Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta rodzinna a rezygnacja ze szkoły

renta rodzinna szkoła nauka

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Transformera

Transformera

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 marzec 2012 - 23:44

Witam,mam pytanie. Rok temu zmarł mój ojciec. Dostaję po nim rentę rodzinną. Przyznano mi ją ponieważ uczyłam się, nie mam skończonych lat jeśli chodzi o edukację. Rentę dostajemy na spółkę z siostrą. Jednak dziś musiałam zrezygnować z uczelni... Nie dałam rady, wybrałam zły dla siebie kierunek. Rozumiem, iż renta zostanie mi zabrana. Czy zostanie przywrócona, jeśli od września zacznę naukę? I czy będę musiała oddawać to co dostałam? Wcześniej się uczyłam, wydaje mi się, iż szkoła powiadomi zus o tym, iż już się nie uczę... Musiałam zrezygnować również z tego powodu: mam niedługo egzaminy do policji, nie mam ochoty cały czas się uczyć, wolę pracować z pozytkiem dla innych.Powtarzam moje pytania:1. Czy po zabraniu renty przez to, że zrezygnowałam z uczelini może być ona przyznana od następnego semestru jeśli podejmę naukę?2. Czy będę musiała oddać kwotę, którą wcześniej uzyskałam?I jeszcze jedno pytanko..W tamtym roku (2011) uczyłam się oraz pracowałam na umowe zlecenie jako uczeń/student... Zarobiłam tylko 300 PLN. Co z PITem? Muszę się z tego rozliczyć?Czy będę mieć problemy z racji tego, iż już się nie uczę a pracowałam na podst umowy zlecenie jako osoba ucząca się ( w 2011 uczyłam się w szkole ratowniczej, lecz już ją skończyłam).Proszę o odpowiedzi, mam mętlik w głowie...

#2 Transformera

Transformera

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 marzec 2012 - 23:52

Na serio, jeśli ktoś coś wie, niech mi odpisze... Ja nie jestem ciemna... Wiem mniej więcej o co chodzi, jednak muszę się upewnićDzięki:)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: renta rodzinna, szkoła, nauka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych