Skocz do zawartości

Jaki program do Pełnej księgowości

wróć do serwisu Księgowość 37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_viper111

Guest_viper111
  • Goście

Napisano 19 listopad 2012 - 19:02

Witam,jestem udziałowcem trzechg spolek zoo. Szukam programu do pelnej ksiegowosci (ilosc operacji ksiegowych nie jest duza w kazdej firmie), ktory przede wszystkim jest niedrogi oraz jednoczesnie ma licencje na obsluge wlasnie kilku firm. Jaki mozecie polecic program? Sam znalazlem juz kilka programow ale nie wiem ktory najlepiej sie sprawdza.

#2 Guest_viper111

Guest_viper111
  • Goście

Napisano 19 listopad 2012 - 19:04

a i najlepiej jakby miał modul place i kadry oraz fakturowanie; dzialalnosc uslugowa

#3 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2012 - 22:15

Witam,O ile mi wiadomo większość programów umożliwia obsługę wielu firm przy wykorzystaniu jednej licencji. Inaczej nie dałoby się korzystać z bazy testowej. Wymienię tu choćby: Navision, Axapta, Symfonia, Raks, Enova, Optima, CDN XL, SAP Business One chyba też (bo na jednej licencji mogłem pracować na bazie produkcyjnej i na bazie demo).Jeśli w grę wchodzi konieczność współdzielenia pewnych danych pomiędzy spółkami (kontrahenci, plan kont) to przykładowo Navision ma taką możliwość w standardzie, choć w większości programów da się to obsłużyć rozwiązaniami dedykowanymi.Istotną kwestią jest ergonomia obsługi wielu baz, na przykład pod postacią łatwości przełączania się pomiędzy nimi. Tutaj nieźle wypada Optima, którą reprezentuję. Optima ma też zaletę, że jest często aktualizowana, co ma znaczenie dla płac i kadr.Formalnie program kupuje jedna spółka, jednak w jakimś procencie dzierżawi go pozostałym spółkom przejmując ich obsługę księgową i kadrową. Na logikę firma ta powinna mieć wpisaną tego rodzaju działalność do PKWiU.

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#4 BarbaraBor

BarbaraBor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKatowice/Kraków/cała Polska

Napisano 20 listopad 2012 - 10:20

proponuję wybrać z 3, 4 i przetestować pod względem funkcjonalności ale przede wszytskim intuicyjności , czytelny interfejs najprawde ułatwia prace a my najepiej wiemy ze czas to pieniadz. Nie wiem o jakim poziomie cen mowimy?

#5 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 15:14

Proponuję program Rewizor GT. Bardzo intuicyjny. W mojej firmie (branża spożywcza) sprawdził się idealnie. na początku miałam trochę problemów, ale znalazłam dobrą firmę z Lublina, która pomogła. Za szkolenie musiałam zapłacić ale teraz gdy pojawi się jakiś problem dzwonię do nich i bezpłatnie już telefonicznie pomagają

#6 Piotr Jesionek

Piotr Jesionek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2012 - 22:45

Dzięki za subtelną poprawkę, chodzi oczywiście o PKD. Jak kod niestety nie wiem, myślę że coś ze świadczeniem usług rachunkowych lub dzierżawa oprogramowania.

Wdrożenia i serwis Comarch ERP XL / Optima. Autoryzowany partner Comarch. http://www.prospeo.com.pl. Szkolenia Comarch Optima. http://www.comarchsz...ptima-szkolenia

#7 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2012 - 23:24

Sadze ze najlepiej podpasuje Ci wlasnie Rewizor GT. W oprogramowanie Comarchu lepiej sie nie pakuj, bo to raczej dla wiekszych jednostek. Ewentualnie intuicyjny na maksa jest jeszcze R2fk. W pelni funkcjonalna chyba 30 lub 60dniowa wersje pobierzesz sobie ze strony producenta - www.reset2.pl. Generalnie jak nie potrzebujesz wdrozenia, to bierzesz BOXa i korzystasz.

#8 Guest_Wladi

Guest_Wladi
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2012 - 20:50

Comarch jest solidny. W żadnym wypadku nie należy go dyskredytować. Efekt końcowy wdrożenia zależy od wielu czynników, więc z założenia nie można stwierdzić, że dla firmy X lepszy będzie Comarch, a dla firmy Y Reset2.Niemniej jednak na polskim rynku mamy kilku poważnych graczy i kilku mniejszych (vide Reset2). Wszyscy tworzą bardzo solidne oprogramowanie i wszyscy dążą do wspólnego celu notabene.Przed wyborem warto zrobić sobie listę plusów i minusów dla każdej pozycji, a następnie wnikliwie ją przeanalizować i zobaczyć która opcja będzie dla nas najkorzystniejsza. Nikt za nas tego nie zrobi. Niestety.

#9 Miras

Miras

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 20:04

Z darmowych polecam VATowca (pod kątem niewielkiej ilości operacji).A jeśli chodzi o płatne, to zdecydowanie enova.Z perspektywy czasu, to najlepsze i najnowosześniejsze środowisko i system.Poza tym system może rosnąć wraz z rozwojem firmy.Najlepiej spróbować kilku programów i porównać je pod kątem funkcjonalności, łatwości obsługi i mozliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.Dodatkowo skalkulować koszty zakupu i późniejszych aktualizacji.Moim zdaniem enova globalnie wychodzi tu najlepiej.

#10 Guest_lke

Guest_lke
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 16:31

Panu już podziękujemy... Jak można w każdym temacie dodawać że poleca się Enovę?Nie twierdzę, że Enova jest zła ale mocno traci w moich oczach w tym momencie, kiedy widzę tak nachalny, głupi i nie przemyślany marketing.A R2 polecam. Bardzo dobra alternatywa dla programów "większych graczy". Solidna i sprawdzona (odnoszę to do R2płatnika bo z niego korzystam)

#11 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 17:22

Ktoś kto pisze, że furorę robi program online w wątku, w którym ostatnio pisano w marcu tego roku, nie tylko nie ma pojęcia o rzeczywistości, ale również próbuje uprawiać chamski marketing a takich na tym forum nie chcemy chyba....

Wchodzę na to forum od lat i widzę coraz więcej postów "sponsorowanych" które są pisane chyba przez jakichś studenciaków. Dzisiaj już nie wytrzymałem i napiszę Wam że programy online nie są pewne, bo nie jest pewne że nie wyłączą Wam netu. Jak np. zapomnicie zapłacić rachunku czy po prostu z uwagi na przerwę techniczną. I co wtedy? Paraliż moi drodzy.

Programy online może i są dobre ale tylko dla mikro przedsiębiorstw. Wszyscy inni powinni się zainteresować programami sprawdzonymi i rzetelnymi jak Optima, Enova, Reset2, Insert, Symfonia, Raks itd.

To tyle w temacie.

#12 Guest_tubrow

Guest_tubrow
  • Goście

Napisano 29 listopad 2013 - 18:16

Popieram. Niestety chyba marketerzy nie zdaja sobie sprawy z tego ze w wiekszych firmach program online sie nie sprawdzi po prostu bo tam liczy sie juz stabilnosc pewnosc i niezawodnosc. I nachalnie polecaja coraz to kolejne i inne wersje online.

Ja polecam Optime. Bez dwoch zdan. Pracuje i jestem zadowolony. Slyszalem tez wiele cieplych slow o firmie RESET2 i pomimo tego ze nie zamierzam sie przesiadac to pewnie kiedys w wolnej chwili sprawdze sobie ich wersje testowe. Oprocz tego enova - plotka niesie ze to ludzie pewni ja tworza.

#13 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 01 luty 2014 - 21:57

Witam! Jesteśmy pod znakiem zapytania??? Potrzebuję prostego programu dla spółki z o.o. do pełnej księgowości i kadrowo-płacowy, dotychczas pracowałam na wf-fakir i wf- gang -stare wersje. Cz jest coś lepszego tańszego i prostego dla małej spółki?  

czekam na podpowiedź

#14 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 401 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 01 luty 2014 - 22:36

Rewizor GT jest odpowiedni dla sp.z o.o. i  w zestawie z nim jest Mikrogratyfikant do podstawowej obsługi płac i umów zleceń. 

#15 Guest_Arfanta

Guest_Arfanta
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 11:37

Postaw na wfirma. Mają najlepsze programy do księgowości, a ich program do fakturowania zasługuje na najwyższą ocenę. Znacznie ułatwiło mi to pracę, bo księgowość w firmie prowadzę sama i trochę sobie z nią nie radziłam. Odkąd używam wfirma jest zdecydowanie lepiej.

#16 Guest_macho7

Guest_macho7
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 14:04

Co prawda pytanie zadane już dawno, ale temat ciągleprzewija się tu na forum. Ze swojej strony polecam stabilną Pełną Księgowość Lefthand a. W programie na start dostaje się już wbudowany uproszczony modul Płace, a jak ktos potrzebuje czegoś więcej mają oddzielny (wspólpracują między sobą) program Lefthand Kadry i Płace. Szczerze mowiąc lepszego akdrowego nie widziałem. 

#17 Rafał Kośmicki COM@COM

Rafał Kośmicki COM@COM

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów
  • LokalizacjaTORUŃ

Napisano 18 marzec 2015 - 14:11

Co do serwerów online to nie jest to takie złe.

Kiedyś też byłem negatywnie nastawiony do serwerów online. Wdrażałem system enova dla biura rachunkowego, które ma wykupiony serwer online i tam postawioną enovę. Klient nie ma problemu z żadnym backupem, a przez ostatnie dwa lata nie miał żadnego problemu z połączeniem się do serwera. Dodam, że biuro jest w pełni mobilne, tzn. pracownicy/księgowe mają swoje laptopy i pracują z różnych miejsc.Problem z Internetem rozwiązaliśmy w ten sposób, że klient w biurze ma 2 różne łącza internetowe. W momencie jak jedno łącze nie działa to router przełącza Internet na drugie łącze i wszystko działa aż miło.

Ważne, żeby skorzystać ze sprawdzonych firm, które świadczą usługi datacenter i w sumie nie jest to takie drogie, ponieważ dla 10 użytkowników wychodzi około 700zł na miesiąc. Porównując do kosztów, jakie klient musiałby ponieść na zakup serwera około 20 000zł do tego należy doliczyć obsługę informatyczną/backup etc. to te 700zł miesięcznie nie wychodzi tak drogo. Dodatkowo przy serwerach online można zrobić coś takiego, że w zależności od sezonu można zwiększać lub zmniejszać lub zwiększać wykorzystanie mocy/ramu/lic.

Niby zakup serwera zwróciłby się po około 3 latach, ale za te 3 lata serwer będzie trzeba upgradować bo nie będzie wyrabiał...

Podsumowując. Wdrażam różne systemy ERP i dotychczas byłem negatywnie nastawiony do serwerów online, ale teraz powoli zaczyna się to zmieniać…

COM@COM Usługi Informatyczne

www.comacom.pl

tel. 698-06-06-66

#18 Guest_Anaroinrr

Guest_Anaroinrr
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 09:54

Ja bazując na własnym doświadczeniu polecam darmowy program do fakturowania online, który znajdziesz pod adresem www.biuro24h.pl. Przetestowałem już wiele oprogramowań i to wydaje mi się najlepsze. Aplikacja nie wymaga aktualizacji, która jest robiona automatycznie i ma bardzo dobre zabezpieczenie danych.

#19 Guest_Domański

Guest_Domański
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 20:49

Powiem tak, nie wiem jakie oprogramowanie jest najlepsze, które najtańsze, ja już 2 rok korzystam z Symfonii. Jeśli ktoś prowadzi księgowość we własnym zakresie warto jest zainwestować w tego typu oprogramowanie. 

#20 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 04 luty 2016 - 15:45

Widzę że sporo osób tutaj poleca produkty RESET2, i w pełni się z nimi zgadzam, przede wszystkim ze względu na częste aktualizacje, które zdecydowanie podnoszą zaufanie do programu, i dają pewność, że nie popełni się błędu. Z ich oferty, pod kątem pełnej księgowości, na pewno warto zainteresować się R2księga. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych