Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

zwrot kosztów szkolenia

wróć do serwisu Kadry 36 odpowiedzi w tym temacie

#21 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 25 wrzesień 2012 - 14:28

oj, ~ ida, za daleko idziesz w uogólnieniech. Jestem w stanie wyobrazić sobie szkolenie z obsługi specjalistycznej maszyny czy trudnego, drogiego programu (w ramach oszczędności dla firmy robi to osoba, która na tym "zęby zjadła"), na rynku takie szkolenie jest wiele warte...
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#22 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 14:28

".......... pracownika szkoli się na stanowisku pracy, przyucza, nabywa on nowych umiętności, praktyki i doświadczenia, a potem z całym tym "bagażem" składa wypowiedzenie i idzie dalej............."Za to pracownika nie można obciążyć, bo jesli tak to by musiało oznaczać, że każdy z nas powinien do emerytury pracować w jednym miejscu pracy

#23 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 14:29

dlatego podkreslam, że to musi być szkolenie specjalistyczne, które można wycenić wg wartości szkoleń, a nie np. doświadczenia pracownika
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#24 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 14:34

szkolenie specjalistyczne nie bedzie raczej szkoleniem wewnętrznym

#25 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 14:35

".......... pracownika szkoli się na stanowisku pracy, przyucza, nabywa on nowych umiętności, praktyki i doświadczenia, a potem z całym tym "bagażem" składa wypowiedzenie i idzie dalej............."Za to pracownika nie można obciążyć, bo jesli tak to by musiało oznaczać, że każdy z nas powinien do emerytury pracować w jednym miejscu pracy

właśnie dokładnie o to mi chodzi, jeśli za tego typu przyuczenie pracownik miałby zwracac pracodawcy koszty, to oznaczałoby,że wprowadzamy formę niewolnictwa dla tych,których na zwrot kosztów nie stać!

#26 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 14:41

ale ja mam kompletnie co innego na myśli, wam tez radzę potraktować temat szerzej, niz tylko jako "sprzedawania doświadczenia pracownikowi".

#27 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 14:47

a mnie sie wydaje,że pracownik skutecznie może podważyć wartość takiego zapisu umowy w razie sporu przed Sądem Pracy, więc tworzenie tego typu dokumentów nie ma większego sensu.

#28 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 15:04

Nie można chyba tego typu zapisu traktować "szerzej" skoro zapis w umowie jak wskazuje pytająca miałby odnosić się do "bagażu" doswiadczeń

#29 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 15:26

noo, nad zapisem to już musi popracować pracodawca, aby mu nikt nie podważył ew. żądań zwrotu kosztów.

#30 igraszka

igraszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 07:03

Witam dziewczyny, dziękuję za dyskusję:-). Całośc sprawy wygląda nastepująco: Dostałam wzór umowy od mojego szefa z informacją, że opracowała ją prawnik, i że od teraz takie zapisy mają znaleść się we wszystkioch umowach: Cytuję:"inne warunki zatrudnienia:-prawo korzystania z samochodu prywatnego w jazdach lokalnych i delegacjach na podstawie umowy cywilno-prawnej-pelna odpowiedzialnośc materialna za powierzony sprzęt i materiały eksploatacyjne,- wypowiedzenie umowy o pracę ...miesiąc-zakaz zatrudnienia dodatkowego u innego pracodawcy w okresie umowy o pracę-zakaz prowadzenia dzialaność na własny rachunek-data rozpoczęcia pracy ...rok-wykonywanie pracy w delegacji z prawem do diety-obowiązkowy udział w szkoleniach oraganizowanych przez Pracodawcę bądź tez udział w szkoleniach na które Pracodawca kieruje pracownika,-obowiązkowy zwrot kosztów szkolenia do kwoty stanowiącej równowartość 5.000 euro w przypadku rozwiązania stosunku pracy w drodze wypowiedzenia przez pracownika przed upływem... lat od daty zatrudnienia".Dla mnie osobiście wszystkie te punkty są bez sensu w umowie, ale zatrzymałam się na ostatnim, bo być może faktycznie jest coś o czym nie wiem... ponadto chodzi o szkolenia specjalistyczne na nowych maszynach i oprogramowaniu.

„Nic nie jest w sobie ani dobre ani złe – to nasze myślenie czyni je takim...”

#31 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 07:12

-zapis o okresie wypowiedzenia - nieprawidłowy (to reguluje przeciez kodeks pracy!)- zakaz prowadzenia działalności - wszelkiej?? - nieprawidłowy zapis- zwrot kosztów szkolenia - w umowie o pracę???? - koszt wzięty z sufitu! Trzeba ten zapis zlikwidować, zrobic normalne umowy "lojalnościowe", gdzie jest opisane, jakie szkolenie, dla jakiego pracownika, jaki koszt i na ile związuje pracownika z firmą. Ponadto zapis o zmniejszaniu kwoty z upływem okresu...(np. po przepracowaniu 3 lat - brak obowiązku zwrotu kosztów szkolenia (kodeks pracy!), po 2 latach - zwrot 30% (np.), po roku zwrot 60%...oczywiście, na przykład, bo to też zalezy od wartości szkolenia

#32 igraszka

igraszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 07:18

Ja byłam w szoku, że to prawnik coś takiego przygotował, każdy punkt jest do oprotestowania, ale szykuję się na batalię z nim. Przypuszczam, że nie będzie mu łatwo odstapić od swojego zdania, szukam argumentów za i przeciw;-).

#33 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 07:40

zgodne są punkty z odpowiedzialnością materialną, zakazem pracy u konkurencji, korzystaniem z auta służbowego na podstawie osobnej umowy,niepotrzebne: wykonywanie pracy w delegacji (są przepisy w kodeksie pracy, np. dotyczące rodziców małych dzieci, które tu będą kolidować)nieprawne są zapisy o okresie wypowiedzenia oraz zwrotach za szkolenia (tak, jak wcześniej pisałam, to się reguluje osobną umową ze szczegółami)

#34 igraszka

igraszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 08:53

zgodne są punkty z odpowiedzialnością materialną, zakazem pracy u konkurencji, korzystaniem z auta służbowego na podstawie osobnej umowy,niepotrzebne: wykonywanie pracy w delegacji (są przepisy w kodeksie pracy, np. dotyczące rodziców małych dzieci, które tu będą kolidować)nieprawne są zapisy o okresie wypowiedzenia oraz zwrotach za szkolenia (tak, jak wcześniej pisałam, to się reguluje osobną umową ze szczegółami)

z odpowiedzialnościa materialna zgodny ale po co??? jest cały rodział w KP na ten tematna temat ostatniego punktu (zwrot kosztów szkolenia) stwierdział, że ten zapis ma charakter blankietowy, a każdorazowo trzeba pracownikowi wręczyc cos w stylu skierowania na konkretne szkolenie (z wyszczególnieniem jego rodzaju, wartości czasu trwania).

#35 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 26 wrzesień 2012 - 10:36

wiesz, te wasze umowy o prace w ogóle są kuriozalne, ja już nie pytam po co zapisy, tylko zwracam uwagę, czy zgodne z przepisami, czy nie. Gratuluje prawnika

#36 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 843 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 19:04

To czy dostaniesz zwrot jest zależne od rodzaju szkolenia, w przypadku http://specjalista.edu.pl/gdy robiłem u nich kurs, to nie było żadnych problemów ze zwrotem kosztów. 

#37 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21720 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 listopad 2016 - 19:42

To czy dostaniesz zwrot jest zależne od rodzaju szkolenia, w przypadku http://specjalista.edu.pl/gdy robiłem u nich kurs, to nie było żadnych problemów ze zwrotem kosztów.

jak Ci nie wstyd robić z siebie takiego id...tę?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych