Skocz do zawartości

Zakup pieczątek

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kina

Guest_Kina
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 10:31

Witam wszystkich. Proszę o podpowiedź w jaki sposób ksiegujecie zakup pieczątek ?? Jako usługi obce, czy zużycie materiałów. Pytam ponieważ spotkałam się z różnymi opiniami. W jaki sposób Wy to ujmujecie??

#2 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 10:43

material, ze wzgledu na niska cene

#3 Mirasek

Mirasek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 21 listopad 2012 - 10:47

Ja też księguję - zużycie materiałów... biurowych Dołączona grafika

#4 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 11:54

Jesli pieczatkę daję do wykonania, a zazwyczaj tak jest, bo jest ona na osobę lub firmę (konkretnie) to jest to usługa, ale jesli pieczątka jest standardowa typu "zapłacono" , "za zgodność" itp wówczas zużycie materiałów

#5 Barbara

Barbara

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 19:53

Zużycie materiałów (w analityce: mat.biurowych).

#6 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 08:22

To tak na potwierdzenie tego co napisałam wyżej

"Jeśli jednostka kupiła bezpośrednio datownik, numerator bez zindywidualizowanej treści, to taki wydatek powinno się klasyfikować jako„Zakup materiałów i wyposażenia”.

Z kolei, jeśli jednostka zleca wykonanie pieczątki, która tylko i wyłącznie będzie mogła być stosowana w tej jednostce, np. pieczęć nagłówkowa, to bez usługi jej wykonania (procesu produkcji) jej nie otrzymamy, ponieważ zakład bez zlecenia jej nie wykona. Zanim pieczątka powstanie, dochodzi do uzgodnień jej treści i wyglądu. A zatem zlecenie wykonania pieczątki wiąże się z zapłatą za materiał i robociznę, przy czym materiału osobno jednostka nie kupuje, ponieważ zakład, który ją wykonuje, wykorzystuje własny materiał (koszt zakładu, a nie jednostki zlecającej). Wykonanie pieczątki bez wątpienia ma charakter usługi, która powinna być klasyfikowana w „Zakup usług pozostałych”. "

#7 Guest_Kina

Guest_Kina
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 18:39

Ja mam pieczątki właśnie wykonane na zlecenie, czyli jeżeli będą zaliczone do usług to będzie prawidłowo:) Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi:)

#8 Guest_alutek

Guest_alutek
  • Goście

Napisano 29 listopad 2012 - 10:16

Ja mam pieczątki właśnie wykonane na zlecenie, czyli jeżeli będą zaliczone do usług to będzie prawidłowo:) Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi:)

A tak z tego co wyżej masz napisane wywnioskować nie potrafiszDołączona grafika ?
najlepiej o każdą sytuację pytać pod swoją potrzebę?

#9 Guest_Kina

Guest_Kina
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 19:07

Alutek a co ty taki nerwowy?. Chyba podziękowałam, a poza tym ostatnie zdanie jest przecież bez pytania:) Więc w czym problem??

#10 Pablo2

Pablo2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 grudzień 2015 - 14:58

Pieczątki to zakup usługi na indywidualne zlecenie wg. indywidualnej specyfikacji, zatem jest to zakup usług. Na marginesie pieczątki już są tak tanie, że nawet nie wymieniam poduszek tylko po prostu przysyłają mi nową za grosze - http://www.pieczatkioutlet.pl

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18337 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 grudzień 2015 - 15:05

No i???
Po 3 latach od postu "zabłysnąłeś " reklasą? Ależ to twórcze...

#12 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 126 postów

Napisano 11 sierpień 2018 - 22:45

My ostatnio zamówiliśmy pieczątki kieszonkowe https://www.diamond-...tki-kieszonkoweBardzo wygodne i zawsze można je mieć pod ręką. Z wyborem koloru obudowy do wyboru.

#13 dadsadad

dadsadad

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 sierpień 2018 - 15:04

Nie mam doświadczenia w tym obszarze tematycznym. Nie będę w stanie pomóc.

Uczucia są jak dzikie zwierzęta – nie doceniamy ich gwałtownej natury, dopóki nie otworzymy klatek.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych