Skocz do zawartości

Zdjęcie
wróć do serwisu Księgowość 374 odpowiedzi w tym temacie

#361 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18336 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 luty 2018 - 13:44

Urlopy i opieka (nad zdrowym dzieckiem ta z art 188 KP) nie mają nic do rzeczy. Listopad, grudzień i styczeń - to m-ce do ustalenia nowej podstawy, ktoś tam się pomylił :D

#362 M.P.

M.P.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 10 listopad 2018 - 12:29

Przez 182 dni byłem na zwolnieniu. Następnie przez 58 dni byłem w pracy i dostałem kolejne zwolnienie na 4 tygodnie ale na inna jednostkę chorobową. Po tym zwolnieniu byłem w pracy dwa tygodnie i ponownie dostałem zwolnienie na pierwszą jednostkę chorobową. Właśnie dowiedziałem się ze ZUS odmówił mi świadczeń . Czy miał rację ? Jak dalej postępować ?

#363 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2018 - 14:53

Nas pytasz, czy ZUS miał rację?
Widocznie miał.
Nie wiesz jakie informacje ZUS uzyskał od lekarza, pewnie choroby były kontynuacją i tyle, wtedy jest to ten sam okres zasiłkowy.
ZUS nie lubi kombinatorów.

#364 M.P.

M.P.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 12 listopad 2018 - 20:57

Jeżeli odstęp pomiędzy zwolnieniami na tą samą chorobę jest ponad 60 dni to nie jest kontynuacja, mimo ze to ta sama choroba. W moim przypadku odstęp spowodowany tą samą chorobą jest ponad 100 dni. I z tego co mi wiadoma na zwolnieniu nie ma kodu A.

Jeżeli ktoś choruje np. na nowotwór i po zwolnieniu złapie anginę to następne zwolnienie na nowotwór  pomimo tego ze od tego onkologicznego minęło ponad 60 dni to jest to ten sam okres zasiłkowy ?

#365 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 07:15

Wyjaśnij w ZUS a nie mam się wywnętrzasz

#366 M.P.

M.P.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 11:47

Guset_gość

Myślałem ze jest to forum dla ludzi zadających pytanie i dla tych odpowiadających co mają coś do powiedzenia.... Ale chyba się pomyliłem

Popatrz sobie kilka postów wcześniej i zobacz jakie problemy są poruszane.

#367 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4872 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 11:59

To że masz inny kod choroby nie powoduje, że należy otworzyć nowy okres zasiłkowy. Obecna choroba (z innym kodem) może być następstwem poprzedniej.

Proste: aby otworzyć nowy okres zasiłkowy w okresie przerwy między zwolnieniami krótszymi niż 60 dni, (a może być to nawet tylko 1 dzień), muszą wystąpić 2 choroby, niezależne od siebie np. choroba kardiologiczna i np. złamanie nogi.               

#368 M.P.

M.P.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:20

Proszę się nie denerwować, ale dalej nie wszystko rozumiem ( każdy ma swoje ułomności  :) )

Mój przypadek jest podobny do przypadku Emila z listopada 2016 tyle że ja nie mam wypowiedzenia.

182 dni zwolnienia spowodowane chorobową A

58 dni w pracy

30 dni zwolnienia spowodowane choroba B

14 dni w pracy

30 dni zwolnienia spowodowane choroba A

Za ostatni okres  zwolnienia nie dostałem świadczenia ZUS. Jest to zgodne z przepisami ? Rozumiem że odpowiedź nie jet wiążąca i sprawa będzie do wyjaśnienia w ZUS. Ale przed takim wyjaśnianiem warto wiedzieć jak postępować.

#369 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 12:27

To ja "gość" ci odpowiem:

MOŻE być zgodne z przepisami jeśli ZUS uznał, że choroba B była następstwem A i następnie choroba A była następstwem B, czyli (dla twojej ułomności)

Kolejne choroby miały to samo podłoże i były swoimi konsekwencjami - teraz już zrozumiałeś?

#370 M.P.

M.P.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:33

Tyle że ZUS nie miał jakichkolwiek wątpliwości co do tego ze choroba B nie jest powiązana w jakikolwiek sposób z choroba A bo świadczenia wypłacił. Bo choroby nie są ze sobą powiązane.

#371 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 12:41

To przekonuj nas co jest z czym powiązane a nie chodź wyjaśniać do ZUS-u

#372 M.P.

M.P.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 12:47

Choroba A - uszkodzony staw kolanowy spowodowany wypadkiem

Choroba B - niewydolność rozkurczowa spowodowana wiekiem

#373 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 12:53

Czy ty nie możesz zrozumieć? że ZUS po uzyskaniu info od lekarza ustala związek albo jego brak miedzy chorobami, a nie to co wie pacjent i nazwy choroby przytacza

#374 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:03

Witam, pani orzecznik w zus przerwała mi zwolnienie od psychiatry, a ja się jeszcze źle czuję i nie czuję się na siłach żeby już podjąć pracę, co moge zrobić teraz, czy ponowne zwolnienie od psychiatry można wziąć ?

#375 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18336 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:10

Musisz wrócić do pracy, twoje zwolnienie będzie niepłatne, nie ma uzasadnienia, a pracodawca może cię zwolnić

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 182, nowy okres zasiłkowy, przerwa 60 dni, brak przerwy 60 dni, kiedy wypowiedzenie, stary i nowy okres zasiłkowy, ta sama choroba, rozwiązanie umowy za, porozumienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych