Skocz do zawartości


Rejestrowanie wyjść poza zakład pracy


wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monia

Guest_Monia
 • Goście

Napisano 17 październik 2006 - 22:37

Przejęłam kadry i borykam się z problemem wyjść pracowników administracji poza zakład pracy, a to do banku, a to na pocztę - niby w celach służbowych ale nie zawsze jestem w swoim gabinecie

#2 Guest_Ewa

Guest_Ewa
 • Goście

Napisano 17 październik 2006 - 23:45

Ja mam dwie książki wyjść "prywatne" i "służbowe" - jest to ujęte w regulaminie, pracownik jest świadomy, że ma takie godziny wyjść prywatnych do odpracowania, a odbywa to się w ten sposób że odbieram to z godzin nadliczbowych.Pracownik wypisuje wniosek na odbiór godzin nadliczbowych i są to między innymi też takie wyjścia prywatne.Książki znajdują się przy listach obecności, które po przybyciu do pracy i podpisniu są zabierane do sekretariatu.

#3 Guest_Basia

Guest_Basia
 • Goście

Napisano 17 październik 2006 - 23:57

Nie to może być zwykły zeszyt, gdzie bedzie wpisywane imie i nazwisko, godzina wyjścia, godzina przyjścia i podpis.W informacji do umowy o pracę jest informacja dotycząca wyjść jest napisane: Usprawiedliwienie nieobecności w pracy powinno nastąpić poprzez: a) uprzedzenie pracodawcy o przyczynie i przewidywanym okresie nieobecności w pracy, jeżeli przyczyna tej nieobecności jest z góry wiadoma lub możliwa do przewidzenia, :) zawiadomienie pracodawcy o przyczynie swojej nieobecności i przewidywanym okresie jej trwania, nie później niż w drugim dniu nieobecności (przy informacji drogą pocztową decyduje data stempla pocztowego). c) Wszelkie wyjścia służbowe, wyjścia prywatne i odpracowania potwierdzamy stosownym wpisem do zeszytu wyjść i odpracowań, po uprzednim uzyskaniu polecenia służbowego bądź zgody na wyjście prywatne od bezpośredniego przyłożonego.Sorry coś sie rozjechało!!

#4 Guest_Danka

Guest_Danka
 • Goście

Napisano 18 październik 2006 - 11:43

Są w sprzedaży ewidencje wyjść w godzinach sużbowych.Symbol Os-226.W takiej ewidencji pracownicy zobowiązani są wpisać każde wyjście poza zakład pracy.Mogą też wpisywać wyjścia prywatne.Ewidencja powinna znajdować się w miejscu dostępnym dla ka żdego pracownika i przez cały dzień pracy.Nie musi być to miejsce w kadrach,może być sekretariat lub portiernia.

#5 Guest_dorcia

Guest_dorcia
 • Goście

Napisano 18 październik 2006 - 14:12

W mojej firmie zatrudnionych jest 400 osób. Do wejść i wyjść używamy kart magnetycznych (poprzednio były listy obecności). Mamy program komputerowy "Rozliczenie czasu pracy". Jeśli pracownik wyjdzie służbowo lub prywatnie, to klasyfikację, jakie to wyjście wprowadza do programu przełożony. Kadry to tylko kontrolują.

#6 Guest_młoda kadra

Guest_młoda kadra
 • Goście

Napisano 25 październik 2006 - 13:30

a jak np. jest wyjście prywatne i jest ono odpracowywane, to jak wprowadzacie to ewidencji czasu pracy?

#7 Guest_nova na...

Guest_nova na...
 • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 21:47

Do Ewy i innych co zrobić w sytuacji kiedy pracownik wie ok. tygodnia wcześniej, że będzie musiał wyjść prywatniea nie ma jeszcze wypracowanych nadgodzin, bo jest nowym pracownikiem a nadgodziny są sporadyczne tylko wnielicznych przypadkach.Ma odpracować przed wyjściem??? A możektoś zna przepis KP mówiąc omożliwościwyjściaprywatnegow godzinach pracy???

#8 Guest_mm

Guest_mm
 • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 21:55

Prywatne wyjścia nie są przewidziane przepisami prawa pracy jako nieobecności, za które przysługuje prawo do wynagrodzenia i nie są wliczane do czasu pracy. Pracownik odpracowuje wyjście, lub za czas nieobecności jest pozbawiony wynagrodzenia.

#9 Guest_motylek

Guest_motylek
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 10:30

A czy jest obowiązek prowadzenia takiej książki wejść i wyjść, czy ona musi być w firmie czy to zależy od pracodawcy czy ją założy czy nie?

#10 Guest_doriss

Guest_doriss
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 10:34

motylku, a jesli pracownikowi stanie się coś (np. wypadek) w czasie takiego wyjścia? Lepiej mieć "odhaczone", dokąd wyszedł, czy prywatnie czy w celach służbowych.

#11 Guest_motylek

Guest_motylek
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 11:57

Ok to rozumiem jak najbardziej, ale czy jakies przepisy nakładają taki obowiązek. U nas tak to wygląda że jak nie ma kto przypilnować to wyjście i wejście jest nie wpisane więc powstają luki.

#12 Guest_dejwmag

Guest_dejwmag
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:15

ciekawi mnie to co napisała mm jak pracownik może odpracować wyjscie z pracy, bo dla mnie to jest nielogiczne. Chyba, że w którymś dniu pracował w nadgodzinach wynikajacych z przekroczenia wymiaru dobowego, a następnie napisał wniosek o czas wolny w tym a tym dniu, co prawda dziwne jest to że dotyczy dnia wczesniejszego ale już bardziej sensowne.

#13 Guest_mm

Guest_mm
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:24

dlaczego nielogiczne??? przykład: w dniu 30.09 pracownik pracuje od 7.00 do 15.00, wychodzi prywatnie w godzinach od 10.00 do 13.00 -wraca i odpracowuje 3 godziny, a więc pracuje do 18.00. Przykładów może być więcej:)

#14 Guest_dejwmag

Guest_dejwmag
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:25

w tym samym dniu ok :) a w innym!

#15 Guest_Ania

Guest_Ania
 • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 17:56

Pojawił się u mnie - nie pierwszy raz zresztą - problem z ewidencją wyjść. Dla wyjasnienia - chodzi o oddział banku. Czy jeśli taka ewidencja zostaje wprowadzona to powinna być stosowana przez wszystkich pracowników? Dokładniej mówiac: pracownicy mają równoważny system czasu pracy, a szef zadaniowy. Jednak jeśli przebywa (Szef)  w miejscu pracy, powiedzmy przez 8 godzin to wychodząc (np prywatnie do sklepu) powinien wpisać się w ewidencję czy nie musi? W takiej ewidencji chodzi przecież o ochronę w razie wypadku poza miejscem pracy. Będę wdzieczną za podanie ewentualnej podstawy prawnej.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych