Skocz do zawartości

ilość metrów do sprzątania w szkole

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 16 październik 2007 - 09:28

Proszę o podpowiedź - podstawę prawną wskazującą /normy / ilość metrów do sprzątania dla sprzątających w szkole. Dziekuję.

#2 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 16 październik 2007 - 15:55

To co udalo mi sie znalezc.pozdrZakład pracy(szkoła)zatrudnia panie których obowiązkiem jest utrzymanie w czystości sal lekcyjnych,korytarzy,klatek schodowych,pomieszczeń biurowych.W zakresie obowiązków mają wpisane pkt.- i inne polecenia przełożonych.Często dodawane czynności uniemożliwiają im wykonanie czynności zgodnych z angażem lub wykonują je połowicznie,co sprawia że często dochodzi do sytuacji konfliktowych.Każda z nich ma do posprzątania około 350 metrów płaszczyzny na 8 godz.+ wytarcie ławek,tablic,i.t.p.Jak regulowane są te czynności przez Kodeks Pracy-ile metrów powinna posprzątać sprzątaczka w 8 godz.Czy mycie okien i do jakiej wyskości należy do w.w. i ile razy w roku kalendarzowym w ramach etatu??? arisaEkspertNie ma obecnie żadnych norm, które określałyby jaką powierzchnię w czasie 8 godzin powinna posprzątać osoba sprzątająca. Dawniej Uchwała Prezydium Rządu z dnia 3 września 1955 r. (M.P z 1955 Nr 84, poz. 997 określała normy pracy dla pomieszczeń do sprzątania. Dokładnie nie pamietam, ale było to chyba ok. 320-450 metrów kwadratowych do sprzątania w czasie 8-godzinnego dnia pracy. Ale niestety Uchwała ta już nie obowiązuje. . Można określić ( tak jak to zrobiliście) obszar jaki ma posprzatać osoba sprzątająca, nie będzie to jednak normą. Jesli chodzi o mycie okien.....praca na wysokości jest określana jako praca wykonywana na wysokości 1m od powierzchni podłogi. Tak więc jeśli osoby sprzątające myją okna powinny mieć przeprowadzane badania określajace ich predyspozycje do pracy na wysokości. No chyba, ze osoba może umyć okno stojąc na podłodze, wówczas nie są potrzebne badania. W zależności od wysokości okien badania będą do 3m lub powyżej 3m._________________

#3 Guest_Ewka

Guest_Ewka
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 10:44

Nie wiedzialam że sa jakieś normy okreslające mycie okien.Ja żeby umyć okna w szkole a mam ich 21 musze skakać po parapetach z jednej i drugiej strony.a żeby zawiesić firanki musze przystawiać lawke ,na nią stawiać krzesełko i dospiero z wysilkiem,bo mi się gorąco robi i czasami slabo upinać te cholerne firanki.To co ja mam powiedzieć swojej Pani Dyrektor,że tego nie zrobie bo nie mam badań?To wtedy kto powinien to zrobic?

#4 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2017 - 17:41

A czy dyrektor może kazać sprzątać cała szkołę jednej osobie .

#5 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2017 - 18:07

A czy dyrektor może kazać sprzątać cała szkołę jednej osobie, kiedy ztrudnione są dwie na pelen etat

#6 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 14:49

Właśnie, dobre pytanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych