Skocz do zawartości


Kiedy pieniądze muszą wpłynąć na konto?


wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_rysfil

Guest_rysfil
  • Goście

Napisano 01 listopad 2007 - 16:27

Witam. Zawsze gdy pierwszego dnia w miesiącu przypada niedziela lub święta pieniądze na konto wpływają następnego dnia. Czy to jest zgodne z prawem?pozdrawiam

#2 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 01 listopad 2007 - 18:59

Jeśli masz na myśli wynagrodzenie za pracę to powinno znależć się na twoim koncie w terminie wypłaty wynagrodzenia określonym w przepisach wewnątrzzakładowych (np. w regulaminie pracy). Jeżeli dniem wypłaty jest pierwszy dzień miesiąca, to w tym dniu wynagrodzenie musi znaleźć się na koncie, jeżeli pierwszego wypada dzień wolny, to przed tym dniem (np. ostatniego dnia poprzedniego miesiąca).

#3 Guest_kama

Guest_kama
  • Goście

Napisano 02 listopad 2007 - 11:10

a banki !!!!!!!!!!!! nie pracuja w wekend nawet gdy pieniążki pracodawca wyśle w piatek [popołudniu to i tak nie bedzie ich w poniedziałek na koncie tylko we wtorek , zależy tez jakie banki !!!

#4 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 02 listopad 2007 - 11:14

To pracodawca, ma obowiazek odpowiednio wcześniej wysłać wynagrodzenie, tak aby pracownik otrzymał w dniu ustalonym w regulaminie lub innym akcie.

#5 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 02 listopad 2007 - 12:02

Oczywiście, że to sprawa pracodawcy :(Pracownik może wystąpić o wypłatę odsetek za nieterminowo wypłacane wynagrodzenie.

#6 Guest_Paulus

Guest_Paulus
  • Goście

Napisano 09 listopad 2007 - 22:45

a jaka jest podstawa prawna.... tak dokładnie bym poprosił bo mój pracodawca nie przewidział ze 10 to sobota przelał pieniążki w piątek 9 i mówi, że on jest usprawiedliwiony, bo mój bank jest winien. a ja będę miał pieniądze 12 lub 13

#7 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 09 listopad 2007 - 22:55

Wynagrodzenie pracownika powinno być do jego dyspozycji w dniu wypłaty, ustalonym w regulaminie. Jeśli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie powinno być wypłacone w dniu poprzedzającym (art. 85 § 3 k.p.). W przypadku kumulacji dni wolnych od pracy wypłata powinna nastąpić w ostatnim dniu roboczym.Pracodawcy, którzy decydują się na korzystanie z pośrednictwa banku przy dokonywaniu wypłaty, muszą zachować obowiązujący termin wypłaty należnego wynagrodzenia i kwota ta powinna być przekazana przez pracodawcę na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy pracownika w takim czasie, aby w dniu określonym jako dzień wypłaty pracownik mógł pobrać należne wynagrodzenie z banku. Przelew powinien być dokonany odpowiednio wcześnie albo pracodawca powinien uzgodnić i zamieścić w zawieranej z bankiem umowie zapis gwarantujący wypłatę wynagrodzenia pracownikowi nawet wówczas, gdy przelew nie dotarł do banku.Jeżeli wynagrodzenie nie jest wypłacane w terminie, to – poza odpowiedzialnością cywilną – pracodawca, jak również osoba działająca w jego imieniu, a odpowiadająca za sprawy płacowe, podlega odpowiedzialności za wykroczenie z art. 282 pkt 1 k.p. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny do 5000 zł, zgodnie z art. 24 § 1 Kodeksu wykroczeń.

#8 Guest_Paulus

Guest_Paulus
  • Goście

Napisano 10 listopad 2007 - 13:28

Dziękuję!!!

#9 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 10 listopad 2007 - 14:03

:-)

#10 Guest_db

Guest_db
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 13:31

Czy wynagrodzenie winno być na koncie rano w dniu wypłaty czy może być np. o godz 19

#11 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2011 - 13:32

może być do północy w tym dniu

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 14:21

a co jak dodatkowy dzień wolny od pracy jest w danej firmie tylko dla określonej grupy pracowników a w innych firmach i bankach jest to zwykły dzień pracy ?

Czy jeśli termin wypłaty przypada na piątek a w tym dniu przelewy otrzymują właśnie pracownicy dla których jest to normalny dzień pracy to można im wypłacić właśnie w piątek czy trzeba jeszcze wcześniej w czwartek ?

Normalnie będą mieli postawione do dyspozycji pieniądze w piątek kiedy sami pracują, a w Polsce jest to normalny dzień pracy dla banku również.



#13 robertpodgorski

robertpodgorski

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 16:17

Zawsze można złożyć wniosek o to, żeby wypłata była wypłacana w formie gotówki – polecam artykuł na ten temat goodpoint.blog/przesylac-wynagrodzenia-konta-pracownikow . Ale tak czy siak trzeba ją dostać w wyznaczonym terminie. Jest to zawarte nie tylko w regulaminie, ale także w umowie. Czasem może być, że w umowie jest zaznaczone, że wypłata jest to 10-go dnia miesiąca, ale pracodawca wysyła ją zawsze pierwszego. I jak się „opóźni” to pracownik myśli, że szef się spóźnia z wypłatą. A jest wręcz odwrotnie!





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych