Skocz do zawartości

program płace optivum

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 12:44

Mam pytanie do osób, które korzystają z programu Płace Optivum. Czy ktoś z użytkowników może mi wytłumaczyć co oznacza składnik o nazwie "skl220" na liście płac? Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienie Dołączona grafika

#2 Guest_bea

Guest_bea
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 12:55

skl220 jest to wysługa od choroby...ta zcesc wyslugi ktora jest nieoskladkowana ....napewno pojawia sie to przy osobach które chorowały,prawda?

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 12:58

Jeśli podczas chorobowego pracownik otrzymuje jakiś składnik w pełnej wysokości (nie jest on pomniejszany za czas L4 i nie wchodzi do podstawy wyliczenia chorobowego), to jego część za czas trwania tego chorobowego jest nieozusowana. I ta nieoskładkowana część nazywa się w tym programie skl220.

#4 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 16:03

dokładnie jak wyżej, niekoniecznie jest to tylko wysługa - wszytsko zalezy od regulaminu wynagardzania w danej jednostce.

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 17 październik 2012 - 21:26

Wielkie dzięki za wyjaśnienie :)Tu zawsze można liczyć na pomoc.Właśnie brakowało mi w tym programie "wysługi bez ZUS-u" która była w innym programie płacowym.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 13:53

hejkaA może byłby ktoś tak miły i wytłumaczy mi,czy składnik 220 ( dawniej wysł bez zus) wykazuje się w Rp-7 i w której kolumnie?PleasePOCZĄTKUJĄCA

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 20:14

nie daje wogóle bo nie są odprowadzane składki ZUS

#8 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3291 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 23 październik 2012 - 07:15

~Gościu,nie wprowadzaj w błąd,oczywiście,że się wykazuje,jest to wynagrodzenie ze stosunku pracy,tak samo jak chorobowe,opieka itp.ja wpisuję w innych i opisuję:"dodatek stażowy wypłacany obok zasiłku"

#9 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2015 - 13:45

a czy ten składnik 220 był już w latach wcześniejszych? wypisuję Rp 7 i na listach z 2003 i wcześniejszych go nie ma, choć składki za czas chorobowego nie były odprowadzane, a składnik wypłacony w pełnej wysokości?

#10 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 18 październik 2017 - 11:06

Dzień dobry,

chciałabym zapytać Państwa o uzupełnieni trzynastki w wyliczeniu podstawy chorobowego w programie płace optivum. Nie mogę dojść dlaczego program inaczej uzupełnia trzynastkę do np. zasiłku opiekuńczego, a inaczej do wynagrodzenia chorobowego. Czy z Państwa ktoś ma wiedzę na ten temat?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych