Skocz do zawartości


urlop szkoleniowy


wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 13:04

Wysyłamy pracownika na kurs spawacza w celu podniesienia jego kwalifikacji zawodowych. Pokrywamy wszystkie koszty. Czy takiemu pracwonikowi należy się urlop szkoleniowy czy ten urlop dotyczy tylko nauki w szkole wyższej?

#2 Eni

Eni

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 13:28

urlop szkoleniowy z okazji wysłania pracownika na kurs (nieważne jaki ;) ) - dość ciekawa koncepcja, bardzo pro-pracownicza :) ale przyznam, że nie słyszałam aby gdziekolwiek była stosowana...urlop szkoleniowy definiuje art. 103.2 KP - zostało tam dokładnie określone w jakich przypadkach i ile dni takiego urlopu przysługuje;

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 13:35

pracownik jest spawaczem, musi mieć uprawnienia, które ważne są przez kilka lat. Niedługo mu sie skończą, więc wysyłamy go na kurs Dołączona grafika Więc, jeśli dobrze rozumiem, należy mu się 6 dni - dla pracownika przystępującego do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, tak?

#4 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 13:56

Zafiksowałam się? Przy takier formie podnoszenia kwalifikacji nie należy się urlop szkoleniowy???

#5 Eni

Eni

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 13:57

moim zdaniem - urlop przy kursie należy się wyłącznie w przypadku, jeśli zawarliście z pracownikiem umowę i został w niej umieszczony odpowiedni zapis...u nas się tego nie praktykuje...

#6 Eni

Eni

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 13:59

~Kasiu, pierwsze słyszę o przypadku, żeby ktoś udzielał pracownikowi urlopu w przypadku kursu (nawet w przypadku studiów nie jest to konieczne - ostatnio były zmiany w tej kwestii i już nie zawsze takie urlopy są obowiązkowe) ;)jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat - chętnie poczytam :)

#7 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 14:02

ja właśnie taką umowę przygotowuję i zatrzymałam sie na tym urlopie. Ale chyba masz rację. Ten punkt odpuszczę Dołączona grafika

#8 Wiśnia

Wiśnia

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 10 maj 2013 - 09:18

Czy pracownikowi, który sam sobie wyszukał bezpłatne szkolenie (15 dni szkolenia) przysługuje urlop szkoleniowy?

#9 coli

coli

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 623 postów

Napisano 10 maj 2013 - 10:06

Sam sobie wyszukał ?Czy - Niedługo mu sie skończą, więc wysyłamy go na kurs -
art 103.2 pkt3- z.6 dni dla pracownika przystepujacego do egz. potwierdzajacego kwalifikace zawodowe To kto go wysyla ?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy