Skocz do zawartości

zbieg egzekucji

wróć do serwisu Kadry 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 26 listopad 2012 - 13:02

Witammam zajęcie komornicze i dokonuję potrąceń z wynagrodzenia ,teraz dostałam dla tego samego pracownika zajęcie od innego komornika czo powinnam zrobić jaką informację napisac w pismach do obu komorników proszę oi pomoc pierwszy raz mam z tym do czynienia

#2 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 26 listopad 2012 - 13:10

Piszesz do tego drugiego komornika, że potwierdzasz odbiór tytułu wykonawczego nr xxxxxxxxxxxxxxxx - pana xxxxxxxxx PESEL xxx, zam. xxxxxx. I dalej: jednocześnie zawiadamiamy, że w dniu xxxx wpłynęło zajęcie na w/w osobę z xxxxx nr xxxxxxx. Wobec tego Państwa zajęcie będzie realizowane w następnej kolejności.

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5377 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 13:13

Jest to zbieg zajęć, więc informujesz o tym fakcie obu komorników podając sygnatury akt oraz daty zajęć. Oni zdecydują, który komornik będzie prowadził obie egzekucje. Ty potrącasz i do czasu otrzymania decyzji nigdzie nie przesyłasz pieniążków tylko je deponujesz

#4 KSU

KSU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 12:46

Dorota, na jakiej podstawie prawnej, posiadając tytuł wykonawczy wstrzymujesz przekazywanie potrąceń na konto komornika i tym bardziej robisz depozyt

#5 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 14:01

Hmmm, może na podstawie art 773 kpc Dołączona grafika

#6 KSU

KSU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 14:01

Zawiadamiasz komorników o zbiegu egzekucji i czekasz na piemne rozstrzygnięcie tej kwesti przez komorników. W tym czasie realizujesz dalej pierwszy otrzymany tytuł wykonawczy.Art.882 par.1 pkt.3 i art.882 par.2 KPC

#7 KSU

KSU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 14:08

Art.773 i dalsze części III działu I kpc dotyczą organów egzekucyjnych, ich właściwości i postępowania w ogólności - nie są tutaj wymienieni pracodawcy

#8 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 27 listopad 2012 - 14:30

podobna dyskusja odbyła się zaledwie kilka dni temu. Mnie KSU przekonał, poczytałam odp. przepisy. Nawet dotarłam do potwierdzających to opinii prawników, to chyba tak jest:-)
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#9 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 14:32

ja zawsze piszę do obu kancelarii, zawiadamiam ich o ustanowieniu depozytu i szczerze mówiąc żadna z kancelarii na terenie całego kraju mi tego nigdy niezakwestionowała Rozstrzygnięcia i pisma o przejęciu egzekucji otrzymuję równiez bardzo sprawnie, dwa-trzy tygodnie to góra.

#10 KSU

KSU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 15:03

Dwa lata temu postąpiłbym w identyczny sposób jak ida. Dobrze że znajomy pracownik urzędu kontroli skarbowej "oświecił" mnie w tym temacie.
Art.881 par.2 KPC zdanie pierwsze :
"Komornik zawiadamia dłużnika, że do wysokości egzekwowanego świadczenia i aż do pelnego pokrycia długu nie wolno mu odbierać wynagrodzenia poza częścią wolną od zajęcia ani rozporządzać nim w żaden inny sposób."
Tworzenie depozyu bez bez pisemnej decyzji komornika jest samowolnym wstrzymaniem wypłaty w części zajętej, co jest naruszeniem ochrony wynagrodzenia za pracę.

#11 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 15:25

ależ on nie rozporzadza tym wynagrodzeniem ,ani tym bardziej go nie odbiera,bo przecież nie oglada go na oczy. Ono jest wpłacane na konto komornika ,po przekazaniu wszystkich akt do jednej kancelarii. Najczęsciej jest to pierwszy komornik, choć nie zawsze, miałam sytuację, że pierwszy przekazał sprawę kolejnemu,mieszczącemu się w miejscowości, w której zamieszkiwał dłużnik.

#12 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 27 listopad 2012 - 15:28

~KSU odniósł sie do wpisu Doroty, post nr 3
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#13 teuda

teuda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 11:01

Drogie koleżanki,mam zbieg egzekucji u pracownika. Wysłałam pisma informujące do obu komorników.16.10.2012 otrzymałam odpowiedź od jednego z nich że jest on właściwym do prowadzenia egzekucji powołując się na art. 773par 2kpc a dzis otrzymałam pismo od drugiego, który powołuje sie na ten sam artykuł i pisze że to on jest właściwym do prowadzenia łącznej egzekucji. Co ma zrobic w takiej sytuacji?

#14 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 11:52

zadzwonić do obu kancelarii i dodatkowo napisać prosbę o wyjasnienie

#15 teuda

teuda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 12:17

no własnie dodzwonic sie nie mogę - albo zajęte albo nikt nie odbiera.Napisalam pismo z prośbą o wyjasnienie.Ale dalej mam potrącać i przesyłac do pierwszego z nich.

#16 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 12:22

ja bym na razie tak zrobiła

#17 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 12:32

popieram stanowisko ~idy - też w takim przypadku przesyłałabym potrącane kwoty na konto pierwszego komornika...

#18 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 21 październik 2019 - 14:18

Witam, a jakie dane podaję przy informacji do komorników o zbiegu egzekucji?

Zawiadamiasz komorników o zbiegu egzekucji i czekasz na piemne rozstrzygnięcie tej kwesti przez komorników. W tym czasie realizujesz dalej pierwszy otrzymany tytuł wykonawczy.Art.882 par.1 pkt.3 i art.882 par.2 KPC

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych