Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryczałt czy 18% - handel starymi książkami w internecie

handel w internecie antykwariat allegro

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 bibit

bibit

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 wrzesień 2012 - 11:39

Witam,Zamierzam założyć firmę handlującą starymi książkami i starociami w internecie (własny sklep + allegro). Mam dylemat dot. wyboru formy opodatkowania: czy ryczałt od przychodów ewid. (3%) czy na zasadach ogólnych 18%. Działalność będę prowadził we własnym lokalu. Koszty ponoszone przez firmę będą wiązały się: z weekendowymi wyjazdami na giełdy staroci, jeżdżeniu w celu skupowania książek; Internetem, telefonem. Do tego dochodzi prowizja od allegro. Do kosztów muszę oczywiście dodać zakup towaru. Nieraz miesięcznie może on wynieść do 3-5 tys., zwyczajowo ok. 2 tys. Jest więc dosyć wysoki.Przychody jakie przewiduję, to: początkowo 5-6 tys. (dochód ok. 2,5 tys), później ok. 10 tys. (dochód ok. 4 tys.).Gdy obliczałem sobie ryczałt z takiego przychodu to przy 10 tys. zł wychodziło 60 zł podatku. Dodam tylko, że nie przewiduję przekroczenia kwoty 150 tys. Euro.Przy opodatkowaniu na zasadach ogólnych w pierwszych miesiącach podatek jest niski, ale potem, wraz z liczeniem narastającym, znacznie się zwiększa i wychodzi ok. 500-600 zł miesięcznie przy dochodach 3 tys.Mam pytanie czy mogłem coś przeoczyć? Co Państwo by mi radzili?Pozdrawiam

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13090 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 wrzesień 2012 - 20:22

Napisz jak wyliczałeś ten podatek przy skali, bo chyba coś za duże te zaliczki ci wyszły.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: handel w internecie, antykwariat, allegro

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych