Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

podmioty powiązane - pytanie

ceny transferowe podmioty powiązane

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 14:59

Mam pytanie odnośnie progu dla podmiotów powiązanych - jaki będzie próg dla dokumentacji spółek powiązanych jeśli dokonywano tylko sprzedaży na rzecz podmiotu powiązanego?

#2 Guest_Nero

Guest_Nero
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 15:17

Próg? pisz jasniej

#3 Guest_Nero

Guest_Nero
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 15:23

1) 100.000 euro - jeżeli wartość transakcji nie przekracza 20% kapitału zakładowego podmiotu zawierającego taką transakcję, określonego zgodnie z art. 16 ust. 7 updop, albo

2) 30.000 euro - w przypadku świadczenia usług, sprzedaży lub udostępnienia wartości niematerialnych i prawnych, albo

3) 50.000 euro - w pozostałych przypadkach.



#4 Malt

Malt

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 10:21

dosyć dobrze jest to opisane na tpmpoland.pl/podstawowe_informacje.html, wydaje się ze maja aktualne info i calkiem dobrze opisane

#5 Guest_InnyMak

Guest_InnyMak
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2012 - 10:02

a korzystaliście kiedyś z tpmpoland? Jak działa taki program?

#6 Guest_kos

Guest_kos
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2012 - 13:43

Najlepiej sprawdź, sugeruje nie polegać w takich kwestiach na opinii innych. Pamiętaj, że nie ma znaczenia czy dokonujesz sprzedaży czy sprzedaży i kupna - liczy się wartość transakcji, poczytaj więcej o cenach transferowych.



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ceny transferowe, podmioty powiązane

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy