Skocz do zawartości

Umowa zlecenie a chorobowe

zlecenie chorobowe ciąża

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 07:31

Witam,Jestem obecnie w 8 miesiącu ciąży a skończyła mi się ostatniego Września umowa zlecenie. Zleceniodawca przedłużył mi ją ale tylko na miesiąc. Mam od lipca 2012 opłacane składki dobrowolne chorobowe, natomiast dostałam propozycję innej pracy również na zlecenie ale w trochę lepszych warunkach. Czy gdybym zrezygnowała z tego pierwszego zlecenia i przyjeła tą drugą to chyba obowiązuje mnie nadal chorobowe? Czy musze znowu odczekiwać znowu te 90 dni?? w 8 miesiącu różnie to bywa chociaż narazie jest dobrze, pytam w razie czego... Czy jeżeli ktoś się zna na tych sprawach to czy ja wogóle mam szansę na zasiłek macierzyński?? Mój pierwszy pracodawca twierdził, że nie bo za mało zarabiam ale ja nie sądzę aby dochód miał w tej kwestii jakies większe znaczenie?

#2 Glusia

Glusia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 październik 2012 - 08:00

Prawo do zasiłku przy dobrowolnym ubezpieczeniu chorobowym nabywa sie po okresie 90 dni ubezpieczenia - nie ma tutaj znaczenia kwota umowy zlecenia

#3 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 08:08

czyli jak zmienie pracę i podpisze tą umowę zlecenie to musze odczekać tą karencję?? dobrze rozumiem??

#4 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3602 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 02 październik 2012 - 08:12

zasiłek macierzyński będzie ci przysługiwał bez okresu wyczekiwania,pod warunkiem,że urodzisz w okresie ubezpieczenia chorobowego,Art.4,art.6 ,art.29 ustawy z 25 czerwca 1999 r.o świadczeniach pieniężnych z ub.społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

#5 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 02 październik 2012 - 12:29

ale będzie mnie obowiązywał juz chorobowy czy będę musiała odczekać te 90 dni?? jestem w 8 miesiącu i róznie może być.... choć odpukac narazie jest dobrze więc wolę wiedzieć co i jak!

#6 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3602 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 02 październik 2012 - 12:36

Do okresu ubezpieczenia,po upływie którego ubezpieczeni nabywają prawo do zasiłku chorobowego,dolicza się nieprzerwane okresy podlegania ubezpieczeniu chorobowemu oraz okresy,między którymi wystąpiła przerwa,jeśli nie przekroczyła 30 dni albo była spowodowana urlopem bezpłatnym,wychowawczym lub odbywaniem czynnej służby wojskowej

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 październik 2012 - 22:38

Czy ty przypadkiem nie powinnaś mieć umowy o pracę zamiast tego zlecenia ? Czym się zajmujesz w ramach zlecenia ?

#8 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 07:36

Czy ty przypadkiem nie powinnaś mieć umowy o pracę zamiast tego zlecenia ? Czym się zajmujesz w ramach zlecenia ?

Chciałabym ale niestety nie. jestem w pracy od 8 do 16 od poniedziałku do piatku. Tworze bazy klientów i umawiam spotkania dla pełnomocnika zarządu. Czasem pomagam w innych sprawach ale Mój zleceniodawca twierdzi, że na inna umowę niż zlecenie mnie nie przyjmie, szczególnie teraz gdy jestem w końcówce ciąży.
Przykre ale cóz to zawsze jakieś pieniądze a są mi bardzo potrzebne szczególnie że nie wiem jak to będzie z tym zasiłkiem macierzyńskim. Umowę mam do 15 grudnia( termin porodu) ale od listopada Mój zleceniodawca sugeruje abym poszła na L4 ja natomiast boję się, że jak pójdę to nie będę miała płaconych składek i wtedy już nawet tego zasiłku macierzyńskiego nie dostanę! A jak wogóle wygląda wtedy ta kwestia?? jak jestem na L4 to opłacają mi składki chorobowe?? mam szanse na zasiłek macierzyński? Czy już się przyzwyczajac, że przez 6 miesięcy będe zdana sama na siebie żyjąc z tego co teraz zarobiłam??? ktoś ma jakieś sugestie? Bardzo proszę o odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zlecenie, chorobowe, ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych