Skocz do zawartości

wspólne rozliczenie małżonków PIT 37

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 13 marzec 2012 - 19:13

Bardzo proszę o pomoc ,Czy moja koleżanka może rozliczyć się wspólnie z małżonkiem.Ona pracuje na umowę o pracę ma PIT 11.Mąż ma niewielkie gospodarstwo, od listopada jest na chorobowym nie dostał żadnego rozliczenia z KRUS.Czy moga rozliczyć się wspólnie na PIT 37Z uwagi na trudna sytuację materialną wspólne rozliczenie byłoby korzystne.Dzięki za odpowiedz..

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4286 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 20:01

Mogą rozliczyćsię razem

#3 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 13 marzec 2012 - 21:54

tak, ale dlaczego nie dostał żadnego PIT z KRUS, chociaż pobierał przez 2 miesiące chorobowe l(istopad i grudzień 2011 rok.)Czyli mają podać jego dochody jako OI mogą się rozliczyć wspólnie na PIT 37 i jak mają zaznaczyć : Wybór sposobu opodatkowania 1 , 2 czy 3

#4 Guest_aska

Guest_aska
  • Goście

Napisano 14 marzec 2012 - 12:22

Dostałam dwa PIT11, ale rozliczam je na jednym PIT37?Jeden jest z umowy o pracę to w PIT37 wpisuję w źródłach przychodu w należnościach ze stosunków pracy? A drugi PIT11 jest z urzędu pracy i w źródłach przychodu jest wpisane Świadczenie wypłacone z Funduszów Pracy i Gwarantowanych Świadczeń to w PIT37 w źródłach przychodu mam to wpisać w innych źródłach?Dziękuje bardzo

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4286 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 12:38

Dokładnie tak

#6 Guest_aska

Guest_aska
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 10:32

Ślicznie dziękuję. Dobrze że są takie osoby na forum, które mogą pomócDołączona grafika

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10399 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 marzec 2012 - 21:09

do Teresy - wg mnie należy dowiedzieć się w urzędzie wypłacającym to chorobowe dlaczego do tej pory nie przesłali pitu do rozliczenia

#8 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 17 marzec 2012 - 19:02

No i dalej nie wiem co im powiedzieć. Jak sie maja rozliczać. Ten zasiłek chorobowy z KRUS wynosi 10 zł dziennie.Teresa

#9 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 20 marzec 2012 - 18:17

Ponieważ jakoś nikt za bardzo nie wiedział jak mi pomóc. Zaczęłam sama wydzwaniać do KRUS i na infolinie podatkową. Postanowiłam napisać na forum jak to jest, może kiedyś komuś bedzie potrzebna taka wiadomość. Otóż zasiłek chorobowy z KRUS nie jest opodatkowany. Dlatego nie dostaje się PIT. Jeżeli rozlicza się z żona pracującą wystarczy w dochodach męża wpisać O i obliczyć podatek. Takie to proste a ja byłam przekonana że każdy dochód jest opodatkowany.

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10399 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 marzec 2012 - 23:24

dobrze, że się postarałaś dowiedzieć, Teresoja o tym nie wiedziałam, nie miałam nigdy do czynienia z takim przychodemdzięki za informację, być może ktoś kiedyś z niej skorzysta

#11 celina1909

celina1909

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 marzec 2012 - 11:20

Witam,w tym roku 1x bede rozliczac rodziców,więc gorąco liczę na Waszą pomoc:Mama otrzymała pit 40a i pit 11, natomiast Tata - pit 40a, czy mogę ich wspołnie rozliczyc pitem 37? i czy moge odliczyc internet? z góry dziekuje za odp.

#12 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 14:18

Dzień dobry,

czy pobierając zasiłek macierzyński z KRUS w ubiegłym roku (nie pracowałam) - mogę rozliczyć PIT wspólnie z mężem?

Bardzo proszę o pomoc...

#13 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10399 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 kwiecień 2017 - 15:10

pewnie możesz, jeśli spełniacie warunki 

zasiłek z KRUS w niczym tu nie przeszkadza

Dodaj odpowiedź