Skocz do zawartości

zamówienia publiczne

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 08:55

Witam. Czy na każdej fakturze stawiacie pieczątkę dotyczaca zakupu? Osoba zajmująca sie zamowieniami publicznymi mówi ze na fakturze gdzie musieliśmy podpisac umowę o wywóz odpadów nie stawiamy nic, bo była to jedyna firma w okolica, która chciała wykonac usługę . jak jest u Was?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 09:47

stawiamy pieczątki dot. zamówień publicznych na każdej fakturze z opisem w jakim trybie dokonano zamówienia, od faktur najdrobniejszych gdzie zakupu dokonano z wolnej reki po te największe na które ogłoszony był przetarg-np.dostawa prądu.Czy wy stawiacie pieczęcie czy nie, zależy od wymogów stawianych waszej placówce przez np. organ nadrzędny, czy od przepisów wewnętrznych-np. polityka rachunkowości w firmie.U nas nawet jak jest faktura gdzie umowę zawarto z tzw. monopolistą na rynku- tez jest opieczętowana pod względem zam. publ. z odniesieniem do odpowiedniego przepisu w ustawie - prawo zamówień publicznych

#3 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 16 październik 2012 - 10:23

U nas również zgodnie z polityką rachunkowości na wszystkich f-rach.

#4 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 10:35

A jeżeli nie mam w polityce zapisu a mamy opracowany regulamin dotyczący zakupów ponizej 14 tys euro. Czy wystarczy taki regulamin?

#5 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 10:38

A jeszcze jedno, jaki zapis powinien byc w przypadku jak opisałam w pytaniu. Zakup z wolnej ręki ?

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 10:46

jak nie macie nic zapisane w przepisach wewnętrznych i nikt się nie czepia tego, ze nie opisujecie to nie ma sprawy, ważne w razie czego żeby udowodnić, ze monitorujecie ponoszone wydatki i wiecie w jakich progach kwotowych się mieszczą i stosujecie się do ustawy prawo zamówień publicznych.jeżeli firma wywożąca śmieci jest rzeczywiście jedyna na rynku to jest to tzw.monopol (ale pamiętajcie ze rynek to nie tylko dana miejscowość ale np. region, województwo, żeby nie okazało się że w waszym mieście to jedna firma, ale w mieście ościennym tez jest taka i mogłaby dla was świadczyć usługę wywozu nieczystości.) A czy kwota na wywóz śmieci przekracza u was rocznie (oczywiście jeśli macie roczne umowy)14000 euro? bo jak nie to się nie zastanawiajcie czy to monopol czy nie a po prostu jest to zamówienie z wolnej ręki i tyle- przepisów ustawy prawo zamówień publicznych nie stosuje się.

#7 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 10:50

Dziekuje gościu. Umowa na 3.700 zł.

#8 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 16 październik 2012 - 11:56

W takim przypadku umieszczamy pieczątkę:

85]Zamówienie publiczne zostało udzielone

85] i zrealizowane na podstawie art. 4 pkt 8

85]ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo

85]zamówień publicznych

#9 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 kwiecień 2018 - 11:29

U mnie takimi sprawami zajmuje się sprawdzona przeze mnie kancelaria. Na stronie http://www.pierog.pl...-publiczne.htmlmożna poczytać o niej więcej. Współpracujemy od dłuższego czasu i zdecydowanie mogę ich polecić.

#10 Guest_gość, gość

Guest_gość, gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 13:20

Jarecki85

ja cię chromolę

aż taki niedorozwój jesteś?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych