Skocz do zawartości

Zdjęcie

konsekwencje podjęcia pracy na l4

zus

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ogrodowa

ogrodowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 grudzień 2012 - 19:57

Witam, 15 września zakończyła mi sie umOwa o pracę u ostatniego pracodwacy. od 10 września przebywałam na L4, i od 15 wrzesnia zasiłek chorobowy otrzymuję od ZUS. Ostatnie zwolnienie lekarskie otrzymałam od 6 listopada do 4 grudnia. za ten okres ZUS wypłacił mi już zasiłek. w dniu 3 grudnia przyjełam ofertę pracy , i z tym dniem podpisałam umowę o pracę z nowym pracodawcą. tego samego dnia rano poinformowałam telefonicznie zus o tym fakcie, z rozmowy sporządzaona została notatka( tak mnie poinformowała pracownica zus) poprosiła jednak o wysłanie tej informacji na piśmie.dodam,że okres za który przepada świadczenie, to poczatek nowego miesiąca, cały listopad przebywałam na L4 w domu zgodnie z zaleceniem.ii tu mam pytanie- czy w związku z faktem,że zus dostał tę informację ode mnie dnia 3 grudnia o 8 rano , czyli teoretycznie przed podjęciem przeze mnie zatrudnienia w nowym miejcu może spowodowac ,że nie zostanie mi cofnięte świadczenie za cały okres przybywania na zwolnieniu? czy mogę liczyć na to,że do zwrotu będę miała tlyko tę część zasiłku dotyczących dwóch ostatnich dni zwolnienia, czy też będę musiała zwrócić całą kwotę z tytułu ostaniego l4? bardzo proszę o odpowiedz!!czy jeśli nie wyślę tego pisma, to zus ma możliwosć sprawdzenia,że podjęcie pracy faktycznie miało miesjce w trakcie trwania L4? czy jest szansa, aby zus potrącił mi tylko za te 2 dni czy odbiorą mi cały zasiłek? proszę o pomoc!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych