Skocz do zawartości

zajęcie komornicze z funduszu

komornik fundusz

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 26 listopad 2012 - 08:23

Witam. Mam następujące pytanie - Komornik sądowy na zajęciach przesłanych do zakładu, od jakiegoś czasu w treści zajęcie dopisuje, że zajmuje wynagrodzenie itd jak również "związanego ze stosunkiem pracy udziału w funduszu zakładowym oraz wszelkich innych funduszach pozostających w związku ze stosunkiem pracy".....? Czy to oznacza, że te zajęcia dotyczą również świadczeń np "świątecznych" z ZFŚS? Interpretacji jest wiele, ale czy ktoś zna stosowną i bezsprzeczną wykładnie?

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 26 listopad 2012 - 10:50

firma.egospodarka.pl/80023,Potracenia-egzekucyjne-ze-swiadczen-socjalnych,1,47,1.html
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 26 listopad 2012 - 11:35

a tu jest artykuł, że się z socjalu nie pobiera - podpowiada.*********/6,346,2861,146607,potracenia-ze-swiadczen-socjalnych.html

#4 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 11:40

no własnie, dyskusja nt. temat odbyła się również w ub. tygodniu, orzeczenie SN jest starsze, niż interpretacje MPiPS i nadal nie ma jednoznacznej opinii, co z tym fantem zrobić. ja się przychylam do interpretacji, że świadczenia z funduszu są pomocą w sytuacjach "podbramkowych", więc nie zabierać, ale...
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 11:45

Ja potrącam.
Orzeczenie SN to orzeczenie sądu, natomiast w Stanowisku Departamentu Prawa Pracy w MPiPS z 21 czerwca 2011 w sprawie możliwości prowadzenia egzekucji komorniczej lub administracyjnej ze świadczeń zfśs jest na końcu dopisek :"Departament Prawa Pracy MPiPS informuje, że nie jest uprawniony do wydawania powszechnie obowiązującej wykładni przepisów ustaw. W związku z tym poglądy prawne Departamentu nie są wiążące dla stron stosunku pracy, sądów i inspektorów pracy.

#6 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 11:47

dlatego czekam na nowe orzeczenie SN. Już czas najwyższy, aby nie stosować dwóch róznych interpretacji

#7 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 26 listopad 2012 - 11:48

ja podobnie jak Doriss, też nie zabieram z ZFŚS i ostatnio jak byłem na kursie też wykładowca sie ku temu skłaniał...

#8 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 26 listopad 2012 - 13:36

A ja jestem wredna zołza i zabieram świadczenie z funduszu w całości :) (w zasadzie nie jest to wynikiem złośliwości ale braku jednoznacznych przepisów, dopóki nie pojawily się różne stanowiska, m. in. departamentu MPiPS kwoty z ZFŚS podlegały w całości egzekucji, teraz nam tylko bałaganu narobili).

#9 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 13:43

U nas także radca prawny polecał zabieranie z funduszy, a zważywszy, że za zajęcie funduszu pretensje może mieć tylko pracownik, a za niezajęcie komornik, to wolę zajmować.

#10 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 08:06

ponieważ w najbliższym czasie znów trzeba będzie stanąć przed dylematem - potrącać czy nie potrącać z funduszu socj. - postanowiłam zapytać u źródeł...

-> na pierwszy "ogień" poszedł komornik - gdzie główna księgowa z którą mnie połączono stwierdziła, że oni się w tej kwestii nie wypowiadają - i odesłała mnie do Inspektoratu Pracy,

-> w Inspektoracie Pracy - pani z obsługi prawnej była mocno zdziwiona że w ogóle istnieją dwa odmienne stanowiska (?!?), zapytałam mnie czy oni sami (czyli PIP) też zajmowali jakieś stanowisko Dołączona grafika (przecież to ja chciałam usłyszeć to od niej Dołączona grafika ), po czym - gdy "zreferowałam jej po krótce" te stanowiska - stwierdziła, że nie będzie się jednoznacznie wypowiadać... aczkolwiek bardziej skłaniała by się ku ważności stanowiska SN niż Departamentu Prawa Pracy...

reasumując - chyba jednak lepiej potrącać... mimo, iż chciałoby się spojrzeć bardziej przychylnym okiem na tych bidaków którzy się w zajęcia komornicze wplątali - i dać im te pieniążki... Dołączona grafika przynajmniej szybciej spłacą zadłużenie (choć ja mam takiego jednego, który na pewno nie spłaci długów do końca życia - chyba że wygra w totka jakąś sporą sumkę... Dołączona grafika )

(może komuś się przyda ta inf.) Dołączona grafika
pozdrawiam Dołączona grafika

#11 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 09:20

no własnie, dyskusja nt. temat odbyła się również w ub. tygodniu, orzeczenie SN jest starsze, niż interpretacje MPiPS i nadal nie ma jednoznacznej opinii, co z tym fantem zrobić. ja się przychylam do interpretacji, że świadczenia z funduszu są pomocą w sytuacjach "podbramkowych", więc nie zabierać, ale...

To najbardziej głupi argument jaki udało mi się przeczytaćDołączona grafika jakie znaczenie maja daty interpretacji z dwóch różnych źródeł ???? a do tego asekuranctwo MPiPS zawarte po ich "rewelacjach" daje już odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komornik, fundusz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy