Skocz do zawartości


WNT

wnt

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 14 marzec 2012 - 10:54

Kiedy powstanie obowiązek podatkowy przy WNT gdy:1. Faktura jest wystawiona 04.02.2012 Towar otrzymano 12.02.2012 Zapłata nastąpi 04.04.2012Czy w informacji Vat-UE wykazuję tą transakcję w m-cu: II czy III ?2. Faktura wystawiona na 50% wartości maszyny (nie pro forma) w dniu 08.01.2012 Towaru nie otrzymano Zapłata nastąpiła 12.03.2012Kiedy wykarzę tą transakcję? w m-cu: wystawienia faktury, dokonania płatności, w następnym miesiącu po otrzymaniu towaru?Proszę o wypowiedzi.

#2 Guest_lily

Guest_lily
  • Goście

Napisano 14 marzec 2012 - 15:33

art. 20 ust. 5-9 ustawy o VAT

#3 vatis-ka

vatis-ka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 17:47

1) 2/20122) nie masz na razie wnt , dopóki nie będzie towaru lub prawidłowej fakturyfaktura wystawiona przed wpłatą zaliczki nie jest fakturą z art.20.7 ustawy vat

#4 Guest_Kamsen

Guest_Kamsen
  • Goście

Napisano 16 marzec 2012 - 01:19

Jest tak jak mówi Vatis. Dokument o którym mówisz w pkt 2 nie dokumentuje żadnego zdarzenia gospodarczego.



Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wnt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych