Skocz do zawartości

Zdjęcie

świadczenie chorobowe i co dalej?

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 verco

verco

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 marzec 2012 - 08:23

Witam.Bardzo proszę o radę w tej sprawie. Mój brat od 16.10.2011r.przebywa na zasiłku chorobowym(wypadek komunikacyjny-wieloodłamowe złamanie uda).Z tego co mi wiadomo takie świadczenie kończy się po 182 dniach chorobowego i można starać się o świadczenie rehabilitacyjne. Moje ptyanie odnośnie tego świadczenia..., kiedy należy złożyć taki wniosek do ZUS i ile będzie wynosić? Czy to świadczenie będzie wypałacane automatycznie na podstawie L4 od specjalisty-ortopedy, czy jednak należy przedłożyć taki wniosek w ZUS? W zeszłym tygodniu brat ponownie trafił do szpitala(nastąpiły kompikacje i konieczny będzie następny zabieg na tę nogę), więc czas leczenia wydłuży się. Jak to wygląda w rzeczywistości, jaka jest droga postępowania w takim przypadku, gdyż informacje otrzymane od lekarza(świadczenie się należy i je otrzyma), a pracownika ZUS(należy złożyć wniosek)różnią się od siebie.Będę ogromnie wdzięczna za wskazówkę jak rozgryźć ten problem.Dziękuję z góry i pozdrawiam.

#2 ewcyk

ewcyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 11 marzec 2012 - 08:58

świadczenie nie jest przyznawane automatycznie tylko na wniosek (druk ZUS Np7), który razem z zaświadczeniem lekarskim ( druk ZUS N-9) i drukiem N-10 należy złożyć w oddziale zus na minimum 6 tygodni przed końcem okresu zasiłkowego.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2012 - 09:27

Dzięki śliczne za odpowiedź i rozwianie wątpliwości.

#4 verco

verco

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 16:54

Witam ponownie...Udałam się do ZUS i pobrałam odpowiednie druki potrzebne do świadczenia rehabilitacyjnego o którym wspomniałam powyżej. Zakład pracy wypełnił je bez problemu, natomiast spotkałam się z dwukrotną odmową lakarza prowadzącego, w celu wypełnienia druku odnośnie dotychczasowego leczenia brata. Co robić w takim przypadku, jeśli lekarz mówi swoje tj, że ZUS i tak wypłaci pieniądze i ma na to dwa lata, że nie ma się czym martwić co mnie totalnie zirytowało, wiedząc, że za miesiąc kończy się okres chorobowego i bez złożenia brakującego wniosku ZUS zapewne nie wypłaci żadnych pieniędzy bratu pomimo, że L4 w dalszym ciągu będzie tudzież ZUS dostarczane. Może ktoś wie jak to rozgryźć? Ile razy można chodzić i prosić o coś co powinno być załatwione od ręki...?Będę wdzięczna za każdą wskazówkę w tej sprawie, bo jakbym się spodziewała większych problemów ze strony urzędu to tutaj zawodzi ktoś, kto powinien pomagać, a nie szkodzić...

#5 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 17:03

Ja bym spróbowała interweniować u kierownika przychodni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych