Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Kto odpowiada za brak opłaty drogowej - kierowca czy przedsiębiorca


wróć do serwisu Logistyka 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Logistyka

Admin Logistyka

  Admin Logistyka

 • Administratorzy forów
 • 314 postów

Napisano 14 październik 2012 - 20:41

Jak uniknąć wysokich kar za brak opłaty drogowej? Kiedy firma powinna się odwołać. Kto odpowiada za nieprawidłowości przy naliczaniu opłat za przejazd? Powrót do artykułu: Kto odpowiada za brak opłaty drogowej - kierowca czy przedsiębiorca

#2 ekancelaria.online

ekancelaria.online

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 25 postów
 • LokalizacjaKraków

Napisano 14 październik 2012 - 23:03

Z doświadczenia wiem, że warto jednak się odwoływać- system nie jest bezbłędny, no chyba że mamy przypadek permanentnego łamania prawa.

3429359660.png

Zespół prawników świadczących profesjonalne porady prawne:
- prawo podatkowe,
- administracyjne,
- budowlane,
- spółek,cywilne, rodzinne, prawo pracy,
- celne,
- windykacja (opinie, pozwy, wnioski, zażalenia,skargi, apelacje,odwołania)

 

Porady online od 29 zł netto. Poradę zlecamy na:

 

 

www.twojeporady.pl

Kontakt www.twojeporady.pl
tel: 531-695-117


#3 Guest_Andrzej1976

Guest_Andrzej1976
 • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 10:51

Zawsze się odwoływać! Wielu woli po prostu zapłacić i mieć spokój ale to tak nie może być.mkredyty.net/wiadomosci/pieniadze/clo-oplatyA z cłem będzie taniej tak na marginesie.

#4 < Mariusz J. >

< Mariusz J. >

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 160 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 00:28

Wystąpienie RPO do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie kar administracyjnych za brak uiszczenia opłaty za przejazd po drogach krajowych

Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymuje liczne skargi dotyczące kar administracyjnych nakładanych na podstawie art. 13k ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych za przejazd po drodze krajowej bez uiszczenia opłaty elektronicznej (sygn.akt : RPO/691806/11/V/623.6 RZ ).

Główny Inspektorat Transportu Drogowego stoi na stanowisku, że możliwa jest kumulacja kar pieniężnych za jeden czyn polegający na przejeździe danym odcinkiem drogi krajowej bez wniesienia opłaty elektronicznej, w zależności od liczby tzw. bramownic znajdujących się na tym odcinku, które zarejestrowały brak wniesienia opłaty.

Zdaniem Rzecznika powyższa interpretacja przepisów, rozszerzająca zakres ustawowej regulacji o charakterze sankcyjnym, pozostaje w sprzeczności z zasadą ochrony zaufania obywateli do państwa i stanowionego przez nie prawa, wynikającą z art. 2 Konstytucji, a samo nakładanie kar administracyjnych zgodnie ze stanowiskiem Inspekcji może prowadzić do naruszenia zasady legalizmu (art. 7 Konstytucji) stanowiącej, że organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Kolejny problem na tle omawianego przepisu to przyjęcie konstrukcji administracyjnej kary pieniężnej. Z punktu widzenia osoby zagrożonej sankcją może dochodzić do naruszenia zasady państwa prawa (art. 2 Konstytucji). Stosowanie rygoru natychmiastowej wykonalności, przy jednoczesnej kumulacji kar, może prowadzić do nieodwracalnych, bardzo niekorzystnych dla osoby ukaranej, skutków finansowych.

Rzecznik Praw Obywatelskich prosi o przedstawienie stanowiska w sprawie, a w razie podzielenia zasadności uwag, o podjęcie odpowiednich działań legislacyjnych.

Data wystąpienia - 4 stycznia 2013 r.

#5 Guest_jak

Guest_jak
 • Goście

Napisano 29 maj 2020 - 21:34

Czyli niebawem jedynymi kierowcami ciężarówek będą przewoźnicy. I o to chodzi Panom , Wójtom i Plebanom.

#6 Guest_jak

Guest_jak
 • Goście

Napisano 29 maj 2020 - 21:34

aDodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych