Skocz do zawartości

Zdjęcie
wróć do serwisu Księgowość 393 odpowiedzi w tym temacie

#21 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:25

Zaproponuj porozumienie stron.

#22 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 09:56

bedzie dla mnie to korzystne jesli zaproponuje porozumienie stron?

#23 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 22 styczeń 2013 - 10:03

Pracodawca nie chce Ci wypowiedziec umowy o prace wiec sadze ze najlepsze bedzie porozumiene stron.

#24 Guest_Monisia

Guest_Monisia
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 17:37

Wypowiedzenie to jedna sprawa-a poki co ,pytam jak to w tej sytuacji wygląda..Z góry dziekuję za odpowiedzMonisia

#25 EwaKR

EwaKR

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 18:14

Możesz wypowiedzieć umowę o pracę.

#26 Guest_kicia

Guest_kicia
  • Goście

Napisano 10 luty 2013 - 16:50

Jeżeli miałam operację na haluksy na jedną nogę i byłam na zwolnieniu powiedzmy 4 miesiące ,przepracowałam 1 miesiąc , a teraz muszę zoperować na to samo drugą nogę to czy następne będzie zwolnienie traktowane jako kontynuacja tej samej choroby ? Czy może rozpocznie mi się nowy okres zasiłkowy?

#27 Guest_KICIA

Guest_KICIA
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 21:40

Jeżeli miałam operację na haluksy na jedną nogę i byłam na zwolnieniu powiedzmy 4 miesiące ,przepracowałam 1 miesiąc , a teraz muszę zoperować na to samo drugą nogę to czy następne będzie zwolnienie traktowane jako kontynuacja tej samej choroby ? Czy może rozpocznie mi się nowy okres zasiłkowy?

PONOWNIEJeżeli miałam operację na haluksy na jedną nogę i byłam na zwolnieniu powiedzmy 4 miesiące ,przepracowałam 1 miesiąc , a teraz muszę zoperować na to samo drugą nogę to czy następne będzie zwolnienie traktowane jako kontynuacja tej samej choroby ? Czy może rozpocznie mi się nowy okres zasiłkowy?

#28 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 17 luty 2013 - 11:52

to ja mam takie pytanie:pracownica była na zwolnieniu lekarskim 9różni lekarze ale ZUS wyał opinię że to jeden okres zasiłkowy) okres zasilkowy został przekroczony brak decyzji o świadczeniu lekarskim pracownica w między czasie była na opiece na dziecko, na dzień 31 grudnia wzięła urlop na żądanie i od 2 stycznia przyniosła kolejne zwolnienie domniemam że to ta sama choroba co wcześniej bo znowu od zwolnienie od psychiatry a od poprzedniej niezdolności nie płynęło 60 dni więc tak się zastanawiam jak rozwiązać problem z wypłatą świadczenia od 2 stycznia czy wynagrodzenie chorobowe liczone na nowo a co po 33 dniach skoro okres zasiłkowy został wykorzystany w poprzednim roku??

#29 magdalena26

magdalena26

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów
  • Lokalizacjadąbrowa górnicza

Napisano 19 luty 2013 - 16:20

witam.dostalam wypowiedzeni z dniem 2 marca.ale poszlam na l4 wczesniej.juz jak wiem z rozmów potem bedzie placil mi zus.ale mam pytanie jezeli zaszlam w ciaze w czasie tego l4 co sie dzieje

#30 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 19 luty 2013 - 16:45

Ogólnie jest tak, że nie można wypowiedzieć umowy pracownicy w ciąży i pracownikowi przebywającemu na zwolnieniu lekarskim.

#31 grazyna555

grazyna555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 luty 2013 - 18:03

Witam, jestem na zwolnieniu lekarskim 3 miesiące i zachorowałem na inną jednostkę chorobową, czy zasiłek chorobowy liczy mi się od nowa czy dalej kontynuuję zwolnienie aż do 182 dni?

#32 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 luty 2013 - 18:27

Dalej jesteś na zwolnieniu lekarskim , ma to znaczenie ,jeżeli choroba będzie długa i będziesz chciała chorować powyżej 182 dni .Wtedy bedziesz musiała wykazać ,że to jest inna choroba i te 182 dni będzie liczone na nowo od nowej jednostki chorobowej , czyli po tych pierwszych 3 miesiacach .Jednakże znając ZUS wezwą Cię na komisję w momencie ,gdy upłynie 182 od początku poprzedniej choroby /nie wykluczone ,że nawet wcześniej/.

#33 grazyna555

grazyna555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 luty 2013 - 19:47

Rozumiem to tak,że będąc 3 miesiące na zwolnieniu na kręgosłup i w tym czasie wystąpiła u mnie inna choroba czy od tego nowego zwolnienia wystawionego na inną jednostkę chorobową na nowo liczy mi się 182 dni czy jednak nowe zwolnienie wlicza mi się już w te 3 miesiące i jest uzupełnienie do 182 dni?

#34 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 20 luty 2013 - 20:10

Na nowo

#35 KSU

KSU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 20 luty 2013 - 20:31

Przy zliczaniu okresu zasiłkowego / 182 dni / nie ma znaczenia przyczyna niezdolności do pracy jeżeli między poszczególnymi jej okresami nie występują przerwy.

#36 Jakub Sieradzki

Jakub Sieradzki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 luty 2013 - 00:15

Drodzy Forumowicze,Chciałem jeszcze odpowiedzieć na pytanie dotyczące tych haluksów. Nie jestem lekarzem ortopedą, ale z mojej praktyki wynika, że takie choroby traktowane są jako dwie różne jednostki chorobowe. Podobnie jest z oczami, np. jaskra najpierw na lewe a później na prawe oko. Sprawa, jednakże jest dość skomplikowana i doradzałbym udanie się do ZUS, ew. konsultację z lekarzem prowadzącym (ortopedą, chirurgiem) jak takie schorzenie zostanie zakwalifikowane. Niestety w tej sprawie co kraj to obyczaj.

#37 grazyna555

grazyna555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 luty 2013 - 19:31

Witam! mam dodatkowe pytanie, czy musi być przerwa między jednym zwolnieniem a drugim jeżeli jest inna chora i aby można było liczyć 182 od początku nowej choroby, przy założeniu że wcześniej nie był wykorzystany cały okres czyli 182 dnia a tylko 3 miesiące.

#38 grazyna555

grazyna555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 luty 2013 - 19:32

Przy zliczaniu okresu zasiłkowego / 182 dni / nie ma znaczenia przyczyna niezdolności do pracy jeżeli między poszczególnymi jej okresami nie występują przerwy.

Ile te przetwy mają trwać aby liczyło się od nowa 182 dni

#39 Guest_Mania

Guest_Mania
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 20:44

Przy tej samej chorobie przerwa musi być 60 dni żeby zacząć naliczanie 182 od nowa tzn. np. chory kręgosłup do 31 stycznia (przerwa: od 01 luty - w 2013 roku to 28 dni+marzec31 dni+1 dzień kwietnia) i od 2 kwietnia mozna znów być chorym na kręgosłup 182 dni. W okres przerwy wchodzą dni wolne od pracy, urlopy, oczywiście świadczenie pracy, i inne choroby np. w tym okresie się przeziębisz. Jeśli nie zachowasz przerwy (choć 1 dzień) to na nic zmiana choroby będzie to liczone do tego samego okresu zasiłkowego. No i kiedy wracasz do pracy to pracodawca po każdej nieobecności trwającej dłużej niż 30 dni wyśle cię na badania kontrolne. Często jest tak, że chcesz skończyć zwolnienie i wziąć urlop ale pracodawcy warunkują przyznanie urlopu od przejścia przez te badania. Większości osób to nie szkodzi. Mają zaliczony dzień jako przerwę, po zrobionych badaniach biorą urlop i wyczekują na nowy okres zasiłkowy.

#40 Fuksja

Fuksja

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 luty 2013 - 21:56

Przy tej samej chorobie przerwa musi być 60 dni żeby zacząć naliczanie 182 od nowa tzn. np. chory kręgosłup do 31 stycznia (przerwa: od 01 luty - w 2013 roku to 28 dni+marzec31 dni+1 dzień kwietnia) i od 2 kwietnia mozna znów być chorym na kręgosłup 182 dni. W okres przerwy wchodzą dni wolne od pracy, urlopy, oczywiście świadczenie pracy, i inne choroby np. w tym okresie się przeziębisz. Jeśli nie zachowasz przerwy (choć 1 dzień) to na nic zmiana choroby będzie to liczone do tego samego okresu zasiłkowego. No i kiedy wracasz do pracy to pracodawca po każdej nieobecności trwającej dłużej niż 30 dni wyśle cię na badania kontrolne. Często jest tak, że chcesz skończyć zwolnienie i wziąć urlop ale pracodawcy warunkują przyznanie urlopu od przejścia przez te badania. Większości osób to nie szkodzi. Mają zaliczony dzień jako przerwę, po zrobionych badaniach biorą urlop i wyczekują na nowy okres zasiłkowy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 182, nowy okres zasiłkowy, przerwa 60 dni, brak przerwy 60 dni, kiedy wypowiedzenie, stary i nowy okres zasiłkowy, ta sama choroba, rozwiązanie umowy za, porozumienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych