Skocz do zawartości

Jakie dokumenty do ZUS oprócz l4

zwolnienie l4 zus określony czas wypowiedzenie zasiłek świadczenie wynagrodzenie

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 09:43

Chce dostarczyć do ZUS zwolnienie lekarskie za okres 18-28.09 (od 6 września skończyła mi się umowa, która podpisana była na 1 rok, pierwsze zwolnienie zostało dostarczone do pracodawcy i obejmowało okres od 3 do 17 września)kolejne zwolnienie zostanie dostarczone osobiście i czy muszę pisać dodatkowo jakieś pismo , w którym podam np. numer konta bankowego na którego wpłynie świadczenie? czy ZUS ma jakieś wzory takich pism, czy wystarczy na kartce: imię, nazwisko i krótki tekst w stylu "przekazuję moje zaświadczenie lekarskie za okres... , należne świadczenie proszę o przekazanie na mój rachunek bankowy XXX, z poważaniem"

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 09:48

Chce dostarczyć do ZUS zwolnienie lekarskie za okres 18-28.09 (od 6 września skończyła mi się umowa, która podpisana była na 1 rok, pierwsze zwolnienie zostało dostarczone do pracodawcy i obejmowało okres od 3 do 17 września)kolejne zwolnienie zostanie dostarczone osobiście i czy muszę pisać dodatkowo jakieś pismo , w którym podam np. numer konta bankowego na którego wpłynie świadczenie? czy ZUS ma jakieś wzory takich pism, czy wystarczy na kartce: imię, nazwisko i krótki tekst w stylu "przekazuję moje zaświadczenie lekarskie za okres... , należne świadczenie proszę o przekazanie na mój rachunek bankowy XXX, z poważaniem"

to taki pic na wodę . Taka zwykła ściema dla naiwnych.

#3 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 10:56

co do Twojego zapytania - co prawda nie miałam takiej sytuacji, więc nie chciałabym wprowadzić Cię w błąd - ale z całą pewnością, skoro poprzednie zwoln.lek. obejmowało zarówno ostatnie dni Twojego zatrudnienia u tego pracodawcy, jak i czas gdy przestałaś być pracownikiem tej firmy - to poprzednie ZLA pracodawca z pewnością wysłał do ZUSu (razem z ZUS Z-3), teraz powinno więc wystarczyć, że dostarczysz do oddziału ZUS kolejne zwoln.lek. + inf. o numerze konta na które ZUS ma Ci przesłać zasiłek chor.

#4 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 10:58

zerknij też na artykuł i podstawę prawną do niego:praca.gazetaprawna.pl/porady/21820,kiedy_przysluguje_zasilek_chorobowy_po_utracie_zatrudnienia.html

#5 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 11:07

dziękuję bardzo za odpowiedź, mam jeszcze jeszcze jedno rozbudowane pytanie:W niektórych tematach piszą jeszcze coś o kopi "świadectwa pracy" - czy to też muszę zanieść do ZUS-u wraz z kolejnym zwolnieniem?i czy można to l4 + informację o koncie bankowym wysłać do ZUSu listem poleconym za potwierdzeniem nadania i odbioru (zamiast iść osobiście), czy trzeba osobiście iść do wydziału zasiłkowego ZUS? - chodzi mi o to, żeby mieć pewność że zostanie zachowany termin 7 dni na dostarczenie zwolnienia i żebym miała 100% potwierdzenie wpłynięcia tych dokumentów do ZUS-u

#6 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 11:13

nie musisz zanosić osobiście, możesz wysłać poleconym za potw.odbioru - tyle, że wówczas prawdopodobnie wypłata zasiłku potrwa troszkę dłużej (ZUS otrzyma później zgłoszenie); wówczas do 7 dni musisz wysłać (oczywiście im wcześniej - tym lepiej, także dla Ciebie) :)co do świad.pracy - najlepiej zadzwoń do Twojego ZUSu (nr tel z pewnością znajdziesz na stronie www.zus.pl) i zapytaj :)

#7 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2012 - 12:26

dzwoniłam przed chwilą na infolinię ZUS i otrzymałam informację, że należy dostarczyć:1) zwolnienie lekarskie2) kopie świadectwa pracy3) wypełniony druk Z10- przy kolejnych zwolnieniach wystarczy już samo L4dokumenty można wysłać pocztą, najlepiej adresując na "Wydział Zasiłków ZUS..."czy ktoś może potwierdzić te informację (oczywiście w żaden sposób nie podważam kompetencji przemiłej Pani z infolinii, chce się po prostu upewnić)

#8 Guest_koko

Guest_koko
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2014 - 16:57

tak

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwolnienie, l4, zus, określony, czas, wypowiedzenie, zasiłek, świadczenie, wynagrodzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych