Skocz do zawartości

Kontrola pracowników

wróć do serwisu Kadry 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_M.

Guest_M.
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2012 - 09:41

Witam,Mam pytanie, może któraś z Was się orientuje, choć nie jest to ściśle związane z kadrami. W naszej firmie pracownicy wchodzą do pracy przez ochronę, ochrona ma polecenie kontroli pracowników- torebek, reklamówek itd. wczoraj mieliśmy sytuacje, że jedna z pracownic nie wyraziła zgody na otwarcie torebki mówiąc, że ochrona nie ma do tego prawa. Jak to wygląda w rzeczywistości? Naprawdę nie mamy prawa kontroli?Z góry dziękuję za odpowiedzi.

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 07 grudzień 2012 - 09:51

Pracodawca może przeszukac torebkę, ale pod pewnymi warunkami. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 13 kwietnia 1972 r. (sygn. akt IPR 153/72, OSNC 1972/10/184), że stosowane szeroko w ramach przepisów regulaminów prawa pracy lub ustalonych zwyczajów przeszukiwanie członków załogi w celu zapobiegania wynoszenia należącego do pracodawcy mienia jest zgodne z prawem i nie narusza dóbr osobistych pracowników (art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego) wówczas, gdy pracownicy zostali uprzedzeni o możliwości zastosowania tego rodzaju kontroli.

#3 Guest_M.

Guest_M.
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2012 - 16:55

Dziękuję. Piszesz o wynoszeniu, czy tak samo ma się to do wejścia? Chodzi o wnoszenie, dokładnie chodzi mi o alkohol, ponieważ ostatnio mieliśmy sytuację, że pracownik wniósl alkohol do pracy, i szefostwo kazało sprawdzać pracowników również na wejściu.

#4 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 17:03

zasada działa w obie strony, tzn. jesli powołując się na przepisy BHP uprzedzicie pracowników o możliwości ptzrprowadzania kontroli po katem wnoszenia alkoholu, to mozecie dokonywać sprawdzenia

#5 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 23:33

Pracownicy muszą wiedzieć o kontrolach. U mnie każdy samochód służbowy ma lokalizator z http://monitoring-gps.net/ i wszyscy o tym wiedzą. A ja dzięki temu wiem czy pracownicy jeżdżą do klientów i czy nie kradną paliwa

sugerujesz założenie lokalizatorów do toreb pracowników?

#6 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 12 styczeń 2014 - 11:49

Kolega antol tylko reklamował system - takie posty należy wyrzucać. Kontrola może odbywać się zarówno przy wejściu na teren zakładu pracy jak i przy wyjściu. Jeżeli pracownicy są o tej formie poinformowani wcześniej to niestety obowiązani są poddać się kontroli. Wszystko zależy od zakładu pracy. Bardzo często ma to swoje uzasadnienie z uwagi na charakter działalności wykonywanej przez pracodawcę.

#7 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 05 październik 2016 - 19:48

Pracodawca może wprowadzić takie systemy kontroli dostępu, ale nie może nikogo przeszukiwać, bo to wbrew prawu. Dobrze jest jednak połączyć brami z kontrolą czasu pracy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

#8 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 276 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 00:58

Pracuję jako spedytor i mój szef kontroluje pracę kierowców za pomocą system GPS. Ja również mam dużo lepszą pracę dzięki temu, ponieważ system ma wszystko gotowe do wydrukowania: raporty, karty kierowców itd. Ja w zasadzie znaczną część pracy mam już gotową. Korzystamy z usług firmy Transmobil i bardzo to rozwiązanie chwalimy.

#9 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 20:37

Forumowicz84 brawo!

Chociaż jeden rozumie, że lokalizatory GPS to nie tylko kontrola, ale takze pomoc dla kierowców. U nas szefostwo zainwestowało jeszcze w gantotal czyli lokalizator gps + radiowy. (Fajna opcja - https://www.gannet.p...wania-gantotal/) tak czasami jest strach zostawić naczepę na jakimś parkingu i iść do hotelu, a teraz większosć kierowców z tym problemu nie ma, raz udało sie nawet znaleźć samochód - więc system się przydał i w zasadzie zwrócił na kilka lat w przód :-)

#10 JanDawko

JanDawko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 03 kwiecień 2018 - 03:13

Wiadomo, można się na kontrolę nie zgodzić, ale wtedy nie wejdziemy do zakładu.

Odpowiedzią na zapotrzebowania fryzjerów jest https://www.fryzomania.pl/ hurtownia fryzjerska z zasadami!

#11 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 14:48

Pracownik musi być o tym poinformowany - mam na myśli lokalizatory w samochodach. Co do kontroli torebek, to chyba ochrona nie ma prawa.

#12 pawlik288

pawlik288

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 10:52

Jakbyś szukał np. rozwiązań z zakresu monitorowania GPS to sprawdź ten artykuł, bardzo ciekawy http://navi-gps.pl/g...or-dla-dziecka/

#13 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 388 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 10:31

Jeżeli chodzi o transport to moim zdaniem taka kontrola jest koniecznością, ale bardziej tutaj jednak chodzi o samochód, ponieważ takie rozwiązanie jak Flotman umożliwia dokładna lokalizację GPS, do tego kontrolę nad paliwem, czy nieautoryzowanymi otwarciami strefy załadunkowej i próbami kradzieży. 

#14 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:40

Nie od dziś wiadomo, że takie rozwiązania stosuje się w przypadku flot.

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#15 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 marzec 2019 - 13:45

Kontrole pracowników to normalna rzecz i trzeba to robić, inaczej wdałaby się samowolka, albo jakieś problemy.

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#16 Wbeatka

Wbeatka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 kwiecień 2019 - 09:36

Jak się ma firmę z 4 pracownikami to można odpuścić kontrolę ale jak się ma pracowników 20 czy więcej nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. 

https://amarantowestudio.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych