Skocz do zawartości

Gdzie szukać pracowników z białorusu, u...

wróć do serwisu Kadry 42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_DODI

Guest_DODI
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 21:08

Jesteśmy firmą produkcyjno/budowlaną i mamy problem z pracownikami (głównie sezonowymi). Zinteresowaliśmy się zatrudnieniem pracowników z białorusu, ukrainy czy rosji ale gdzie ich szukać?? Może ktoś może mi doradzic, podzielić sie doświadczeniami..

#2 Guest_mkrs

Guest_mkrs
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 21:12

doswiadczenia sa złe, musisz miec z urzedu pracy papier ze na to stanowisko nie ma pracowników polskich, potem uzyskujesz pozwoleni na prace czsoawa dla nich, musisz miec zsw. z zus, us o nie zaleganiu aktualne wpisy nip regon.zasw. z banku jak to wszatko masz to zawierasz umowe o prace a pip sprawdza czy maja dobre warunki pracy, zakwaterowanie i inne a potem to tylko mówie nigdy wiecej ...............

#3 Guest_DODI

Guest_DODI
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 22:04

hmmm... z tego co wiem to pracownicy z tych krajów mogą bez pozwolenia pracować u nas 6 miesięcy... i żadnych formalności oprócz poinformowania UP o zatrudnieniu takiej osoby...

#4 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 22:40

Od 20 lipca 2007 r. zmieniły się przepisy dotyczące zatrudniania obcokrajowców z państw zza wschodniej granicy Polski. Dotyczy to Białorusi, Ukrainy i Rosji, czyli krajów nienależących do UE. Pracownicy z tych krajów mogą wykonywać pracę w Polsce przez okres 3 miesięcy bez zezwolenia na pracę. Dotyczy to wszystkich branż. Wcześniej cudzoziemcy ze Wschodu mogli wykonywać pracę bez zezwolenia jedynie w rolnictwie.

#5 Guest_DODI

Guest_DODI
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 22:54

od 1 lutego przez 6 miesięcy - ale gdzie ich szukać?

#6 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 27 marzec 2008 - 22:59

Nie wiedziałam, że zmieniły się przepisy. A gdzie szukac? może PUP albo WUP

#7 Guest_sen

Guest_sen
  • Goście

Napisano 28 marzec 2008 - 09:42

Obecnie 6 m-cy. Poszukaj przez nasze pośredniaki. W ichniejszej prasie pokazują się ogłoszenia nawet po polsku, więc musiałabyś sięgnąc po ich gazety lub na portlae internetowe. Spróbuj:www.rabota. uawww.job.ukr.netwww.rabotaplushh.com.uaNie wiem, czy wszystkie strony są aktualne.Powodzenia PS. Z moich informacji wynika, że na czarnym rynku w wawie Ukraińcy żądają 10 zł/h.

#8 Guest_yytu

Guest_yytu
  • Goście

Napisano 30 marzec 2008 - 20:34

witam ! mam małą firme budowlaną ile musi zarobić pracownik ze wschodu i jak go znależć ?

#9 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 30 marzec 2008 - 20:38

Najmniej- minimalne wynagrodzenie, jak go znaleźc- PUP, ogłoszenia w prasie, etc.

#10 Guest_Monika Wójcik

Guest_Monika Wójcik
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2008 - 13:32

Agencja doradztwa personalnego Gawo oferuje usługi w zakresie doboru pracowników z Ukrainy. www.gawo.pl; monika@gawo.pl

#11 Guest_Gierman

Guest_Gierman
  • Goście

Napisano 26 październik 2014 - 18:04

Witam, pomogę w znalezieniu osób do pracy z Ukrainy. Cała polska, brak opłat od pracodawcy. Więcej info pod mailem: z.ukrainy@wp.pl

#12 Guest_Julita

Guest_Julita
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2016 - 17:47

Podbijam temat, szukam kogoś kto załatwi pracowników z Ukrainy. fantazje1@wp.pl

#13 Guest_lucasss

Guest_lucasss
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 08:33

Jak samodzielnie prowadziłem rekrutację pracowników to miałem ogromną rotację. Praktycznie non stop ludzie przychodzili i odchodzili. Nie miałem już na to nerwów i skorzystałem z agencji pracy tymczasowej worksol.pl. Teraz płacę abonament, a oni w zamian dbają o optymalizację zasobów roboczych. Wywiązują się z obowiązków terminowo i szczerze mówiąc nawet z Ukraińców korzystam (dwóch na stałe jest, bo agencja pomogła załatwić karty pobytu, a nawet jednego Ukraińca ochroniła przed deportacją, bo wystąpił drobny kłopot w trakcie współpracy). Kultura pracy Ukraińców bardzo mi się podoba. Doceniają pracę i się wywiązują z obowiązków. Agencja Worksol wiem, że ma przede wszystkim ogromną bazę kontaktów na Ukrainie, rozumie też kwestie formalne związane z legalizacją pobytu. Samodzielne zatrudnianie cudzoziemców nie ma sensu. Lepiej wybrać ich ofertę. Mówię z doświadczenia. Dobra opcja ten leasing pracowniczy. Można robić swoje i nie martwić się o kadrę.

#14 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 14:38

Potwierdzam relację przedmówcy, ja także próbowałem samodzielnie szukać Ukraińców do pracy, ale to było zbyt pracochłonne. Znalazłem stronę www.polskaagencjapracy.com.pl i skorzystałem z ich usług. Szybko, sprawnie. Pomimo, że dwaj pracownicy się nie sprawdzili, to otrzymaliśmy natychmiast zastępstwo bez dodatkowych opłat, w ramach gwarancji. Ogólnie byłem bardzo zadowolony, choć inżyniera do nadzoru ciągłości ruchu nie potrafili zrekrutować w wyznaczonym terminie.

#15 Guest_lucasss

Guest_lucasss
  • Goście

Napisano 09 maj 2016 - 08:52

Prowadzę duży biznes produkcyjny, który dostaje też sporo zleceń zagranicznych o charakterze krótkoterminowym. W takim przypadku potrzebuję kilkunastu pracowników tymczasowych. Zatrudniam ich od ponad dwóch lat przez agencję worksol.pl. Daję im pieniądze, a oni na siebie biorą odpowiedzialność za zatrudnienie, legalizację pobytu cudzoziemców i inne formalności. Żaden pracownik nigdy mi się nie skarżył na wielkość wynagrodzenia czy terminowość wpłat. Na potrzeby kadrowe reakcja niezwykle szybka.

#16 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 06:12

Firma Eurojobs.info specjalizuje się w pomocy przy pozyskaniu wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy na stanowiska pracy jak: spawacz, ślusarz, elektryk, hydraulik, pracownik fizyczny (produkcja, magazyn) oraz wielu innych.

Szukamy i podejmujemy współprace tylko z fachowcami w swojej branży.

Proponujemy 2 warianty współpracy:
Consulting pracowniczy - agencja pracy przejmuje obowiązki rekrutacyjne (wyszukiwanie kandydatów, selekcja CV, itp), za które jednorazowo pobiera opłatę po okresie próbnym. Pracownik natomiast jest zatrudniony w firmie klienta i to on sprawuje nad nim nadzór.

Leasing pracowniczy- wypożyczenie pracowników zatrudnionych w agencji pracy do wykonywania pracy na rzecz klienta. Sprawy związane z legalizacją pobytu, prowadzenie kadrowe, szkolenie BHP oraz inne obowiązki są po stronie agencji pracy.

W związku z zakwaterowaniem pracowników, ten rodzaj współpracy jest możliwy tylko na terenie Krakowa i okolic.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat współpracy, serdecznie zapraszamy do wizyty naszej strony oraz kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Eurojobs.info - bo biznes tworzą ludzie.
Telefon:
537 958 698

#17 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 15:51

http://www.aterima.pl/- tutaj się zgłoście. Ta firma prowadzi leasing pracowniczy , sami nie musimy się niczym przejmować, agencja zajmie się wszystkim za was. 

#18 Guest_UKRAINA

Guest_UKRAINA
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 19:01

Zapraszam do kontaktu z profesjonalną agencją pracy dostarczającą wykwalifikowanych pracowników na teren całej Polski z Ukrainy. Bliższe dane:Elżbieta tel. 609 185 833              kontakt: ksiegowosc.ukraina@gmail.com 

#19 Guest_bertss

Guest_bertss
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 12:46

Posiadam już obywatelstwo polskie, a wszystkie sprawy wizowe załatwiała za mnie agencja worksol.pl i to od bardzo dawna. Mogłem się za ich pośrednictwem rozliczyć z US, do tego wspierali mnie przy wybieraniu lekarza rodzinnego. Ja pochodzę z Ukrainy i wiem, że agencja bardzo specjalizuje się na tym rynku i mógłbym ją polecić każdemu cudzoziemcowi, który nie zna się na formalnościach zatrudnienia w Polsce. Wystarczy zgłosić do nich po prostu podobną chęć, a oni już wszystko wytłumaczą i zadbają o tzw. papierkową robotę. Mam nadzieję, że mój komentarz okaże się komuś pomocny.

#20 Guest_gimbarss

Guest_gimbarss
  • Goście

Napisano 02 listopad 2016 - 10:36

Sporo hostess z Ukrainy (piękne dziewczyny) zatrudniłem przez worksol.pl. Rozliczenie za konkretne godziny pracy, duża elastyczność. Do tego agencja zadbała o zakwaterowanie dziewczyn i za formalności wizowe. Fajna współpraca i na pewno skorzystałbym drugi raz, gdyby była taka potrzeba.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych