadzania badań lekarskich, zakres dodatkowych usług proponowanych w ramach umowy. Niektórzy pracodawcy, jako ważny argument podają ponadto łatwy dojazd do placówki, oraz inne kwestie komunikacyjne (np. bezpłatny parking).Najważniejsze zadania jednostki wobec Twojej firmy: wykonywanie badań pracowników: profilaktycznych (badania wstępne, okresowe i kontrolne) oraz innych (np. badania sanitarno-epidemilologiczne, psychologiczne itp.), zapewnienie uczestnictwa lekarza sprawującego opiekę zdrowotną nad pracownikami w komisji bhp; przeprowadzanie analiz stanu zdrowia pracowników (a zwłaszcza przyczyn występowania chorób zawodowych i wypadków przy pracy); rozpoznawanie i ocena ryzyka zawodowego oraz czynników szkodliwych w środowisku pracy i informowanie o nich. Sprawdź, czy w umowie z jednostką służby medycyny pracy są zapisane wszystkie istotne elementy:wskazanie stron umowy (pracodawca i jednostka) oraz osób objętych świadczeniami z tytułu umowy (pracownicy), zakres opieki zdrowotnej, warunki i sposób udzielania świadczeń zdrowotnych, sposób kontrolowania przez Ciebie postanowień umowy, Twoje obowiązki w zakresie zapewnienia jednostce medycyny pracy dostępu do niezbędnych informacji o warunkach pracy w zakładzie (np. wyniki pomiarów czynników szkodliwych), wysokość należności za usługi medyczne, sposób jej ustalania, terminy płatności oraz tryb rozliczeń finansowych (z reguły możesz wybrać jeden spośród dwóch rodzajów płatności – rozliczenie wg przedstawionych faktur opartych na cenach badań zawartych w cenniku lub zawarcie umowy ryczałtowej wg indywidualnie określonych cen), okres, na który ta umowa jest zawarta, dopuszczalność zlecenia przez jednostkę podmiotom trzecim niektórych obowiązków wynikających z umowy (np. badań diagnostycznych), sposób rozwiązania umowy za wypowiedzeniem i przypadki gdy można rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym, tryb rozstrzygania sporów związanych z realizacją i umowy. Umowa bezterminowa lub terminowaUmowę o świadczenie usług musisz zawrzeć na okres nie krótszy niż rok. Ze sprawdzoną firmą możesz podpisać umowę bezterminową. Nie zapomnij jednak przewidzieć możliwości wypowiedzenia umowy (okres wypowiedzenia może być dowolny np. 1-miesięczny) Podstawa prawnaart. 6, art. 12 ustawy z 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy – tekst jednolity - Dz. U. z 2004 r., nr 125, poz. 1317, ze zm., § 6 rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 30 maja 1996 r., tekst jednolity – Dz. U. nr 69, poz. 332, ze zm., art. 16 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, tekst jednolity – Dz. U. z 2000 r., nr 54, poz. 654, art. 23 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, tekst jednolity – Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176, ze zm., art. 229 § 1 - 4, art. 283 § 1 kp " I to na na dziś wszystko- pozdrawiam pracownik UM.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych