Skocz do zawartości

VAT w Fa korygującej

kotekta vat faktura

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Olga007

Guest_Olga007
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 20:16

Hej, mam pytanie bo: wystawiłam Fa VAT we wrześniu, normalnie odliczyłam VAT i policzyłam podatek dochodowy i w październiku okazało się że Fa była wystawiona za złego kontrahenta. Wystawiłam w październiku Fa korygującą całą wartość do powyższej faktury i wystawiłam nową na poprawną firmę. I co w tej sytuacji z Vatem? odliczam go w tym październiku o wartość z korekty i płacę znów za tą październikową FA poprawioną? a co z podstawą do podatku dochodowego? Czy do Fa korygujących jest konieczny Rejest sprzedaży korygujący?

#2 Guest_natii

Guest_natii
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 22:39

jeśli jestes vatowcem musisz prowadzić ewidencje VAT sprzedaży i zakupu - ujmujesz w nich: fv, fv korekty, fv zaliczki itd

tak naprawdę po zaksięgowaniu października wyjdziesz na tzw zero,
musisz zdjąć korektą, i wystawić na prawidłową firmę, nie jest to specjalnie skomplikowana sytuacja
firma pierwsza ci się wyzeruje Dołączona grafika

podatek dochodowy będzie poprawniy również po tej operacji, podatek dochodowy i VAT masz odprowadzony we wrzesniu, a to co robisz ze tak powiem to czystko kosmetyczny zabieg Dołączona grafika

#3 Guest_Olga007

Guest_Olga007
  • Goście

Napisano 22 listopad 2012 - 20:35

Natii dziękuje bardzo za odpowiedź Dołączona grafika już poprawiłam i mogę spać spokojnie hehe

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kotekta, vat, faktura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych